Boho šperky, ktoré si v lete zamilujete

boho sperky

Zabudnite na chvíľu na minimalizmus a užite si slobodu kombinovania viacerých šperkov naraz. V boho štýle platí, že viac je viac. Hranice sú v podstate dané len tým, čo sa vám páči. Boho štýl je hravý, tak sa s ním bavte!

Čo je boho štýl a komu vyhovuje?

Boho štýl je síce aktuálny módny trend, ktorý poznáme dnes, ale jeho korene siahajú až do 19. storočia. Bohémska kultúra sa spájala najmä s intelektuálmi a umelcami. Predstavovala hodnoty ako sloboda, individualita a kreativita. K boho štýlu aj dnes patrí obdiv k životu, ktorý sa nenecháva zväzovať žiadnymi normami, záľuba v cestovaní a inšpirácia etnickými motívmi. V móde a šperkoch poskytuje veľký priestor na vyjadrenie vlastnej osobnosti. Nemusíte byť v boho štýle oblečení od hlavy po päty, niekedy stačí pridať pár doplnkov, ktoré váš outfit premenia.

Boho šperky, ktoré by vám nemali chýbať

Boho šperky majú mnoho podôb. Ak chcete investovať do šperku s trvalou hodnotou, ktorý vám bude robiť radosť dlhé roky, vyberte si kvalitný kúsok zo 14-karátového zlata a prírodných kameňov. Rozdiel oproti bižutérii je zrejmý na prvý pohľad. Takýto šperk bude pre vás nielen krásnym letným doplnkom, ale zvýrazní aj formálny alebo spoločenský outfit. Toto sú základné typy boho šperkov, s ktorými môžete začať budovať svoju zbierku:

Náramky s minerálmi

Najjednoduchší spôsob, ako začať s boho štýlom, sú šperky s minerálmi. Dokonalým príkladom moderného boho štýlu sú náramky z brúsených kameňov, ktoré sa krásne trblietajú a lesknú, ale stále majú v sebe prvok prírodnej surovosti, ktorá je v nich prítom

Minerálny náhrdelník

Minerálny náhrdelník s predĺženou dĺžkou je skutočne univerzálnym kúskom. V súlade so súčasnými trendmi ho skombinujte s kratším chokerom alebo si ho niekoľkokrát omotajte okolo zápästia, aby ste dosiahli efekt vrstveného náramku.

Šperky s perlami

Perly a boho štýl. Nehodia sa k sebe? Naopak, perly vyjadrujú krásu prírody v jej najlepšej podobe a majú svoje miesto v boho štýle. Hľadajte barokové nepravidelné perly alebo sa opäť rozhodnite pre vrstvenie. So zlatými retiazkami, medailónmi, drahými kameňmi a takmer všetkým, čo vás napadne.

Visiace náušnice

Visiace náušnice sú jedným z top trendov šperkov leta 2024. Jemne visiace okolo tváre vyzerajú neskrotne, a ak si vyberiete také s farebnými drahokamami, na slnku predvedú úžasnú šou. Čo tak akvamarínové náušnice v sviežich morských tónoch?

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *