Zobrazených 1–150 z 152 výsledkov

Všetci vieme, aký dôležitý je kvalitný spánok a výber najlepšieho matraca je veľmi dôležitý. Nájdite si ten najlepší matrac pre všetky potreby vašej rodiny a vyberte si z antialergických matracov, latexových matracov, hybridných penových a pružinových matracov, detských matracov, matracov do detskej postieľky, prírodných matracov či matracov z recyklovaných materiálov.

Výber správneho matraca
Najdôležitejším faktorom, ktorý treba pri spánku zohľadniť, je nastavenie chrbtice. Chcete dosiahnuť neutrálnu chrbticu presne takú istú, ako keď správne sedíte alebo stojíte – preto je rozhodujúci výber správneho napnutia pre správnu oporu.

Vyberajte si matrac aj podľa vašej obľúbenej polohy spania:

  • Matrace pre spáčov na bruchu
    Zvyčajne budete potrebovať matrac s väčšou oporou, aby medzi vaším telom a matracom bolo menej medzier. Cieľom je zachovať neutrálnu polohu chrbtice a krku – v prípade potreby zvážte, či sa zaobídete bez vankúša.
  • Matrace pre ľudí, ktorí spia na boku
    Budete potrebovať mäkšiu pružinu, aby sa vaše ramená a boky mohli zaboriť do matraca, čím sa udrží rovná chrbtica bez toho, aby vznikali tlakové body na kĺboch.
  • Matrace pre ľudí spacich na chrbte
    Skontrolujte, či napnutie matraca umožňuje, aby sa posteľ zabárala priamo do spodnej časti chrbta, aby nevznikla žiadna medzera. Skúste si rukou prejsť pod základňu chrbtice; ak to ide ľahko, matrac môže byť príliš tvrdý; ak tam nie je miesto, matrac môže byť príliš mäkký a neposkytuje vám správnu oporu.