Zobrazuje sa všetkych 28 výsledkov

Kuchynské spotrebiče, ktoré treba začať plánovať už teraz
Ak práve plánujete novú kuchyňu alebo uvažujete o modernizácii časti svojej súčasnej kuchyne, nezačínajte s nákupom bez toho, aby ste si dobre prezreli naše základné spotrebiče pre závideniahodné kuchyne.
Ak chcete doma ušetriť energiu, zistite, ktoré kuchynské spotrebiče sú energeticky najúspornejšie. Veď kuchyne a kúpeľne sú miestnosti v domácnosti, ktoré spotrebujú najviac energie.

Nikdy nepodceňujte význam dobrých nápadov na usporiadanie kuchynských spotrebičov, ktoré vyriešia všetky vaše domáce starosti. Vždy sa popálite pri vyberaní vecí z rúry alebo nemôžete správne otvoriť dvere chladničky? Pokiaľ ide o umiestnenie kuchynských spotrebičov, existuje veľa potenciálnych nástrah.

Dobre navrhnuté usporiadanie kuchyne je však nevyhnutné na to, aby priestor fungoval naplno, pričom umiestnenie spotrebičov zohráva základnú úlohu v každom úspešnom kuchynskom nápade.
V počiatočných fázach navrhovania dispozície kuchyne by ste mali myslieť na cestu používateľa – ako budete priestor využívať? Musí byť chladnička bližšie k drezu? Môžete bezpečne preniesť ťažký pekáč z rúry na najbližšiu pracovnú plochu?

Streamline so vstavanými spotrebičmi
Ak máte málo miesta, vstavané spotrebiče, ako sú rúry a chladničky s mrazničkou, sú často vhodnejšie, pretože pomáhajú zefektívniť kuchyňu, keďže váš pohľad nie je upriamený na žiadnu vyčnievajúcu bielu techniku. Vstavané spotrebiče sú skvelým dizajnovým riešením pre kompaktné kuchyne v tvare U, ako je schéma vyššie, alebo kuchyne s kuchynskou linkou, v ktorých je málo miesta.
Ak je to možné, môžete ísť ešte o krok ďalej a mať vstavanú kombinovanú mikrovlnnú rúru, ktorá vám pomôže uvoľniť pracovný priestor a vytvoriť dizajn bez neporiadku.

Prispôsobte spotrebiče novej kuchyni
Moderná kuchyňa ponúka vítanú pozvánku pre všetkých. ‘Na úspešné vytvorenie tohto spoločenského centra je dôležité otvoriť dizajn kuchyne a presunúť spotrebiče na miesta, ktoré umožňujú pracovné zóny pre viac ako jednu osobu.
To znamená, že priateľ alebo partner môže vziať do ruky nôž a nakrájať zeleninu alebo zamiešať omáčku, čím sa vytvorí spoločný zážitok. Dnešná kuchyňa musí byť schopná reagovať na tieto požiadavky prostredníctvom modulárneho rozmiestnenia a výnimočnej funkčnosti.
Preč sú časy, keď sa práca v kuchyni vnímala ako povinnosť, ktorú treba vykonať čo najefektívnejšie, zvyčajne len jednou osobou. Kuchyňa sa stala naším štúdiom na tvorbu a spoločenské stretnutia – je to spoločenské centrum. Meniaca sa povaha dnešnej kuchyne poskytuje dizajnérom príležitosti na inováciu a vývoj viacerých správnych odpovedí – napokon, neexistuje jedna veľkosť, ktorá by vyhovovala všetkým.

Prejdite na symetriu
Ak vám to priestor dovoľuje, zakomponujte spotrebiče, ako sú rúry a vstavaná chladnička s mrazničkou, po oboch stranách varnej dosky. Zabezpečíte tak, že potraviny a náčinie budú pri varení tam, kde ich potrebujete. Symetria vytvorí pokojný a ucelený vzhľad. Trojuholník dokončite umiestnením drezu do stredového bodu, od chladničky k drezu, rovno k rúre.

Vyzdvihnite spotrebiče nad podlahu
Umývačka riadu musí byť pod pracovnou doskou, však? Nie nevyhnutne. Zvážte jej zdvihnutie o niečo vyššie a nakladanie a vykladanie bude oveľa jednoduchšie. Rozhodujúca je aj výška vašej rúry. Ak ju umiestnite príliš nízko alebo príliš vysoko, môžete mať problémy s vyberaním ťažkých zapekacích misiek alebo s vytiahnutím plechu s mäsom na pečenie.

Umývačku riadu umiestnite vedľa drezu
Umývanie riadu vedľa kuchynského drezu má dve funkcie. Po prvé, pre inštalatéra je oveľa jednoduchšie použiť prívod studenej vody, ktorý už bude pre kuchynský drez, a preto bude inštalácia jednoduchá. Blízkosť drezu uľahčuje aj oplachovanie tanierov pred vložením do umývačky, pričom nehrozí nebezpečenstvo rozliatia na podlahu – cesta z drezu vedie priamo k policiam umývačky.

Zoskupte všetky spotrebiče na jednej stene
Dodáva to wow faktor a keďže je elektroinštalácia sústredená na jednom mieste, uľahčuje to prácu elektrikárovi a prináša čistejší a inteligentnejší vzhľad miestnosti. Môžete do nej zakomponovať všetko od chladničky s mrazničkou až po chladničku na víno, rúru, gril, mikrovlnnú rúru, kávovar, parnú rúru a ohrievaciu zásuvku – a áno, v niektorých kuchyniach budú všetky tieto

Zoskupenie kuchynských spotrebičov
Umiestnenie všetkých spotrebičov do jednej banky závisí od toho, či máte dostatočne veľký priestor. Ak ho nemáte, zoskupte ich podľa typu a “horúce” spotrebiče, ako sú rúra, varná doska a mikrovlnná rúra, umiestnite spolu.
V takom prípade sa držte jednej značky spotrebičov. Výrobcovia ako Whirlpool, Miele a Baumatic investujú veľké prostriedky do toho, aby ovládacie panely, gombíky, štítky, rukoväte, displeje a dvierka boli zladené, takže v akejkoľvek konfigurácii vyzerajú symetricky a elegantne. Len nezabudnite, že všetky budú mať digitálne displeje s hodinami. Ich synchronizácia bude práca s láskou, ale ak to neurobíte, ten minútový rozdiel môže pôsobiť veľmi rušivo.

Všetky horúce spotrebiče majte na jednom mieste
Udržujte všetky tepelné spotrebiče na jednom mieste – ideálne pre každú rušnú rodinnú kuchyňu, kde budú prítomné deti. Ak máte jednu jasnú zónu “zákazu vstupu”, všetci, ktorí kuchyňu používajú, vedia, kde by sa mohli nachádzať potenciálne nebezpečné nebezpečenstvá – od hrncov s vriacou vodou až po horúce riady na pečenie. Ak z nejakého dôvodu ťažko dosiahnete na vyššie umiestnené spotrebiče, zvoľte si nižšie umiestnenie všetkých horúcich spotrebičov.

Vyhraďte mokrú zónu na umývanie spotrebičov
Vytvorte zónu, v ktorej má umývanie prednosť. Ak máte práčku hneď vedľa drezu, uľahčíte si všetky úlohy spojené s ručným umývaním alebo odstraňovaním škvŕn. Blízke umiestnenie znamená, že pri presune akýchkoľvek predmetov od umývadla k práčke a naopak nezostávajú na podlahe žiadne mydlové stopy.
Ideálne je umiestniť práčku a sušičku po oboch stranách drezu. Ak budete mať vodovodné potrubie na jednom mieste, uľahčí vám to život pri montáži kuchyne aj v prípade, že sa neskôr vyskytnú nejaké problémy.

Ako majú byť usporiadané kuchynské spotrebiče?
Usporiadajte kuchynské spotrebiče podľa svojich potrieb. Je veľmi dôležité navrhnúť kuchyňu s ohľadom na spôsob varenia a používania. Pri usporiadaní kuchyne sa zohľadní “pracovný trojuholník”, ktorý sa vzťahuje na cestu varenia od chladničky cez drez až po rúru.
Spotrebiče umiestnite na optimálne miesto, aby čo najlepšie vyhovovali tomuto usporiadaniu. V prípade voľne stojacich často používaných spotrebičov je najvhodnejšie uložiť ich na pracovné dosky na ľahko prístupnom mieste v rámci usporiadania.

Podľa našich skúseností vám odporúčame, aby ste nezabudli na funkčnosť kuchyne. Okrem toho, že vaša kuchyňa musí dobre vyzerať, musí spĺňať aj každodenné potreby zaneprázdnenej domácnosti. Pri navrhovaní efektívneho usporiadania sa snažte zohľadniť pracovný trojuholník.
Ide o to, aby medzi tromi hlavnými spotrebičmi v miestnosti (rúra, chladnička a drez) viedla jasná cesta, aby boli všetky ľahko prístupné a nebránili im žiadne prekážky. Vieme, že to nie je vždy možné, ale čím voľnejšie sa budete môcť pohybovať medzi najpoužívanejšími spotrebičmi, tým uvoľnenejší bude priestor.