Zobrazuje sa všetkych 30 výsledkov

Zrkadlo do predsiene, chodby alebo inej izby

Každú miestnosť možno vylepšiť skromným podlahovým alebo nástenným zrkadlom. Zrkadlá sú oveľa viac než len nástroj na kontrolu vlasov a fotografovanie oblečenia, môžu zohrávať kľúčovú úlohu pri zariaďovaní domácnosti. Nielen preto, že pomáhajú odrážať svetlo a vytvárať tak pocit priestoru a hĺbky, ale predstavujú aj dokonalý spôsob, ako vyplniť inak obyčajnú stenu alebo prázdny kút.
Zrkadlá sa dajú čo najlepšie využiť na vylepšenie každej miestnosti. Či už je to vnútri malej obývačky, v rohu úzkej chodby bez okien alebo uprostred svetlej kúpeľne – možno je to zrkadlo v spálni v plnej veľkosti, po ktorom túžite? Tento bytový doplnok dokáže zmeniť priestor z fádneho na úžasný. A čo je na tom najlepšie? Za nástenné alebo podlahové zrkadlo nemusíte minúť ani korunu. Pozrite si náš najlepší výber nižšie a presvedčte sa o tom.

Aký typ zrkadla si vybrať?
To je na vás! A na veľkosti vášho priestoru (plus rozpočtu). Existujú nástenné zrkadlá, ktoré zaberú nula z vášho drahocenného priestoru, hoci tie si samozrejme vyžadujú vyvŕtanie dier do steny. Podlahové zrkadlá sú zvyčajne dlhé na výšku, aby ste videli celý svoj outfit zblízka aj z diaľky, a tieto môžu byť buď namontované na stenu, opreté o stenu, alebo sa niekedy dodávajú so stojanom, aby boli vhodné na prenájom. Existujú zrkadlá s poličkami do kúpeľne alebo do predsiene – na odkladanie mydla na ruky alebo na úschovu kľúčov. Nezabudnite na zrkadlá s úložným priestorom, aby ste mohli svojmu priestoru dodať svetlo a štýl a zároveň boli mimoriadne praktickí. Samozrejme, existujú aj zrkadlá nad krbom, ktoré vyvážia váš krb – a mnoho ďalších typov.

Čo treba zvážiť pri kúpe nového zrkadla?
Veľkosť
Ak už máte v hlave predstavu, kam chcete svoje nové zrkadlo umiestniť, vytiahnite meter. Zmerajte si stenu, aby ste mali približnú predstavu o tom, aké veľké – alebo malé – chcete mať svoje nové zrkadlo. A je samozrejmé, že by ste mali vždy zmerať nájdené zrkadlo a dvakrát skontrolovať, či sa hodí do vášho priestoru. To platí v podstate pre všetky veľké predmety v domácnosti, nielen pre zrkadlá. Zvážte aj hĺbku zrkadla – najmä ak ho umiestňujete do úzkej miestnosti, napríklad do chodby.

Hmotnosť
Ak plánujete nové zrkadlo pripevniť na stenu, musíte mať na pamäti jeho hmotnosť. Najmä ak pracujete s omietnutou stenou. Ak budete vŕtať vy, uistite sa, že vaša stena túto hmotnosť unesie, ak nie, požiadajte o radu toho, kto bude zrkadlo vešať.

Materiál
Toto je úplne na vašich preferenciách, ale odporúčali by sme zrkadlá s kovovými konštrukciami a drevenými okrajmi namiesto plastových verzií. Prečo? Kovové a drevené rámy sú desaťkrát odolnejšie a navyše vo vašej domácnosti vyzerajú o niečo sofistikovanejšie. Plastové zrkadlá však bývajú lacnejšie.