Tip na Vianočný darček pre tínedžera – elektrický holiaci strojček

Pre chlapca predstavuje vek od štrnástich do pätnástich rokov najpremenlivejšie roky jeho života. Počas týchto rokov puberty môže dôjsť k mnohým zmenám, vrátane rastu chlpov na tvári. Určite chcete príjemné skúsenosti s používaním vybraného elektrického holiaceho strojčeka. Preto sme sa rozhodli pomôcť vám dosiahnuť pozitívny výsledok.

tip na Vianočný darček pre tínedžera holiaci strojček

Holiaci strojček pre tínedžera

➡ V akom veku by sa mali chlapci začať holiť?

➡ Elektrické holiace strojčeky: planžetový alebo frézičkový?

➡ Rýchle tipy pre tínedžerov: Ako sa holiť elektrickým holiacim strojčekom?

V akom veku by sa mali chlapci začať holiť?

Tvár začína u chlapcov zarastať v rôznom veku, zvyčajne medzi 9 a 15 rokmi. Niektorí ľudia sa na to pozerajú ako začiatok mužnosti. Neexistuje teda univerzálny vek, kedy sa začať holiť. Nakoniec by mali rozhodnúť rodičia.

V prvom rade záleží na tom, či máte dostatok chlpov na holenie. Potom by ste sa mali ubezpečiť, že viete, ako bezpečne pracovať so žiletkou. Zistite si tipy na hladké oholenie. Najlepšie sa holí po sprchách alebo kúpeľoch, pretože teplá voda uvoľňuje pokožku.

Chvíľu trvá to urobiť správne. Malé rany a škrabance sú bežné.

Koža dospievajúcich chlapcov si na holenie ešte nezvykla. Takže si tvár napeňte pomocou holiaceho gélu alebo peny. Vyhýbanie sa podráždeniu je beh na dlhú trať. Taktiež pomáha holenie v smere rastu chlpov. Dokončenie procesu holenia zahŕňa čistenie tváre a použitie zvlhčovača.

Niektorí chlapci používajú radšej elektrické holiace strojčeky, pretože spôsobujú menšie podráždenie. Radšej na to nezabudnite. Ako si viete predstaviť, najlepšie fungujú ostré žiletky.

Určite zvážte, či si zaobstarať nový holiaci strojček. Ďalej v tomto článku sa budem venovať niektorým výhodám a nevýhodám žiletiek.

Aký typ holenia je najvhodnejší?

Existujú tri hlavné typy: britvy, jednorazové žiletky a elektrické strojčeky.

Britvy majú čepeľ, ktorá sa skladá do rukoväti. Pred 50-timi rokmi boli tieto žiletky veľmi často využívané. Pre začiatočníkov by bolo náročné používať britvu. V dnešnej dobe holiči využívajú britvy na precízne oholenie.

Jednorazové žiletky poskytli ľuďom alternatívu k britvám. Tieto žiletky pridávajú ďalší prvok bezpečnosti. Ponúkajú tiež pohodlie, pretože po použití ich môžete vyhodiť. Mnoho ľudí sa pri holení prikláňa týmto smerom.

Elektrické holiace strojčeky sa celkovo ukázali ako najlepšia voľba pre začiatočníkov. Vynikajú z mnohých dôvodov, ako napríklad:

➡ Elektrické holiace strojčeky rýchlo zastrihávajú chlpy.

➡ Mnohé strojčeky sa rýchlo nabíjajú.

Nemusíte sa učiť o aspektoch, ako je uhol, tlak alebo uchopenie.

Pokročilejší už nepotrebujú žiadne gély, vodičky, peny na holenie atď.

➡ Tieto holiace strojčeky sa kĺžu po pokožke, čo znamená menej alebo žiadne porezania.

➡ Môžete ovládať úroveň a rovnomernosť chlpov na tvári.

➡ Majú neuveriteľný pokrok v dizajne a kvalite čepelí.

➡ Z dlhodobého hľadiska ušetríte. Správne sa oň starajte a vydrží mesiace až roky!

eTip: Trojitý holiaci systém, prepracované kvalitné prevedenie či obľúbenosť u spotrebiteľov radí holiaci strojček Braun Series 3 3030s k najlepším vo svojej kategórii. Podľa nášho názoru ponúka vynikajúci pomer cena / výkon.

 • Nedráždi ani tú najcitlivejšiu pokožku!
 • Kompaktný holiaci strojček s pevnou konštrukciou, ktorý dobre padne do ruky
 • Používanie holiaceho strojčeka aj počas nabíjania
 • Hladké oholenie za krátky čas
 • Jednoduché ovládanie, menej vibruje a planžety ideálne obťahujú obrys tváre
 • ľahké čistenie, umývateľnosť
 • V tejto cenovej kategórii patrí medzi top produkty
 • Rýchly čas nabíjania batérie (1 hod.) a dobrá výdrž na jedno nabitie(až 45 min.)
 • Chýba cestovné puzdro

Elektrické žiletky sú prelomové. Veľmi dobre kombinujú účinnosť a efektivitu. Prelom v technológii a dizajne sa neustále zlepšuje. Budeme preto rozlišovať medzi dvoma typmi elektrických holiacich strojčekov.

holiaci strojček pre tínedžera

Elektrické holiace strojčeky: planžetový alebo frézkový?

V tejto časti si vysvetlíme najlepší typ elektrického holiaceho strojčeka pre tínedžerov. Ľudia považujú holiace strojčeky za veľmi príťažlivé. Tento typ je všeobecne ľahšie pochopiteľný. Nechajte jeho jednoduchosť pracovať vo váš prospech. Môžu sa dostať na ťažko dostupné miesta. Oceníte to pri nose alebo okolo brady.

Ak máte radi pohodlie, planžetové holiace strojčeky sú ideálne. Takisto čo sa týka čistenia a údržby, stačí použiť tekuté mydlo a vodu. A nikdy ho nebudete musieť rozoberať.

eTip (planžetový holiaci strojček): Braun Series 3 300s.

ako vybrať holiaci strojček
 • Dosiahnete naozaj precízne a rýchle oholenie
 • Dlhá výdrž batérie
 • Môžete si ho vziať na cesty v praktickom puzdre
holiaci strojček Braun Series 3 recenzie
 • Výborný pomer cena / kvalita
 • Spoľahlivosť, zaručená a overená značka Braun

Frézičkový holiaci strojček občas vyžaduje vyčistenie každej čepele. Rozhodli ste sa pre elektrické holiace strojčeky, aby ste sa zbavili narábania s náhradnými dielmi.

eTip (frézičkový holiaci strojček): Philips AquaTouch S5400/06.

holiaci strojček Philips AquaTouch recenzie
 • Vhodný na suché aj mokré holenie
 • Zaoblené profily hláv sú ideálne pre začiatočníkov, chránia pred škrabancami a proti porezaniu
 • Oceníte jeho citlivosť
 • Rýchlosť holenia a tichý chod
 • Dlhá výdrž batérie
 • Potrebné častejšie oplachovanie a čistenie

Pozrime sa na to, čo pomôže nováčikom. Niektorí chlapci by mohli mať iné preferencie, ale je dobré sa zamyslieť nad nasledujúcimi faktami. Tie budú vždy pravdivé. Nemusíte sa ničím zaťažovať.

Doprajte si príjemný zážitok. Akonáhle získate základné informácie, neváhajte experimentovať. Zvážte, že pravdepodobne máte pred sebou mnoho rokov holenia. Onedlho možno budete tieto informácie poskytovať ostatným vy.

Opatrnosť pri výbere elektrického holiaceho strojčeka pre začiatočníkov

Vzhľadom na všetko dobré, čo prichádza s elektrickými holiacimi strojčekmi, si musíte zvoliť správny elektrický holiaci strojček. Určite chcete vykročiť pravou nohou.

Mnoho ľudí malo zo začiatku zlé alebo nešťastné skúsenosti. Môžete sa im vyhnúť, keď dáte na naše rady. Tínedžeri majú vo všeobecnosti citlivú pokožku, preto je dobré, hlavne na začiatku, nechať si poradiť.

Chcete sa o pokožku z dlhodobého hľadiska starať.

Ak sa dobre udržiavate, hovorí to o vás veľa. Môže vám pomôcť pri hľadaní vysnívanej práce či priateľky. Kto nechce zanechať dobrý dojem na ostatných? Keď použijete dobrý elektrický holiaci strojček, vaše sebavedomie narastie. To vám pomôže v mnohých aspektoch života. Ušetrí vám to čas a problémy.

Zlé žiletky majú potenciál trhať chlpy. Počas holenia by ste nemali pociťovať žiadnu bolesť. V skutočnosti by ste sa mali na holenie tešiť!

Výber elektrického holiaceho strojčeka všetko zmení.

Chcete pohodlný elektrický holiaci strojček? Ako začiatočník si tým uľahčíte život. Mali by ste sa zamerať na strojček, ktorý funguje na mokré alebo suché holenie. Univerzálnosť je veľmi užitočný faktor.

Tento elektrický holiaci strojček s vami chvíľu ostane, takže si nájdite čas na dobrý výber. Vyberte si elektrický holiaci strojček podľa vašich potrieb. Ak máte vrastené chĺpky, vyberajte podľa toho. Môžete zvážiť, ako blízko môžu čepele rezať. Holiace strojčeky sa líšia podľa preferencií každého jednotlivca.

Zaobstarajte si elektrický holiaci strojček, ktorý si zakladá na jednoduchosti.

Začiatočná fáza nevyžaduje, aby ste mali veľa pomôcok. Ak ho raz použijete, budete si ho musieť nechať. Vyberajte teda veľmi múdro. V budúcnosti si poďakujete!

čistenie holiaceho strojčeka

Včasným výberom správneho elektrického holiaceho strojčeka môžete dosiahnuť ohromné výsledky.

Pomôže vám rýchlejšie rozvíjať svoje schopnosti. Zbaví vás tlaku. Pamätajte, že ľudia považujú holenie za umenie. Doprajte si čas na postupné zlepšovanie.

Váš úspech v tomto úsilí spočíva vo výbere kvalitného elektrického holiaceho strojčeka.

Pomôže vám cítiť určitú samostatnosť. Mali by ste byť nadšení. Pokojne sa poraďte s mužom, ktorý má viac skúseností ako vy.

holenie holiacim strojčekom na mokro

Ako sa holiť elektrickým holiacim strojčekom?

Rýchle tipy pre tínedžerov

➡ Pred použitím holiaci strojček zapnite a vypnite. Pomôže vám to zvyknúť si na vibrácie.

➡ Možno budete chcieť vyskúšať žiletku na ruke. Nepreháňajte to však. Lepšie si zvyknete na ten nový pocit priamo na pokožke.

➡ Môžete si to dokonca precvičiť na ramene. Potom sa presuňte na krk.

➡ Vystavenie pokožky teplej alebo horúcej vode vám otvorí póry a zjemní chlpy. To umožňuje precíznejšie a ľahšie oholenie.

➡ Prejdite si rukou po chlpoch na lícach a brade, aby ste vedeli, kedy sa treba oholiť. Taktiež sa pre lepší obraz pozrite do zrkadla.

➡ Mnoho chlapov má rôzne mylné predstavy. Myslia si, že keď si nechajú narásť bradu, tak sa nebudú musieť holiť. Príležitostne však budete musieť skracovať okraje a dokonca aj bradu.

➡ Možno bude pre vás jednoduchšie holiť niektoré oblasti pri určitých výrazoch tváre. To pomôže pri holení okolo nosa. Skúste si nafúknuť líca, akoby ste chceli zadržať dych.

➡ Opýtajte sa svojho otca alebo staršieho brata, kde končia vaše bokombrady. Najmä kvôli tomu, aby vyzerali symetricky.

➡ Hoľte sa pred zrkadlom, ktoré nemusíte držať. Vaše ruky by sa mali sústrediť iba na holenie.

➡ Po troch až štyroch ťahoch pretrite čepele. Nechcete, aby sa chlpy hromadili. Zabránili by ste tak hladkému oholeniu.

➡ Rukami nahmatajte svoju tvár. Ak je všade hladká, dobrá práca. Nerobte si starosti, ak ste vynechali nejaké miesta. Len ich znova prejdite.

4.8/5 - (26 votes)

One thought on “Tip na Vianočný darček pre tínedžera – elektrický holiaci strojček

 1. Kombo says:

  Rodicia mi kupili Braun Series3 hned na zaciatku, ked som sa zacal holit a parada, nemenil by som.. do buducna, ked bude brada/fuzy tvrdsie a naroky vyssie, tak urcite kupim vyssiu este kvalitnejsiu radu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *