Najlepší iPhone pre rok 2023, porovnanie Apple telefónov

Existuje široká ponuka iPhonov v najrôznejších špecifikáciách a veľkostiach. Odborné recenzie vám môžu pomôcť vybrať ten pravý a najlepší iPhone pre vaše potreby a rozpočet. V roku 2007 uviedla spoločnosť Apple na trh pôvodný iPhone, ktorý začal éru moderných smartfónov, ktorej v súčasnosti dominujú platformy Apple iPhone a Google Android. Porovnali sme všetky iPhony, aby ste si mohli vybrať ten najlepší, najlacnejší alebo s najlepším fotoaparátom.

Ako si vybrať najlepší iPhone 2023
Ako si vybrať najlepší iPhone 2021

Porovnanie a test iPhonov

Najnovšie modely iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max boli predstavené v októbri 2020. Apple zvyčajne sleduje každoročný cyklus aktualizácií a predstavuje nové modely. Zároveň tie z predchádzajúceho roku ponúka za prijateľnejšie ceny. Je už len na vás ako sa rozhodnete. Či si zvolíte “starší” model za lepšiu cenu alebo najnovší iPhone 13.

Produkt

Špecifikácia

Hodnotenie

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro

Najlepší iPhone s úžasným výkonom, a špičkovým fotoaparátom

iPhone 12

iPhone 12

Najpredávanejší iPhone, solídne funkcie, prijateľná cena

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Najväčší iPhone s najkvalitnejším fotoaparátom a dlhou výdržou batérie

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini

Ideálny pre tých, ktorí chcú malý telefón

iPhone 11

iPhone 11

Aktuálne za výhodnú cenu

iPhone 11 Pro / iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro

Veľký iPhone

iPhone SE (2020)

iPhone SE (2020)

Najlepší iPhone pre prenosnosť

iPhone XR

iPhone XR

iPhone s najlepšou hodnotou

iPhone verzus Android

V priebehu rokov sa platformy Android a iPhone vyvinuli do bodu, keď sú ich funkcie podobné. Smartfóny s Androidom vyrábajú viacerí výrobcovia. Operačný systém však poskytuje Google, čo vedie k širšej palete telefónov a cenových hladín, z ktorý si môžete vybrať. Na druhej strane majú horšiu integráciu medzi softvérom a hardvérom.

Spoločnosť Apple má konzistentnejšiu podporu a kontrolu nad iPhonmi a ich operačným systémom (iOS). Systém iOS 14 podporuje Apple všetky telefóny, ktoré boli predstavené za posledné štyri roky. To dáva veľkú výhodu majiteľom týchto telefónov – ich iPhone si môžu pohodlne inovovať na najnovšiu verziu iOS, ktorú Apple uvádza a predstavuje každý rok.

Aktualizácie pre Android sú nejednotnejšie a často sa nedostanú do všetkých smartfónov s týmto operačným systémom, pretože každý výrobca musí implementovať podporu individuálne. Teda aj napriek tomu, že spoločnosť Google vykonáva aktualizáciu systému Android každoročne, realita je taká, že veľa starších smartfónov s Androidom, tento nový softvér nedostáva.

Ktorý iPhone je najlepší?

Preskúmali sme všetky modely iPhone 12 vrátane Pro Max a toto si myslíme. Rok 2020 bol pre fanúšikov iPhonu veľkým rokom. Zažili sme všetko od vzkriesenia rady iPhone SE až po to, keď spoločnosť Apple uviedla na trh svoj prvý 5G iPhone. Teraz sme kompletne otestovali všetky štyri nové modely iPhonu 12 do roku 2020 (iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max) a pridali sme ich do všetkých našich hodnotení nižšie.

Nie všetky momentálne dostupné telefóny iPhone sú také drahé, ako by ste čakali. Napriek vynikajúcim špičkovým technológiám, ako je napríklad čip A14 Bionic v iPade Air 4, dosiahli nové iPhony množstvo rôznych cenových hladín a rôznych veľkostí.

