Viete prečo recyklovať batérie? Budúcnosť poďakuje aj tým nabíjateľným

Skúste sa zamyslieť, ako dôležité sú pre váš bežný život batérie. Ako ich teda správne nabíjať, prečo sú tak obľúbené tie s označením AAA a čo s nimi potom, ak vám už doslúžia?

Kvalitu batérií ovplyvní aj vhodná nabíjačka

Rozmýšľali ste už nad zadovážením si nabíjateľných batérií? Je to skvelá cesta, ako zaručiť to, že už sa nemusíte báť situácií, že ich nebudete mať v prípade potreby po ruke. Je zbytočné stále merať cestu do obchodov, prečo nevyužívať teda batérie na viackrát? Navyše zásadne ušetríte životné prostredie, o vašich finančných prostriedkoch písať ani nemusíme. Aby vám poslúžili dostatočne dlho a s čo najvyšším účinkom, na to je potrebná kvalitná nabíjačka na batérie. Na výber máte inteligentné, klasické a univerzálne nabíjačky či obľúbené rýchlonabíjačky.

Malé ale šikovné AAA batérie

Medzi najobľúbenejšie a najviac využívane druhy bateriek patria tie s označením AAA. Poznať ich môžete aj pod názvom „mikrotužkové“ či označením R03. Pri ich výbere dbajte aj na kvalitu výrobcu, odporúčame najmä značky Alkaline, Duracell, Panasonic, Varta či Energizer. Na rozdiel od AA prevedenia disponujú menšími rozmermi. Využitie nájdu napríklad pri menšom elektronickom zariadení, spomeňme digitálne fotoaparáty či diaľkové ovládače.

Naučme budúcu generáciu recyklovať batérie

V posledných rokoch sa odborníci či vedci zaoberajú aj otázkou, prečo recyklovať batérie. Vedzte, že aj v našich končinách sa boríme s problémom nesprávneho vyhadzovania batérií. Síce na Slovensku disponujeme viac ako 16-tisícami zberných miest, ktoré nájdeme hlavne v školách a obchodoch, ľudia si na to nezvykli. A čo sú teda tie hlavné plusy tejto činnosti?

  • Olovené batérie považujeme za jeden z najnebezpečnejších odpadov
  • Na výrobu batérií sa spotrebuje viac ako 80% vyrobeného olova
  • Zabránime možnej otrave olovom

Nezabúdajme na to, že pre budúcu generáciu sme najlepšími vzormi správania sa. Ak sa naučíme recyklovať (nie len) batérie,  v budúcnosti sa to môže stať samozrejmosťou. Naučme deti plusom ekologického spolunažívania a ochráňme planétu aj pre našich nasledovníkov.

Ako sa vám páčil článok?
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *