Ako ovplyvňuje kvalita vody vodovodné batérie a ako predchádzať možným problémom?

Ako plynutie času, tak aj samotné používanie opotrebováva časti kohútika. Kvalita vody je však určujúcim faktorom pre ich životnosť, pretože čím väčšie množstvo vápnika cirkuluje, tým väčší je počet problémov, ktoré sa môžu objaviť. Viete, ako im predchádzať?

Rozdiely v kvalite vody môžu narobiť veľa problémov

Hoci sme sa vždy učili, že voda je bez farby, zápachu a chuti, pravdou je, že rozdiely v jej chuti nájdeme. Balená voda sa líši od značky k značke, rovnako ako voda z vodovodu z jedného mesta do druhého. Prečo tomu tak je?

Dôvod je veľmi jednoduchý, tvrdosť vody. V niektorých lokalitách je kvalita vody oveľa vyššia, a preto je aj chuť príjemnejšia. Naopak, na iných miestach sa voda môže stať nepitnou.

Táto tvrdosť vody sa vyznačuje koncentráciou minerálov, ktoré v sebe má. Konkrétne uhličitanu vápenatého, ktorého, ak je vo vode veľa, tekutina je príliš „tvrdá“ a ťažšia. A hoci tvrdá voda nie je  svojou chuťou pre človeka extra odlišná, jej hlavnou nevýhodou je, že môže spôsobiť prekážky a iné poruchy tam, kde často cirkuluje.

Svojou zhoršenou kvalitou ovplyvňuje nielen výkon spotrebičov, ale znižuje aj ich životnosť. Podobne sa časom upchávajú aj potrubia, ktorými tečie, a kohútik, ktorým vodu získavame.

Aká je prevencia?

Ak žijete v oblasti s nízkou kvalitou vody, mali by sme vedieť, že nie je ešte všetko stratené. Existujú rôzne metódy boja proti tvrdej vode, ktoré môžu vašej kuchyni a kúpeľni pomôcť rovnako dobre ako pevné kovanie HETTICH nábytkovým skrinkám.

V ideálnom prípade, aby ste sa vyhli možným problémom v dôsledku kvality vody, je pravidelne používať dekontaktný prostriedok a zmäkčovač vody. Môžete použiť prírodné prostriedky ako bikarbonát alebo ocot.

Okrem pravidelnej údržby je dôležité vyberať diely novej vodovodnej batérie, ktoré sú najvyššej kvality. Týmto spôsobom do určitej miery zabezpečíte, aby boli kohútiky pripravené tak, aby odolali prechodu vápnika bez toho, aby boli ním bezprostredne ovplyvnené. Pravidelná údržba, ocot a kvalitné diely sú teda základ, s ktorým môžete proti nevyhovujúcim vlastnostiam pitnej vody veľmi dobre bojovať.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *