Vidiecky štýl bývania je nadčasový a jeho čaro môžete objaviť aj vy

Už vás nebaví stereotyp náročnej doby a potrebujete sa utiahnuť do svojho malého kúska raja s nádherným interiérovým vybavením? Vidiecky štýl je nadčasový, funkčný a môžete sa vďaka nemu preniesť z rušného mesta nielen na slovenský, ale aj ten francúzsky, anglický či dokonca americký vidiek. Stačí vám k tomu vidiecky nábytok s jeho charakteristickým štýlom.

Vidiecky štýl môže byť strohý aj romantický

Vo vidieckom štýle sa nájdu milovníci funkčnosti a jednoduchosti, rovnako tak romantické duše. Stačí sa zamerať na ten správny vidiecky štýl. Kým romantikov určite osloví Provensálsko a vôňa levandule, anglický a škandinávsky vidiek očarí každého, kto má radšej minimalizmus a funkčnosť. Svoje kúzlo má určite aj americký vidiek, ktorý je charakteristický funkčnosťou. Jedno však majú všetky vidiecky zariadené domácnosti spoločné – vyžarujú pohodu a teplo domova.

Ako vyzerá bývanie v štýle anglického vidieku?

Anglický štýl, či už vidiecky alebo akýkoľvek iný, so sebou prináša určitú eleganciu a zároveň pohodlie. Čo sa týka farieb, istotou je sivá, béžová, ružová, modrá aj tmavohnedá, vhodná je aj čierno-biela kombinácia.

Do spálne môžete pokojne umiestniť luxusné postele v sýtejšej ružovej farbe, no chybu nespravíte ani s masívnym drevom. Chýbať by vám nemal ani motív ruží, ak si netrúfnete na tapety či nábytok, nechajte ho vyniknúť aspoň na doplnkoch. V jednoduchosti by sa dal anglický vidiecky štýl definovať ako viktoriánska elegancia, ležérnosť a noblesa. 

Škandinávky štýl nemusí byť chladný

Vidiecky nábytok v škandinávskom štýle je o poznanie jednoduchší ako napríklad provensálsky. Ale ak máte radi minimalizmu a zároveň útulnosť, bude pre vás ako stvorený. Dominantnými farbami sú biela a sivá, ktoré sa dajú doplniť čiernou, pastelovou modrou alebo ružovou. Doplnky môžu byť aj medené či drevené.

 Príjemným osviežením obývačky sa môže stať príručný stolík Vezelay z masívneho teakového dreva svetlohnedej farby. Tento jedinečný a nádherný kus nábytku pridá aj stroho zariadenému interiéru útulnosť a pocit tepla.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *