3 tipy na moderný dizajn budov v roku 2023

Vedeli ste o tom, že hliník a oceľ sú fasádnymi materiálmi 21. storočia? Ak sa pozriete na novovznikajúce budovy, či už administratívne, výrobné alebo obytné, tak si pozorným okom všimnete, že tieto materiály začínajú na fasádach budov naozaj prevládať. My vám ponúkame jednoduché tipy na to, čo by mala po tejto stránke spĺňať moderná budova v roku 2023. A ako sa často hovorí, práve tieto relatívne ľahko zrealizovateľné a jednoduché tipy, bývajú často tie najkrajšie…

Perforované fasády

Jedným z tipov a trendov nielen pre rok 2023 sú perforované fasády. Dnes ich nájdete napríklad na obchodných centrách, administratívnych budovách i na výrobných halách. Trendy však smerujú k tomu, že sa postupne začnú viac uplatňovať aj na budovách, ktoré sú určené na bývanie.

Prednosťou perforovaných fasád sú ľahké, no zároveň pevné materiály. Perforované fasády sú vyrobené z hliníkových oceľových plechov. Pri výbere si môžete zvoliť zo širokej palety farieb a taktiež máte na výber voliteľné rozmery, čo sa týka šírky, dĺžky, hĺbky a tvaru fasádnych plechov. Výsledný estetický efekt teda môže byť veľmi zaujímavý.

Okná sú dôležitejšie, než sa na prvý pohľad zdá

Vonkajší vzhľad budovy tvoria okrem fasády aj okná. Ich výber je podstatnejší, než sa na prvý pohľad možno zdá. Trendom dneška sú hliníkové okná, spĺňajúce nároky po stránke funkčnosti i estetiky. V rámci funkčnosti je reč predovšetkým o úspore energií pri vykurovaní či protihlukovej izolácii zvonka. Toto oceníte najmä v kancelárskych budovách pri rušných cestách či v bytovkách. Samozrejme, je tu aj estetická stránka – hliníkové okná tvoria s perforovanou fasádou príjemný synergický efekt.

Dá sa využiť aj pri bývaní

Posledný tip bude skôr zhrnutím toho, čo odznelo vyššie. Ako sa už možno nazdávate, medzi dnešné trendy spadá aj určité splývanie funkcií budov. V praxi to teda znamená, že postupy, ktoré sa predtým využívali len pre administratívne či výrobné priestory, sa dajú uplatniť aj pre bytovky či rodinné domy. Spomínané trendy ako perforované fasády či hliníkové okná prinášajú ďalšie zaujímavé riešenia aj pri bývaní, ktoré viete realizovať pri stavbe svojho vlastného domu či pri vonkajšej úprave bytového domu. Stačí si len rozšíriť obzory a prípadne zapojiť svoju kreativitu.

4.5/5 - (2 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *