Ako vybrať herné slúchadlá, recenzie na najlepšie modely

Kvalitné herné slúchadlá sú jedným z najdôležitejších doplnkov, ktoré môžete použiť na vylepšenie svojho príslušenstva a sú nevyhnutnosťou pre hranie online. Najlepšie  herné slúchadlá na Xbox alebo Playstation vám umožnia úplne sa ponoriť do hry a dajú vám možnosť hrať celý deň a noc bez toho, aby ste rušili kohokoľvek okolo vás.

ako vybrať najlepšie herné slúchadlá?

Ak ste pripravení na vylepšenie svojho herného zážitku, zhromaždili sme niekoľko dobrých tipov na herné slúchadlá od pevného základného modelu až po prémiové balenie, ktoré používajú esport profesionáli.

Ako vybrať herné slúchadlá

Pri výbere tej správnej hernej náhlavnej súpravy pre vás musíte brať do úvahy veľa faktorov; nižšie spomíname tie najdôležitejšie, ktoré sme zosumarizovali, keď sme vytvárali tento zoznam.


Kompatibilita s konzolami

Všetky tri hlavné herne konzoly (Nintendo Switch, Xbox One a PlayStation 4) podporujú slúchadlá. Nie všetky slúchadlá  sú však vzájomne kompatibilné, čo znamená, že na hranie s vybranou konzolou možno budete potrebovať ďalší USB kľúč alebo konkrétnu verziu.

Z dôvodu zjednodušenia sme uprednostnili slúchadlá ,ktoré fungujú pre všetky konzoly.

Káblové alebo bezdrôtové herné slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá sú budúcnosťou príležitostného počúvania hudby, ale pri hraní hier budete skutočne potrebovať káblové slúchadlá.

Všetky slúchadlá Bluetooth trpia latenciou, miernym oneskorením od stlačenia tlačidla prehrávania v skladbe a od počutia.

Hráči chcú pri hraní hier, čo najmenšiu latenciu, pretože už niekoľko milisekúnd oneskorenia zvuku dáva konkurencii výhodu.

Štýl herných slúchadiel

Slúchadlá sa dodávajú v troch základných štýloch: do uší, na uši a cez uši.

Každá náhlavná súprava v tomto zozname patrí do tej poslednej kategórie, pretože poskytuje najvyššiu úroveň ponorenia sa do hry.

herné slúchadlá

Najlepšie herné slúchadlá – priestorový zvuk

Niektoré špičkové náhlavné súpravy používajú na simuláciu systému priestorového zvuku kombináciu umiestnenia reproduktorov a softvéru.

Efekt funguje lepšie, ako by ste čakali, a môže byť kritický, ak hráte „strieľačky“ z pohľadu prvej osoby, ktoré vyžadujú, aby ste neustále poznali presnú pozíciu svojich súperov.

Mikrofón herných slúchadiel

Súčasťou online herného zážitku je koordinácia s ostatnými hráčmi vo vašom tíme.

Uistili sme sa, že všetky slúchadlá v našom sprievodcovi majú zabudovaný mikrofón, takže nemusíte inštalovať ďalšie príslušenstvo.

najlepšie slúchadlá na Xbox

Hmotnosť herných slúchadiel

Herné slúchadlá budete nosiť celé hodiny, takže ich hmotnosť bude mať veľký vplyv na vaše celkové pohodlie.

Pokročilejšie slúchadlá sú zvyčajne naplnené extra zvukovými komponentmi alebo väčšími reproduktormi, ktoré ich robia ťažšími, čo je potrebné vziať do úvahy.

eTip (ľudová voľba): Herné slúchadlá Razer Kraken X.

Herné slúchadlá Razer Kraken X

Hráči, ktorí pri hraní túžia po úplnom ponorení sa do hry, si Razer Kraken X pre konzoly určite obľúbia.

➡ Podporuje priestorový zvuk 7.1 (iba na počítačoch so systémom Windows 10) a pre maximálnu kompatibilitu používa štandardný 3,5 mm – tento headset môžete používať na všetkých troch zmienených konzolách.

➡ Neexistuje žiadny spôsob, ako zmeniť nastavenie ekvalizéra tejto náhlavnej súpravy za behu, ale spoločnosť Razer použila 40mm meniče (časť slúchadiel, ktorá produkuje zvuk; čím väčšie sú, tým lepšie). Takže všetko, čo hráte alebo počúvate, by malo znieť celkom dobre. Hlasitosť svojej hry môžete upraviť pomocou kolieska hlasitosti na ľavom slúchadle.

➡ Profesionálnejší hráči tiež ocenia mikrofón, ktorý je možné umiestniť presne podľa svojich predstáv. Mikrofón bol tiež navrhnutý tak, aby blokoval externý šum, ale zachytáva hlasy veľmi zreteľne.

herné slúchadlá výpredaj

➡ Priestorový zvuk môže byť exkluzívny pre hráčov na počítačoch, ale jedna z najlepších funkcií prehrávača Kraken X je dostupná pre všetkých: jeho nízka hmotnosť. To je dôležitý faktor pre hráčov, ktorí sa zúčastňujú turnajov alebo sa zúčastňujú celonočných herných stretnutí. S hmotnosťou 250 gramov je to najľahší headset v našom sprievodcovi.

➡ Ak ste hráčom na PC, ktorý túži po priestorovom zvuku bez toho, aby investoval do množstva reproduktorov alebo hráčom na konzole, ktorý uprednostňuje pohodlie, táto náhlavná súprava je vynikajúcou voľbou.

eTip (kvalitný zvuk a náš tip): Herné slúchadlá Jbl Quantum 800.

Jbl herne sluchadla

➡ Prepracované spracovanie a masívna konštrukcia. Poteší vás naozaj kvalitný zvuk a dlhá výdrž batérie. Zároveň ponúkajú veľmi elegantný dizajn.

➡ Sú pohodlné a super sedia na hlave / ušiach. Oceňujeme multifunkčné tlačidla na ovládanie na slúchadlách.

najlepšie Jbl herné slúchadlá

➡ Aktívne potlačenie hluku.

Medzi menšie negatíva môžeme zaradiť fakt, že ich nie je možné používať pri nabíjaní.

eTip (vysoký level): Kingston HyperX Cloud II herné slúchadlá.

Hyberx slúchadlá

Kingston HyperX Cloud II sú oficiálne herné slúchadlá Intel Extreme Masters, profesionálneho tímu pre esport, ktorý súťaží na medzinárodných turnajoch.

➡ Táto náhlavná súprava uspokojí profesionálov tým, že je nabitá kľúčovými funkciami, ako je priestorový zvuk 7.1 (iba pre PC a PlayStation 4; vlastníci konzoly Xbox One potrebujú adaptér na používanie týchto slúchadiel) a nastaviteľný mikrofón s potlačením hluku certifikovaný spoločnosťou TeamSpeak, popredný chat klient pre online hráčov.

➡ Vyznačuje sa veľkými 53 mm meničmi pre vynikajúcu kvalitu zvuku a technológiou nazývanou potlačenie ozveny, ktorá znižuje množstvo okolitého zvuku zachytávaného mikrofónom, aby sa minimalizovalo rušenie. Spoločnosť HyperX dodala tejto náhlavnej súprave ovládací panel zvuku, ktorý vám umožní povoliť alebo zakázať nastavenie priestorového zvuku 7.1 alebo zmeniť hlasitosť.

➡ Táto úroveň kvality zvuku a zvukovej technológie sú potrebné pre profesionálne hranie, ale ocenia ich aj príležitostní hráči. Bohužiaľ táto technológia stojí za cenu zvýšenia hmotnosti.

kvalitné herné slúchadlá

➡ S hmotnosťou 317 gramov nejde o najťažšie slúchadlá na tomto zozname, ale pravdepodobne ich na sebe pocítite pri dlhšom použití. Ak ste typ človeka, ktorý hrá v kratších sériách, tento problém vás nemusí trápiť.

eTip (najlepší zvuk): Herné slúchadlá SteelSeries Arctis Pro.

SteelSeries Arctis Pro

Ak ste serióznym hráčom, ktorý hľadá prémiové slúchadlá, ktoré konkurujú profesionálnym hráčom esport, mali by ste si pouvažovať nad náhlavnou súpravou Arctis Pro od spoločnosti SteelSeries.

➡ S hernými konzolami nebudú fungovať, ale Arctis Pro sa môže pripojiť k vášmu počítaču alebo konzole pomocou 3,5 mm zvukového kábla alebo pomocou „ChatMix Dial“ od SteelSeries, ktorý sa k vášmu počítaču pripája cez USB, umožňuje ovládať hlasitosť vašej hry a mikrofón.

➡ Keď už o tom hovoríme, výsuvný obojsmerný mikrofón na tejto náhlavnej súprave je skonštruovaný tak, aby zachytil iba váš hlas. Toto je hardvérová funkcia, takže pri softvérovom potláčaní šumu sa nevzniká žiadna latencia.

➡ SteelSeries nešetril, pokiaľ ide o kvalitu zvuku – Arctis Pro podporuje priestorový zvuk vytvorený spoločnosťou DTS, spoločnosťou, ktorá sa stala priekopníkom formátu a pracovala na filmoch ako Jurský park. Je vybavený 40 mm meničmi, ktoré dokážu reprodukovať frekvencie až 40 000 Hz – čo je dvojnásobok toho, čo dokáže väčšina náhlavných súprav.

➡ Herné konzoly nemôžu využívať výhody funkcií priestorového zvuku alebo „ChatMix Dial“, ale všimnete si vylepšenú vernosť zvuku. Hráči PC si budú musieť stiahnuť sprievodný softvér SteelSeries Engine a prispôsobiť tak nastavenie zvuku náhlavnej súpravy od EQ cez osvetlenie RGB až po priestorový zvuk.

herné slúchadlá s najlepším zvukom


➡ Arctis Pro je najlepšie znejúcou a najschopnejšou náhlavnou súpravou v našom sprievodcovi, ale s hmotnosťou 425 g je jednoznačne i tou najťažšou.

➡ Pri váhe takmer pol kila ich na hlave určite pocítite. Avšak, dôvodom prečo sú tak ťažké je ich nabitie zvukovým hardvérom, ktorý vám pomôže vychutnať si každú sekundu hrania. Je to spravodlivý kompromis, ale mali by ste si ho byť vedomí.

eTip (herné slúchadlá s dúhovými efektmi): ASUS ROG Delta 90YH00Z1-B2UA00.

ASUS ROG Delta

➡ Kvalitný zvuk zabezpečujú štyri DAC prevodníky ESS triedy Hi-Fi.

➡ Nič vás nebude rušiť vďaka vzduchotesnej komore a špeciálnymi ovládačmi. Ovládače ASUS Essence majú technológiu odklonu zvukových signálov.

➡ Frekvencia slúchadiel 20 – 40 000 Hz a hmotnosť 387 gramov.

top herne sluchadla

➡ Ide o prvé herné slúchadlá na svete, ktoré majú dúhové RGB efekty pre unikátny herný štýl. ➡ Sú vybavené mikrofónom a zároveň sa dajú jednoducho pripojiť k vášmu smartphonu.

4.7/5 - (7 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.