1. iPhone 12 Pro

Najlepší iPhone

Do obchodu
iPhone 12 Pro

Výhody:

 • Skvelý trojitý kamerový systém
 • Silný displej, kvalita vyhotovenia
 • Veľmi kvalitný fotoaparát
 • Vďaka Dolby Vision (4K HDR) je lepší ako nejedna profesionálna kamera
 • Face ID
 • Skutočné a veľmi jasné farby
 • Vodeodolnosť
 • Krásny dizajn

Nevýhody:

 • Nemá ProMotion obrazovku
 • Žiadna nabíjačka

Na čele nášho zoznamu najlepších iPhonov je iPhone 12 Pro. Aj keď je iPhone 12 vynikajúci, tak by ste si mali vybrať Pro, ak hľadáte to najlepšie zo všetkého, čo Apple v súčasnosti ponúka. Vylepšenia oproti bežnej 12 zahŕňajú väčšiu RAM, o niečo svetlejšiu obrazovku, bočné strany z nehrdzavejúcej ocele, ďalší fotoaparát na zadnej strane vedľa LIDAR pre rýchlejšie zaostrenie pri slabom osvetlení a 128 GB úložisko ako štandard.

eTip: Kryt na telefón Apple iPhone 12 Pro Guess gold Glitter Charms

Veci ako rozlíšenie obrazovky, výdrž batérie, kvalita a dizajn hlavného fotoaparátu sú úplne rovnaké. Na zadnej strane iPhonu 12 Pro sú tri fotoaparáty. Všetky tri majú 12 MPx a robia silné zábery v množstve situácií. Zoom je podobný ako pri iPhone 11 Pro a ultrawide teraz ťaží z nočného režimu. Hlavný snímač má o niečo širšiu clonu f/1,6 ako iPhony predchádzajúcej generácie, vďaka ktorej sníma viac svetla, čím vám opäť pomáha v zložitých situáciách.

ako vybrať iPhone

Vo vnútri 12 Pro nájdete veľmi rýchly chipset Apple A14 Bionic, podporu 5G siete a 6GB RAM. K dispozícii sú aj možnosti veľkého ukladacieho priestoru, a to až do 512 GB. Najviac chýbajúca funkcia je ProMotion 120 Hz displej, ktorý nenájdete na žiadnom iPhone v našom zozname, ale v širokej škále najlepších telefónov s Androidom. Vďaka rýchlejšiemu – všetko nadštandardných 60 Hz – je plynulejšie zobrazenie a hry reagujú rýchlejšie.

2. iPhone 12 (128GB)

Najlepší iPhone pre väčšinu ľudí

Do obchodu
iPhone 12

Výhody:

 • Skvelý kamerový systém
 • Vynikajúce vylepšenia obrazovky
 • Vyzerá tak úžasne

Nevýhody:

 • Nemá 90/120 Hz obrazovku
 • Nutnosť dokúpenia nabíjačky

Aj keď to nie je najlepší iPhone, pokiaľ ide o technické parametre a funkcie, iPhone 12 je pravdepodobne model pre väčšinu ľudí. Je o niečo drahší ako iPhone 11, ale zdedil veľa vecí, ktoré boli predtým exkluzívne pre modely Pro. Medzi ne patrí nový OLED panel s vyšším rozlíšením a podporou HDR (stále však 60 Hz), ktorý umožňuje veľmi farebné premietanie Netflixu, nový dizajn pripomína aj iPhone 5 s celkovo ľahším a menším pocitom. Ako sme už povedali, môže to byť dokonalý iPhone.

eTip: Kryt s držiakom na Apple iPhone 12 / 12 Pro Rainbow.

kryt na mobil s držiakom iPhone 12

Vo vnútri nájdete veľmi rýchly chipset Apple A14 Bionic, podporu 5G sietí a základné 64 GB úložisko. Priplaťte si a môžete získať aj 128 GB a 256 GB úložiska. Výdrž batérie na nás urobila dojem a navyše ju môžete nabíjať prostredníctvom novej MagSafe nabíjačky. Spolu s telefónom nedostanete nabíjačku (iba kábel), takže za nabíjačku si ešte doplatíte. Na zadnej strane sú dva fotoaparáty. Oba majú 12 MPx a vytvárajú vynikajúce snímky. Ultraširoký je podobný iPhone 11, až na pridanie nočného režimu a hlavný snímač má o niečo širšiu clonu f/1,6.

ako si vybrať iPhone

Fotografie pri slabom osvetlení sú lepšie ako u sérii iPhone 11 a môžete tiež snímať jasné a farebné HDR Dolby Vision videá.

3. iPhone 12 Pro Max (128GB)

Najväčší iPhone s najkvalitnejším fotoaparátom

Do obchodu
iPhone 12 Pro Max

Výhody:

 • Veľká, krásna obrazovka
 • Najlepšia kamera
 • Vynikajúca výdrž batérie

Nevýhody:

 • Nemá 90/120 Hz obrazovku
 • Súčasťou balenia nie je nabíjačka
 • Je to veľmi veľký telefón

IPhone 12 Pro Max využíva všetky funkcie menšieho modelu Pro a dodáva oveľa väčší 6,7” displej a omnoho lepšiu výdrž batérie. Ak máte radi veľké iPhony a chcete mať tie najlepšie funkcie, 12 Pro Max je ten pravý pre vás. Ďalším veľkým rozdielom medzi týmto a druhým Pro je kamera. Nielen, že máte o niečo viac priblíženú kameru, ale hlavný 12MPx snímač je oveľa väčší a teda rýchlejší a úspešnejší aj za zhoršených svetelných podmienok.

najlepší iPhone

Nehovoríme, že obrázky sú vždy zreteľne lepšie ako 12 Pro, avšak v určitých prípadoch sú a funkcia Apple ProRAW výsledky ešte zlepšuje.

eTip: Ochranné puzdro Karl Lagerfeld na Apple iPhone 12 Pro Max.

Aj nám sa páči veľká obrazovka, aj keď je tu najviac cítiť nedostatok 120 Hz režimu. HDR obsah napriek tomu vyzerá nádherne, zostáva veľmi citlivý a na notch sa dá pri takom veľkom displeji ľahko zabudnúť. Veľký displej znamená veľký telefón a ak vám väčšia veľkosť nevyhovuje, tak máte problém. Jedná sa o obrovský telefón a s puzdrom sa ešte zväčší.

4. iPhone 12 mini

Najlepší iPhone pre tých, ktorí chcú malý telefón

Do obchodu
iPhone 12 mini

Výhody:

 • Veľmi malý, bez toho aby príliš obetoval
 • Skvelá kamera
 • Krásny dizajn

Nevýhody:

 • Nemá 90/120 Hz obrazovku
 • Nabíjačka nie je súčasťou balenia a je nutné ju dokúpiť

Všetko, čo sme vyššie spomenuli ohľadom iPhone 12 stále platí pre iPhone 12 mini. Je to oveľa menšia verzia tohto telefónu s rovnakou kamerou, vnútornými špecifikáciami a podporou 5G. Dokonca aj vyzerá rovnako, akurát oveľa menšie.

eTip: Ochranný kryt s peňaženkou 2v1 pre Apple iPhone 12 mini.

Kryt na iPhone 12 mini

S iPhone 12 mini máte 5,4-palcový displej (stále OLED, HDR atď.), Ktorý je oveľa menší ako 6.1“ 12-ka. Má menšiu batériu a tu sme zaznamenali oveľa menšiu výdrž ako pri ostatných modeloch.

porovnanie iPhonov

Napriek tomu, ak hľadáte malý telefón, ktorý toho veľa neobetuje, iPhone 12 mini je dokonalou voľbou.

