Zobrazuje sa všetkych 95 výsledkov

Záhradný nábytok a záhradné sedenie sú dôležité prvky záhrady, ktoré umožňujú relaxáciu a oddych na čerstvom vzduchu. Pri výbere záhradného nábytku a sedenia je potrebné brať do úvahy niekoľko faktorov, ako sú veľkosť záhrady, počet osôb, ktoré bude nábytok slúžiť, a materiál, z ktorého je nábytok vyrobený.

Pri výbere záhradného nábytku a sedenia je potrebné zvážiť, či bude slúžiť pre jednotlivca alebo skupinu, či sa bude používať na jeden konkrétny účel alebo na rôzne aktivity. Výber záhradného nábytku a sedenia by mal byť v súlade s celkovým dizajnom záhrady a mohol by sa skladovať počas zimy alebo nepriaznivého počasia.

Medzi bežné druhy záhradného nábytku a sedenia patria stoly a stoličky, lavice, hojdacie kreslá, lehátka a sedačky. Materiál, z ktorého je nábytok vyrobený, by mal byť odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa čistiť. V súčasnosti sa často používajú materiály, ako sú kov, drevo, ratan, plast a sklo.

Ak vyberáte záhradné kreslo, nábytok a sedenie je tiež dôležité zvážiť ich umiestnenie v záhrade. Nábytok by mal byť umiestnený tak, aby bol dostatočne chránený pred slnkom a vetrom a aby bol ľahko dostupný. Ak máte veľkú záhradu, môžete zvážiť aj vytvorenie záhradného kútika so záhradným nábytkom a sedením, kde sa budete môcť relaxovať a oddychovať.