Ako vybrať najlepší čistič a vysávač okien 2021, Kärcher, Leifheit – recenzie

Najlepšie čističe a vysávače na okná sú vyrábané na mieru, aby odstránili jemné nečistoty a prach z vášho okna pomocou akéhokoľvek spreja na čistenie okien, vďaka čomu dosiahnete želaný efekt bez šmúh. Sú tiež skvelé na odstránenie kondenzovanej vody z okien a na čistenie indukčných varných dosiek a lesklých pracovných plôch. Pomôžeme vám vybrať ten najlepší čistič na okná.

ako vybrať čistič na okná

Na čo si teda musíte dávať pozor pri kúpe vysávača a čističa okien? V prvom rade pozerajte na výdrž batérie. Čistič okien s priemernou dobou nabíjania 35 minút môže byť vhodný na to, aby ste na jedno nabitie umyli všetky okná na bungalove alebo vyčistili okná v aute, zatiaľčo tí, ktorí vlastnia trojposchodový mestský dom, budú musieť vysávač nabíjať častejšie.

V druhom rade budete musieť zvážiť tvar hlavy okenného čističa – bola optimalizovaná tak, aby sa dostala do najtesnejších drážok okenného rámu, alebo je potrebná ďalšia hlava na to, aby ste sa do týchto častí dostali?

V neposlednom rade hrá veľmi dôležitú úlohu aj cena čističov okien. Zamyslite sa nad tým, ako často budete používať svoj vysávač okien a či sa oplatí vyhadzovať peniaze na taký, ktorý vás v polovici upratovania nechá v štichu.

čistič na zrkadlo

Na základe nášho testu nám vyšli dva najlepšie vysávače okien, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu. Sú nimi Kärcher WV 6 Premium a WV 5 Plus N. Prečítajte si náš kompletný prehľad.

1. Kärcher čistič okien WV 6 premium

Najlepší vysávač a čistič okien na trhu

Karcher WV 6 Premium recenzie

ŠPECIFIKÁCIE

Hmotnosť: 0.8kg

Výdrž batérie: 100 minút

Súčasti balenia: dve sacie hubice, čistiaci sprej a dve čistiace hlavy z mikrovlákna, škrabka na nečistoty, rýchlonabíjačka

Výhody

 • Komplexný balíček
 • Jednoduché použitie
 • Pôsobivé výsledky
 • 100 minút behu
 • Silikónové stierky

NEVÝHODY

 • Vyššia cena

Ak hľadáte vysoko účinný čistič okien, ktorý v danej úlohe skutočne exceluje, tento model by mal byť na prvom mieste v zozname.

WV 6 je dodávaný s ľahkou sacou jednotkou o hmotnosti 800 g, 150 ml nádobou na špinavú vodu, dvomi silikónovými sacími hlavicami (jedna 28 cm, druhá 17 cm na šírku), postrekovacou fľašou na čistiaci roztok, 20 ml vreckom koncentrátu na čistenie okien a malou plastovou škrabka na ťažko odstrániteľné látky, ako je vtáčí trus. Fľaša na roztok je tiež vybavená integrovaným držiakom na dve dodávané utierky z mikrovlákna.

Pre efektívne využitie, jednoducho nastriekajte roztok zo vzdialenosti 30cm (môžete použiť akúkoľvek čistiacu značku) a pomocou priloženej utierky z mikrovlákna ho rozotrite. Potom siahnite po sacej jednotke, stlačte tlačidlo a pomaly ťahajte nadol alebo do bokov. Áno, je to tak jednoduché.

Je prekvapujúce, že čistič nezanecháva žiadne šmuhy a silikónové sacie hlavy nasávajú všetky zvyšky roztoku až na samý okraj, dokonca aj v spodnej časti, kde sa hlava stretáva s okenným rámom.

čistič okien na auto Karcher

Batéria WV 6 vydrží dlhšie ako ostatné modely v rozsahu-až 100 minút-zatiaľ čo jej malá obrazovka LCD poskytuje používateľovi odpočítavanie zostávajúcej kapacity batérie z minúty na minútu.

V oblasti okenných čističov kráľuje Kärcher a tento model je zatiaľ najlepším výsledkom spoločnosti.

2. Kärcher WV 5 Plus N

Najlepší cenovo dostupný čistič a vysávač na okná a rovné povrchy

Karcher WV 5 Plus N recenzie

ŠPECIFIKÁCIE

Hmotnosť: 0.7kg

Výdrž batérie: 35 minutes

Súčasti balenia: dve sacie hubice, čistiaci sprej a čistiaca hlava z mikrovlákna

Výhody

 • Čistí okná a sprchové zásteny
 • Čistí škvrny a kondenzovanú vodu

Nevýhody

 • Dlhá doba nabíjania
Kaercher čistič okien najlepšia cena

Hovorí sa, že dostanete to, za čo zaplatíte a s týmto čističom vyššej strednej triedy získate veľa. Spoločnosť Kaercher navrhla produkt s ohľadom na účinnosť – aby užívatelia získali rýchle čistenie a sušenie akýchkoľvek rovných povrchov.

top čistič okien

Spoločnosť Kaercher sľubuje, že pri použití s vlastnými profesionálnymi značkovými čistiacimi prostriedkami bude povrch bez šmúh a bez kvapôčok, hoci akýkoľvek čistiaci prostriedok postačí.

Okrem samotného produktu získate fľašu s rozprašovačom, hlavu z mikrovlákna na odstránenie odolných nečistôt a dve sacie hubice: 170 mm pre menšie okná a 280 mm pre väčšie.

S hmotnosťou iba 700 g je Kärcher WV 5 Plus N ľahký do ruky a mimoriadne dobre si poradí s akýmkoľvek plochým lesklým povrchom. Jeho výdrž batérie však nie je tak príťažlivo efektívna ako pri drahšom modele WV 6 Premium, ktorý sme spomínali vyššie.

3. Leifheit čistič okien

Vysávač a čistič s dlhou výdržou batérie, výborný pomer cena / kvalita

najlepší čistič na okná

ŠPECIFIKÁCIE

Hmotnosť: 739g

Výdrž batérie: 35 minút

Súčasti balenia: Predlžovacia tyč s dĺžkou 43 cm, mop na okná a dlaždice s odnímateľným a prateľným návlekom v práčke

Výhody

 • Odstraňuje vodu z rovných povrchov
 • Zadržiava vodu pri použití vo všetkých uhloch
 • Rýchlosť umytia
 • Špeciálne mikrovlákno ľahko rozpúšťa všetky nečistoty
 • Jednoduchá údržba, nádobka sa ľahko odpojí a vyčistí
 • Nezanecháva žiadne šmuhy

Nevýhody

 • Niekto by ocenil ešte o niečo dlhšiu tyč
Leifheit čistič na okná recenzie

Spoločnosť Leifheit optimalizovala tento vysávač okien, aby dobre odstraňoval kondenzovanú vodu z okien. Sľubuje 360-stupňovú manévrovateľnosť bez vytekania, čo znamená, že ani strešné okná by preň nemali byť problémom.

Práca s decentným čističom okien by mala podľa Leifheit poskytnúť povrch bez šmúh, aj keď recenzenti tvrdia, že hlavu vysávača sa ťažko dostáva priamo na hrany.

prístroj na čistenie okien

Aj keď je príslušenstvo k tomuto vysávaču okien lacnejšie ako Kärcher na vrchole nášho zoznamu, je potrebné ho dokúpiť samostatne. K príslušenstvu patrí teleskopické držadlo systému Leifheit, ktoré je ideálne na dosiahnutie vyššie položených povrchov.

eTip: Pri vyšších oknách odporúčame dokúpiť teleskopickú tyč Leifheit. Možnosť nastavenia na dĺžku 145 až 400 cm.

4. Kärcher WV 2 Premium

Najlepší cenovo dostupný Kärcher pre lesklé okná

ŠPECIFIKÁCIE

Hmotnosť: 0.6kg

Výdrž batérie: 35 minút

Súčasti balenia: 280mm sacia hlava

Výhody

 • Povrch bez šmúh a kvapiek
 • Ľahký do ruky – najnižšia hmotnosť

Nevýhody

 • Fľašou s roztokom nie je súčasťou

Menší súrodenec WV5 je dodávaný iba s jednou dlhou sacou hlavou 280 mm a bez stlačiteľnej fľaše s handričkou z mikrovlákna ako spomínané drahšie modely. To znamená, že budete musieť siahnuť po papierových utierkach Blitz alebo špongii a fľaši čistiaceho prostriedku na okná Windolene alebo Kärcher, aby ste okno pred použitím čističa WV2 umyli.

lacný čistič na okná

Týmto spôsobom ušetríte peniaze, ale treba si uvedomiť, že používanie WV2 nie je také príjemné ako používanie drahších WV5 a WV6 uvedených vyššie, aj keď je o niečo ľahší.

eTip: Každý chce mať čistú domácnosť, preto si určite prečítajte naše ďalšie články, kde sa venujeme tipom na údržbu a čistenie.

4.9/5 - (8 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.