5. iPhone 11 (64GB)

Skvelý iPhone, ktorý je teraz ešte lacnejší

Do obchodu
iPhone 11

Výhody:

 • Skvelá kamera
 • Veľmi dobrá výdrž batérie
 • Pekné farebné prevedenia
 • Prekvapivo skvelá hodnota
 • Teraz cenovo dostupnejší

Nevýhody:

 • Lepšie rozlíšenie obrazovky by bolo fajn
 • V krabici nie je rýchlonabíjačka

IPhone 11 vstúpil na scénu v roku 2019 ako jasný nástupca iPhonu XR a priniesol so sebou rovnakú príťažlivosť so zaslúženým novým titulom. Telefón sa okamžite stal najlepšou voľbou pre väčšinu používateľov, keďže ponúka vynikajúce parametre vlajkovej lode za prijateľnejšiu cenu ako modely Pro a Pro Max. Po vydaní iPhonu 12 klesla cena iPhonu 11, pričom je stále dobrou kúpou.

eTip: Ochranný kryt na telefón iPhone 11 Guess.

Medzi iPhonom 11 a iPhonom XR existuje veľa podobností. 11-ka si zachováva vzhľad modelu XR, má sklenenú zadnú časť a množstvo farebných prevedení, je však viac odolnejšia proti vode. Obrazovka je pekná a jasná, aj keď jej chýba ostrosť iPhonu 12.

test iPhonov

IPhone 11 má na zadnej strane dva fotoaparáty, oba s rozlíšením 12 megapixelov, pričom jeden sníma štandardné snímky a druhý ich rozširuje na ultraširoké zábery. Výsledky sú dobré a pri porovnaní s drahším modelom Pro mu chýba iba 2x teleobjektív. Výdrž a výkon batérie sú tiež vynikajúce. Celý deň by ste mali hravo zvládnuť bez toho, aby ste siahli po napájacom kábli a k dispozícii je aj bezdrôtové nabíjanie.

 6. iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Najlepšie rozhodnutie, ak preferujete veľký iPhone

Do obchodu
iPhone 11 Pro

Pros:

 • Skvelá kamera
 • Dlhá výdrž batérie, najmä u modelu Plus
 • Úchvatný displej
 • Konečne rýchlonabíjačka v krabici

Nevýhody:

 • 64GB základné úložisko
 • Vysoká cena

Rovnako ako pri iPhone 11, aj Pro a Pro Max už nežiaria ako kedysi, keďže je teraz k dispozícii aj 12 Pro. Napriek tomu, ak nájdete iPhone 11 Pro Max za zníženú cenu, je to stále skvelý telefón. Apple ho však už nepredáva.

iPhone 11 Pro Max

Apple sa s dizajnovým vzorcom príliš nevyhral, namiesto toho sa rozhodol viac sústrediť na vnútorné prvky. Chipset A13 Bionic je rýchly aj v roku 2020, zatiaľ čo HDR obrazovka môže byť neuveriteľne jasná. V balení je dokonca aj 18 W rýchlonabíjačka, ktorá nabije tieto telefóny oveľa rýchlejšie, ako predtým ponúkaná slabá 5 W nabíjačka.

7. iPhone SE (2020)

Najlepší iPhone pre prenosnosť

Do obchodu
iPhone SE

Výhody:

 • Kompaktná veľkosť
 • Ostrá obrazovka
 • Skvelá kamera

Nevýhody:

 • Zastaralý dizajn

Ak chcete malý iPhone so skvelým fotoaparátom, špičkovým výkonom a s prekvapivo pôvabnou cenovkou, potom je iPhone SE vynikajúcou voľbou. Ak ste videli iPhone 8, tak ste videli nový iPhone SE. Dodáva sa v čiernej, bielej alebo červenej farbe. Obsahuje robustné rámy obklopujúce 4,7“ displej (bez verzie Plus) a nahrádza Face ID z nových telefónov iPhone za Touch ID. Našťastie je autentifikácia pomocou odtlačkov prstov rýchla a spoľahlivá.

Vylepšenia oproti iPhone 8 zahŕňajú vynikajúci 12-megapixelový fotoaparát s fantastickým nahrávaním videa a aj napriek tomu, že výkon pri slabom osvetlení nie je nič extra, fotky pri dobrom osvetlení to viac než vynahradia.

test iPhonov

Nájdete tu tiež Qi nabíjanie v obvyklom štandarde pre iPhone s výkonom 7,5 W a možnosť rýchleho nabíjania na 18 W – teda ak si priplatíte za rýchlejší adaptér. Má aj hodnotenie IP67 pre odolnosť proti vode a prachu. V iPhone SE nájdete rovnaký A13 Bionic ako v iPhone 11 Pro a rovnaký iOS 13 softvér. Na pocit je rovnako rýchly a v nadchádzajúcich rokoch by mal dostávať úplné aktualizácie systému iOS.

8. iPhone XR

iPhone s najlepšou hodnotou

Do obchodu
iPhone XR

Výhody:

 • Skvelá výdrž batérie
 • XS funkcie za menej peňazí
 • Fantastický výkon
 • Veľmi schopná kamera

Nevýhody:

 • Rýchlonabíjačka nie je súčasťou balenia
 • Pre niektorých bude príliš veľký

IPhone XR je už trochu starší, ale ak zatiaľ chcete cenovo dostupný iPhone s veľkou obrazovkou, je stále najlepšou voľbou. Používa rovnaký silný procesor Apple A12 Bionic ako XS, používa rovnakú verziu iOS-u (iOS 13) a pýši sa rovnakým hlavným 12-megapixelovým fotoaparátom podporovaným OIS. Rozdiely sú niekde inde: jeho 6,1“ Liquid Retina LCD nie je až taká príťažlivá ako OLED s podporou HDR série XS, ale tiež nie je na zahodenie. Jeho veľkosť znamená, že dosahuje príjemnú strednú cestu medzi ostatnými dvoma iPhonmi, ktoré boli uvedené na trh v roku 2019.

ako si vybrať iPhone

Dizajn telefónu s hliníkovým rámom a skleneným zadným krytom podporuje bezdrôtové nabíjanie, je odolný proti prachu a vode s certifikáciou IP67. Dodáva sa v mnohých farbách: čierna, biela, modrá, koralová, žltá a červená. Rozšírený displej znamená, že Touch ID úplne zmizlo a ako naznačuje notch obrazovky, Face ID teraz ponúka bezpečné rozpoznanie tváre na odomknutie telefónu, autentifikáciu transakcií a pri hraní s Animoji a novými funkciami Memoji.

Ako fungujú aktualizácie pre iPhone?

Každú jeseň, zvyčajne v septembri, vydáva Apple novú sériu vlajkových lodí smartfónov. Tie často prichádzajú za vyššie ceny a obsahujú najnovšie špičkové technológie. Príležitostne uvádza na trh aj lacnejší model, ako naposledy iPhone SE. S uvedením nových telefónov iPhone prichádza aj s aktualizovanou verziou systému iOS.

Táto je každoročne predstavená na výročnej celosvetovej konferencii vývojárov spoločnosti Apple, aby mali vývojári čas na začleňovanie nových funkcií a technológií do svojich aplikácií ešte skôr, ako bude softvér prístupný verejnosti. Na súčasných telefónoch iPhone je nainštalovaný systém iOS 14. Apple sa však už predstavil nový iOS 15 v júni 2021.

Porovnanie iPhonov

Neexistuje jediný iPhone, ktorý by bol najlepší pre všetkých používateľov. Každý z nás máme rôzne požiadavky a preferencie na svoj milovaný smartfón. Do úvahy musíme brať rôzne faktory, ako je rozpočet, požadovaná výdrž batérie, preferované funkcie a ďalšie.

 • Ak nie ste napríklad fanúšikom Face ID a chcete používať Touch ID, budete si chcieť radšej zvoliť iPhone SE.
 • V prípade, že hľadáte čo možno najlepšie a najkvalitnejšie fotografické možnosti, budete chcieť iPhone 12 Pro Max.
 • Chcete solídne funkcie za prijateľnú cenu? Voľba by vám mohla padnúť na iPhone 12.
 • Pre tých, ktorí chcú používať jednu ruku, môže sa im najviac hodiť iPhone 12 mini.
porovnanie iPhonov

Ktorý iPhone má najlepšiu výdrž batérie?

Vďaka svojim efektívnejším procesorom A14 ponúkajú najdlhšiu výdrž batérie iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

 • Z týchto troch smartfónov má najdlhšiu batériu 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max, pretože má priestor pre väčšiu batériu. Ponúka až 20 hodín prehrávania videa, 12 hodín prehrávania streamovaného videa a 80 hodín prehrávania zvuku.
 • Pre porovnanie, iPhone 12 mini, ktorý je najmenším telefónov iPhone, vydrží 15 hodín pri štandardnom prehrávaní videa, 10 hodín streamovaného videa a 50 hodín pri prehrávaní zvuku.

Ktorý iPhone má najlepší fotoaparát?

Vďaka svojmu aktualizovanému fotoaparátu s trojitým objektívom a skenerom LiDAR ponúkajú najlepšie fotografie a pridružené funkcie iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

 • iPhone 12 Pro je vybavený 12-megapixelovým ultraširokým objektívom s korekciou objektívu pre zníženie skreslenia, novou clonou f/1.6, ktorá prepúšťa viac svetla, 12-megapixelovým teleobjektívom s 52 milimetrovou ohniskovou vzdialenosťou a 2x optické zväčšenie.
 • iPhone 12 Pro Max je vybavený rovnakým ultra širokouhlým objektívom, ale používa nový, väčší snímač a v kombinácii s vylepšenou clonou f/1.6 umožňuje prepúšťať až o 87 percent viac svetla pre oveľa pôsobivejší výkon pri horších svetelných podmienkach. Disponuje tiež 65 mm teleobjektívom s 2,5-násobným zväčšením, takže dokáže viac priblížiť portrétne snímky ako iPhone 12 Pro.
iPhone najlepší fotoaparát

Najväčší iPhone od spoločnosti Apple tiež obsahuje optickú stabilizáciu obrazu Sensor-Shift, ktorá redukuje chvenie fotoaparátu a rozmazanie pri pohybe lepšie ako kedykoľvek predtým.

 • Oba modely Pro majú skener LiDAR, ktorý pomocou svetla mapuje miestnosť okolo vás a vytvára 3D hĺbkovú mapu scény. Umožňuje niekoľko nových fotografických schopností, ako sú portréty nočného režimu a rýchlejšie automatické zaostrovanie.

Ktorý iPhone má Touch ID?

Ak chcete iPhone s Touch ID, vašou jedinou možnosťou je model 2020 SE. Spoločnosť Apple prestala používať Touch ID pre svoje vlajkové telefóny iPhone v roku 2017 a zostavy iPhone 2018, 2019 a 2020 neobsahovali aktualizovaný iPhone Touch ID. iPhone SE je vybavený funkciou Touch ID a nie Face ID, vďaka čomu je zariadenie cenovo veľmi dostupné, čo je skvelé pre tých, ktorí uprednostňujú použitie snímača odlačkov prstov pre rozpoznávanie tváre.

Aký iPhone model nás čaká túto sezónu?

Apple priniesol nový model iPhone 13, ktoré vyšli na jeseň roku 2021. Sú v rovnakých veľkostiach ako zostava iPhone 12 s niekoľkými dizajnovými zmenami, ale prinášajú 120Hz technológiu zobrazenia ProMotion, A15 čip, vylepšenia 5G a jemné zlepšenie fotoaparátu.

Produkt

Špecifikácia

Hodnotenie

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro

Najlepší iPhone s úžasným výkonom, a špičkovým fotoaparátom

iPhone 12

iPhone 12

Najpredávanejší iPhone, solídne funkcie, prijateľná cena

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Najväčší iPhone s najkvalitnejším fotoaparátom a dlhou výdržou batérie

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini

Ideálny pre tých, ktorí chcú malý telefón

iPhone 11

iPhone 11

Aktuálne za výhodnú cenu

iPhone 11 Pro / iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro

Veľký iPhone

iPhone SE (2020)

iPhone SE (2020)

Najlepší iPhone pre prenosnosť

iPhone XR

iPhone XR

iPhone s najlepšou hodnotou

Vývoj iPhonov

Odkedy bol iPhone 8 uvedený na trh spolu s iPhone X v roku 2017, politika pomenovania spoločnosti Apple bola trochu komplikovaná, pretože sme nikdy nemali iPhone 9. Po uvedení na trh iPhone X sa prešlo na XS, XS Max a XR a potom na iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Ďalej sú uvedené názvy, ktoré Apple používa od prvého uvedenia iPhone na trh v roku 2007.

2007 – iPhone

2008 – iPhone 3G

2009 – iPhone 3GS

2010 – iPhone 4

2011 – iPhone 4s

2012 – iPhone 5 (nový dizajn)

2013 – iPhone 5s a iPhone 5c

2014 – iPhone 6 a iPhone 6 Plus (nový dizajn)

2015 – iPhone 6s a iPhone 6s Plus

2016 – iPhone 7 a iPhone 7 Plus

2017 – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X (nový dizajn)

2018 – iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max

2019 – iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

2020 – iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max

2021/2022 – iPhone 13 – prečítajte si samostatnú recenziu na iPhone 13

4.9/5 - (137 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Elektronika. Pridaj odkaz do záložiek.

12 thoughts on “Najlepší iPhone pre rok 2023, porovnanie Apple telefónov

 1. Kačena:) says:

  Pre mňa je jedničkou iPhone 11 (aspoň zatiaľ), rýchla odozva, krásne farby, úžasné fotky, dlhá výdrž batérie a cenovo veľmi výhodný 🙂

 2. Dixo says:

  super prehľadné porovnanie iPhonov na jednom mieste, ďakujem, ušetrili ste mi čas a pomohli vybrať ten najvhodnejší

 3. Boris V. says:

  Mám iPhone 12 a za najväčšie devízy považujem foťák, baterku, výkon, príjemné používanie, krásny dizaj, dlhodobú podporu zariadenia, ale aj vodeodolnosť. Jediné čo mi chýba je adaptér. Celkovo SUPER phone 🙂

 4. TT456 says:

  mam iphone 11 a je to fakt rozdiel oproti starsej Nokia co som mal, posun o x rokov dopredu v technologii, fotky / videa su prekrasne, aj odozva telefonu je velmi rychla, odporucam

 5. Brano B555 says:

  Najlepsie telefony su iphony 🙂 Len si na nich na zaciatku treba zvyknut, ale potom uz iny nebudete chciet, mozno len vyssiu radu, tiez mam iPhone11 a snad mi na Vianoce ako darček prinesie Ježiško iPhone12 :))))

 6. Tina1 says:

  iPhone 12 Pro funguje úžasne a moja dcéra je veľmi spokojná. Miluje trojitý fotoaparát a fotky sú naozaj kvalitné. Ja sa práve rozhodnujem, či sa oplatí ísť do iPhone 13, alebo ostať pri 12-tke..

 7. JurajBA says:

  aj pre mňa je najlepší iPhone12.. jeden kamoš kúpil najnovšiu 13tku, ale keď sme porovnávali, tak za ten rozdiel v cene sa to neoplatí podľa nás, čiže určite pri nej ostávam 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *