Najlepšie smart hodinky pre ženy – tip na darček k narodeninám alebo na Vianoce

Inteligentné hodinky (smartwatch) už dávno nie sú záležitosťou, ktorú si môže dovoliť len málokto. Postupom času sa začalo objavovať niekoľko značiek a teraz sú inteligentné hodinky k dispozícii v rôznych radoch a prevedeniach. Ale vo finále je aj tak väčšina inteligentných hodiniek veľká a robustná a často sa tak nehodia na malé zápästia. Najmä ak ich chcete nosiť na formálne príležitosti. Dámske smart hodinky sú aj ideálnou voľbou ako darček na Vianoce, k narodeninám alebo k akémukoľvek sviatku.

Najlepšie smart hodinky pre ženy

Našťastie sa veci za posledných pár rokov zmenili a mnoho inteligentných hodiniek je vyrábaných priamo pre ženy. Takže bez ďalších okolkov sa pozrime na niektoré z našich odporúčaní, ako  si vybrať najlepšie inteligentné hodinky pre ženy. Porovnali sme pre vás najlepších 5 druhov dámskych smart hodiniek.

1. APPLE WATCH SERIES 6 40MM

Do obchodu
 APPLE WATCH SERIES 6 40MM

Hodinky Apple Watch Series 6 by mali byť vašou najbezpečnejšou voľbou, najmä ak využívate viacero Apple produktov. Hardvér hodiniek je elegantný a rýchly. Čo je však dôležitejšie, ponúka množstvo funkcií pre fitness a celkové zdravie, ako je počet krokov, dychové cvičenia a automatická detekcia cvičenia.

Funkciou, ktorá ich robí nadradenými väčšine inteligentných hodiniek, je však synchronizácia medzi iPhone a Apple Watch. Pri nových oznámeniach ani pri celkovej synchronizácii medzi telefónom a hodinkami nedochádza k nijakému oneskoreniu.

A ak si zakúpite variant “cellular”, telefonovanie a prijímanie hovorov bude pre vás prechádzkou v parku, pretože už nebudete potrebovať vyťahovať váš iPhone.

Ich výkon je na vysokej úrovni. Všetky merania – či už sa jedná o meranie vášho tepu alebo krvného kyslíku – prebiehajú veľmi rýchlo. Okrem toho majú tieto hodinky aj špecializované funkcie na sledovanie menštruácie, EKG a vždy zapnutý výškomer. Funkcia menštruačných cyklov funguje podľa očakávaní, a pokiaľ zadáte správne údaje, uvidíte váš cyklus v reálnom čase, a tak vám hodinky môžu pomôcť pripomenúť, kedy vám začína menštruácia.

najlepšie smart hodinky pre ženu
Do obchodu

Hodinky Apple Watch Series 6, najmä v menšej verzii, sú ploché a tenké, vďaka čomu sa perfektne hodia na úzke zápästie. A ich nízka hmotnosť je čerešničkou na torte.

Ak nie ste spokojní so vstavaným silikónovým puzdrom, môžete sa rozhodnúť pre jedno zo ženských remienok na hodinky.

Jedinou nevýhodou je výdrž batérie. Maximálne môžu hodinky Apple Watch Series 6 vydržať niečo cez 1 deň, sotva na jedno nabitie.

2. SAMSUNG GALAXY WATCH 3 41MM

Do obchodu
SAMSUNG GALAXY WATCH 3 41MM

Ak vlastníte smartfón od Samsungu, sú pre vás hodinky 2020 Galaxy Watch 3 dobrou voľbou. Vďaka tomu že sú menšie, vyzerajú dobre na zápästí a prinášajú trochu iný dizajn. Kruhový ciferník a otočná luneta im dodávajú výrazný vzhľad. Vyzerajú tradične, ale zároveň moderne. Grafika je ostrá, na rozdiel od novších Galaxy Watch 4.

Jedná sa o prémiové inteligentné hodinky, ktoré robia každodenné veci s ľahkosťou, či už ide o sledovanie tepu, počet krokov alebo cvičenie. Zároveň ponúkajú dobrú kombináciu inteligentných prvkov a na niektoré oznámenia je možné ľahko odpovedať priamo z telefónu.

Navyše, možnosť ovládať hudbu priamo z vašeho zápästia je čerešničkou na torte. Aplikácia Samsung Health vám okrem mnohých vecí umožňuje sledovať aj vaše cykly. A šikovný widget vám veci ešte viac zjednoduší.

SAMSUNG GALAXY inteligentné hodinky

Zmena oproti hodinkám Apple Watch spočíva v tom, že Samsung Galaxy Watch 3 ponúkajú mnoho prispôsobení. V skutočnosti vás ohromí počet ciferníkov. Navyše stojí za zmienku aj to, že ide o posledné inteligentné hodinky od spoločnosti Samsung založené na operačnom systéme Tizen.

Majú dobrú synchronizáciu s telefónom a batéria vydrží na jedno nabitie viac ako deň. Keďže je to staršia generácia, dá sa očakávať, že počas prázdnin nájdete na ne aj rôzne zľavy.

3. FOSSIL GEN 5E SMARTWATCH 42MM

Do obchodu
Fossil GEN 5E smart hodinky

Hodinky Fossil Gen 5E sú ďalšími inteligentnými hodinkami pre ženy. Na rozdiel od vyššie uvádzaných hodiniek, tieto inteligentné hodinky nepoužívajú proprietárny operačný systém. Namiesto toho sú založené na operačnom systéme Google Wear. Hodinky Fossil Gen 5E majú tenšie ramienko a menší ciferník, ktorý hodinkám dodáva punc ženskej nežnosti. Hodinky tiež disponujú OLED displejom.

Fossil Gen 5E sú dostupné inteligentné hodinky a prinášajú niekoľko zaujímavých funkcií. Môžete napríklad sledovať svoj spánok alebo sa na akékoľvek otázky opýtať inteligentného asistenta. Aj keď ukazujú počet krokov a obsahujú funkcie súvisiace s fitness, nemajú vstavaný systém GPS.

To môže byť problémom, ak milujete dlhé prechádzky po chodníkoch alebo diaľkovú cyklistiku. Napriek tomu poslúžia dostatočne. Možno to nie sú najrýchlejšie inteligentné hodinky, ale vykonávajú svoju prácu slušným tempom.

Gen FE nemajú otáčaciu korunku ako hodinky vyššie. Namiesto toho majú tlačidlo v tvare korunky.

4. GARMIN LILY SPORT

Do obchodu
Garmin Lily Sport smart hodinky

Medzi ďalšie inteligentné hodinky určené pre ženy patria hodinky Gramin Lily. Ide o plnohodnotné inteligentné hodinky, ktoré sú kompatibilné so systémom Android aj iPhone. Vrcholom týchto inteligentných hodiniek je ich dámsky dizajn. S 34 mm sú oveľa tenšie ako hodinky uvádzané vyššie, čo je obrovské plus.

Tieto smart hodinky fungujú tak, ako sú inzerované, a spájajú všetky základné funkcie, ako sú krokomer, monitorovanie úrovne stresu a sledovanie srdcového tepu. Okrem toho je funkcia sledovania menštruácie pokročilá a obsahuje aj funkcie súvisiace s plánovaním tehotenstva.

Ešte dôležitejšie je, že disponujú v šikovnou funkciou s názvom Live tracking, ktorá umožňuje vašim blízkym sledovať vašu polohu.

najlepšie Garmin hodinky pre ženu

Hodinky Lily sú vybavené monochromatickým dotykovým displejom LCD. A keďže ide o obrazovku LCD, nie je možné nastaviť, aby sa určité funkcie vždy ponechali na obrazovke. Namiesto toho sa vypne celá obrazovka. A vzorované sklo udržuje dizajn zaujímavým, aj keď je displej vypnutý.

Podľa ľudí z The Wareable dokázali hodinky Lily zaznamenať spánok a cvičenie pomerne s presnosťou.

5. FITBIT VERSA 3

Do obchodu

Ak nechcete minúť tonu peňazí na inteligentné hodinky, Fitbit Versa 3 je skvelým miestom pre začiatok. Jedná sa o celkom nové inteligentné hodinky, ktoré majú elegantný a tenký dizajn. Zároveň značka Garmin je garanciou veľkej kvality.

Rovnako ako Apple Watch, aj tieto hodinky majú hranatý dizajn v kombinácii s tenkým remienkom. Kúzlo Versa 3 nie je v ich dizajne, ale spočíva v tréningových a fitness funkciách.

Napriek nízkej cene má Versa 3 vstavaný systém GPS a umožňuje vám sledovať vašu polohu počas cvičenia. Hodinky sú navyše navrhnuté tak, aby sledovali zhruba 20 aktivít, od základnej prechádzky po plávanie.

Na rozdiel od Garmin Lily má Versa 3 obrazovku AMOLED. Farby pôsobia sýto a živo a sú zreteľne viditeľné pod silným slnečným žiarením.

Najväčšou výhodou je ich výdrž batérie. Pri priemernom používaní môže batéria vydržať až 6 dní. Je zaujímavé, že sa nabíjajú veľmi rýchlo a stačí vám iba 12-minútové nabitie, aby ste udržali batériu v chode na ďalších 24 hodín.

Neprichádzajú však bez nevýhod. Rozhranie Fitbit môže byť trochu oneskorené, najmä v porovnaní s vyššie uvedenými inteligentnými hodinkami. Niektoré funkcie sú v telefónoch iPhone navyše obmedzené. Napríklad odpovedanie na správy z inteligentných hodiniek.

V tomto zozname sme si uviedli 5 najlepších inteligentných (smart) hodiniek pre ženy. Vďaka tomu, že sú tenké, elegantné a ľahké, sa skvele hodia na dámske zápästie.

4.8/5 - (16 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Elektronika. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.