Ako na oslavu jubilea? Organizácia, základné tipy a darčeky pre hostí

Je skvelé, ak sa práve vaša oslava okrúhlych narodenín stane tým dôvodom, pre ktorý sa stretne široká rodina – častokrát aj po viac ako desiatke rokov. A keď k tomu pridáte dobrú zábavu, chutné jedlo a milé darčeky pre hostí, vznikne jeden nezabudnuteľný deň.

Výber vhodného miesta a dobré jedlo sú základ

Ak máte oslavu s menším počtom hostí, môžete sa rozhodnúť či ju urobíte v interiéri alebo v exteriéri. Na vhodné miesto bude postačovať aj obývačka alebo záhrada. Ak máte ale väčší počet hostí, určite vsaďte na istotu a vyberajte si miestnosť ideálne obdĺžnikového tvaru. Aby bolo jedlo aj zábava v rovnakom priestore. V opačnom prípade sa vám hostia roztrúsia po celom objekte a oslava narodenín bude rozbitá. Na minimalistické a elegantné stolovanie postačia biele obrusy, sviečky a pár sezónnych kvetov. Je pekné, ak k menovke pre každého hosťa priložíte drobný darček:
Krásna bude ručne robená keramická magnetka.

Každého hosťa najviac zaujíma chutné jedlo. Je dobré príliš neexperimentovať a ponúkať základ, z ktorého sa napapá čo najviac ľudí. Typická býva večera v zložení – dva druhy mäsa, ryža, hranolky, obloha. Večer to môžete oživiť švédskymi stolmi, kapustnicou a hlavne dobrými koláčmi.

Tanečná zábava až do rána

Pokojne vyberajte podľa vlastných preferencií – viac vám vyhovuje DJ alebo hudobná kapela? Máte s niekým osobnú skúsenosť alebo dobrú referenciu?

Dar pre oslávenca

Veľká oslava = veľa ľudí = veľa darov. A povedzme si úprimne, väčšinou darov, ktoré až tak nepotrebujete. Darčeky na narodeniny môžu byť symbolické, ako napríklad víno, darčekový kôš, hand-made drobnosť, alebo sa vám možno podarí zladiť hostí – keď každý pridá tú trošku, za ktorú by kúpil víno, vznikne vám dosť peniažkov na jeden hodnotný dar. Ktorý môže byť vašim splneným snom.

Zamyslite sa, čo ste vždy chceli? A nie je náhodou jubileum ten najvyšší čas si tento sen splniť?

Jazda na Ferrari, kapitánsky kurz, rybárska výbava, kurz keramiky, luxusná kabelka? S trochou koordinácie a láskavou žiadosťou vyslanou smerom k hosťom to môže byť veľmi jednoduché.

Darčeky pre hostí na narodeninovej oslave

Na svadbách je bežné, že hosťom pribalíte ako poďakovanie malú pamiatku. Aby si pekný deň mohli kedykoľvek pripomenúť. A tento trend sa stáva čoraz populárnejší aj pri oslave narodenín.

Najlepšie urobíte, ak siahnete po kvalitnom darčeku zo slovenskej dielne manželov Mezeiovcov. A tými sú práve ich originálne darčeky na narodeniny pre hostí a rodinných známych na pamiatku vyrobené z kvalitných keramických materiálov. Podporíte tým miestnych výrobcov na Slovensku a svojim hosťom dáte niečo hodnotné, čo im zostane navždy (napríklad taká kvalitná keramická dielňa naozaj dáva až doživotnú záruku na zatavenú potlač pod sklovinou glazúry). Ich kompletnú ponuku personalizovaných keramických darčekov s trvalou potlačou si môžete pozrieť v ich Eshope na stránke www.keramicke-darceky.sk. V ponuke sú originálne ručne vyrobené keramické magnetky rôznych tvarov alebo keramické zvončeky.

Pre každé životné jubileum sú vhodné trošku iné dary. Predsa len to má vypovedať niečo o vás. A možno aj o ceste, ktorou ste prešli. Najvhodnejšie je preto siahnuť po keramických magnetkách, ktoré dokážete jednoducho personalizovať na svoj obraz.

Mangetky na 30. narodeniny alebo zvončeky?

Je na Vás pre aký si vyberiete darček k 30. narodeninám pre hostí, ale ak sa už budete rozhodovať, najobľúbenejšie sú biele keramické zvončeky s potlačou slnečníc, žltou stuhou, čísla a krstného mena oslávenca. Poprípade s dátumom oslavy alebo dátumu narodenia oslávenca a ak ostáva miesto na ďaľší text, je vhodné zvonček doplniť nápisom “Ďakujem”.

Z magnetiek na 30-te narodeniny sú zase veľmi obľúbené veľké srdcia, pre dámy s motívom červených ruží. Alebo veľké podkovy so slnečnicami. Na stránke je dostatočný výber rôznych obrázkov, aby ste si mohli zladiť grafický návrh podľa potrieb.

A čo k 40. narodeninám pre ženu alebo muža?

Z keramických darčekov na 40. narodeniny sú rozhodne zaujímavé magnetky v tvare štvorlístka, ktorý má veľkosť 4,8×4,8cm čo nie je ani malé a ani príliš veľké. Pre ženy sa hodia napríklad ružové štvorlístky so žltým kvietkom aby vynikol kontrast a nakoniec ozdobiť červenou stuhou.

Pre mužov zase môžete zvoliť malé srdiečka v modrej glazúre a ozdobiť podľa vkusu alebo obľúbenosti štyridsiatnika.

A aký darček vybrať pre hostí k 50. narodeninám?

Najviac žiadané darčeky k 50. narodeninám pre hostí sú magnetky v tvare podkovičky, nemusia byť ale biele, vybrať si ich môžete napríklad aj v žltej farbe a doplniť vhodným dekorom. Z taftových stúh je v ponuke široký výber farieb. Najčastejšie je vidieť pre dámy bordové stuhy a pre pánov tmavomodré.

Na 60-tku sú obľúbené srdiečka, pre ženy v bledoružovej farbe a pre mužov v bledomodrej. Pri vyšších jubileách už nie je obľúbený tak motív, ako farba glazúry. Na 70-te narodeniny sa používajú decentné dekory a väčšinou biela glazúra. Na 80-te narodeniny sa dajú darčeky zladiť s výberom stuhy podľa požiadaviek zákazníka.

Ide o základ, ktorý spolu s tvorcami vyladíte podľa predstáv. Bežne sa dopĺňa na zadnú časť výrobku silný magnet, farebná stuha (tá môže byť vo vašej obľúbenej farbe, prípadne vo farebnom tóne celej oslavy) a personalizovaný text s grafikou. Medzi základné grafiky patria srdiečka, štvorlístky a kvety rôznych druhov. Grafika sa dá urobiť aj na mieru – pravdepodobne existuje niečo, čo je pre vás úplne typické. Smelo to môžete navrhnúť.

V základnom texte býva číslom označené vaše jubileum (napríklad 50), vaše meno a niekedy aj dátum narodenia, či dátum oslavy. Štandardne nechýba ani slovíčko ďakujem. Celý text si s grafikou a farbami viete navoliť podľa predstáv. Následne dostanete návrh na schválenie a až potom začína samotná výroba.

Darčeky pre hostí k narodeninám vyrobené z keramiky a personalizovanou potlačou je ideálne objednať si ich približne mesiac vopred. Urobiť tak môžete na stránke eshopu: https://www.keramicke-darceky.sk. To vám určite poskytne dostatok času na vyladenie detailov a tvorcom zase bude poskytnutý priestor na kvalitnú výrobu.

Dajte si za cieľ kvalitu a jednoduchosť darčekov

Kvalitný keramický produkt musí trikrát prejsť vypaľovaním v keramickej peci. Potlač sa zatavuje pod sklovinou glazúry až na 1 100°C, vďaka čomu sa stane veľmi odolnou a trvalou. Tento spôsob výroby je síce dlhší a náročnejší, ale zabezpečí to, že keramické darčeky, ktoré na svojich narodeninách hosťom darujete, nikdy nezoslabnú a nevyblednú.

A v tom duchu by ste možno mali tvoriť aj svoju narodeninovú oslavu. Vykašlite sa na trendy sociálnych sietí, nekonečné záplavy balónov a dekorácií. Na jedlo, ktoré vyzerá na fotkách senzačne, ale v skutočnosti ho nikto neje. Nepotrebujete minúť tisíce, aby bola oslava dokonalá.

• Potrebujete okolo seba ľudí, ktorí sú vám blízki.
• Potrebujete dobré jedlo, pri ktorom budú všetci spokojne mľaskať.
• Potrebujete zábavu, až kým vás nebudú nohy bolieť.
• Potrebujete hosťom venovať darček, ktorý svojou kvalitou a jedinečnosťou vypovie, že sú pre vás vzácni.
• Potrebujete si po oslave povedať, že ten deň stál za to. A tou povestnou čerešničkou na torte bude, ak vám vaši kamaráti a rodina budú hovoriť a volať, že si vždy pri pohľade na keramickú magnetku od vás spomenú, aká skvelá oslava to bola.

5/5 - (5 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *