Chcete podnikať? S týmito jednoduchými tipmi si môžete založiť spoločnosť lacnejšie

Dôvodov, pre ktoré sa ľudia rozhodujú podnikať, je zo dňa na deň viac. Minimálna mzda, množstvo práce, málo času na odpočinok a neustále sa podriaďovanie pokynom šéfa vedie čoraz väčší počet ľudí k založeniu vlastnej spoločnosti.

Aktuálne štatistiky dokonca hovoria, že len v minulom roku, kedy sa objavila kríza a vypukol vojnový konflikt u susedov, bolo založených 20 375 firiem. Záujem je stále veľký, avšak problémom je, že mnohí z nás nevedia, že aj bez veľkého kapitálu sa dá úspešne založiť spoločnosť. A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť, pokračujte v čítaní a zistíte, ako na to.

Vyberte si pre založenie spoločnosti nízkonákladový obchodný model

Právna forma spoločnosti je prvá vec, ktorá bude rozhodovať o potrebe vkladu pri založení vašej firmy. Ak nemáte prístup k potrebnej hotovosti, môžete si vybrať model vo forme živnosti, ktorá je jednoduchšia nielen z pohľadu vkladu, ale aj riadenia a počtu spoločníkov. Horšie to môže byť s ručením.

Ani založenie spoločnosti s ručením obmedzeným nemusí byť časovo či finančne náročné, ak pritom využijete služby odborníkov z praxe. Za minimálny poplatok sa môžete dopracovať k firme, ktorá má všetko potrebné a môžete si jej prostredníctvom rýchlo splniť stanovené ciele.

Záleží tiež od toho, čo konkrétne bude predmetom vášho podnikania. Začatie podnikania v oblasti služieb zvyčajne stojí oveľa menej ako spoločnosť, ktorá predáva produkty, pretože váš príjem je generovaný vašimi schopnosťami a časom, a nie fyzickými predmetmi, ktoré potrebujete vyrobiť, kúpiť alebo uskladniť. Dobre si preto všetky tieto veci premyslite a zvážte, čo je pre vás výhodnejšie z dlhodobého hľadiska.

Výpočet vašich obchodných nákladov

Ak uvažujete o tom, ako začať podnikať bez peňazí, je dobré spočítať si očakávané náklady. To vám poskytne cieľ úspor, vďaka ktorým budete mať dostatok peňazí na pohodlné spustenie firmy. Kvalitné tonery do tlačiarne však nepredstavujú jediný náklad vašej firmy. Zo dňa na deň ich bude čoraz viac.

Typické počiatočné náklady zahŕňajú marketing a budovanie značky. Či už ide o tlač letákov, vytvorenie webovej stránky alebo použitie dizajnéra na vytvorenie loga, budete musieť minúť peniaze na propagáciu svojho podnikania.

Registračné poplatky môžu pre vás predstavovať určité náklady tiež. Ako sme spomínali v úvode, registrovať sa ako živnostník je oveľa lacnejšie, zatiaľ čo registrácia spoločnosti s ručením obmedzeným stojí viac, pretože musíte mať potrebný kapitál.

Aj aktíva firmy predstavujú náklady. Ide o všetko vaše vybavenie a inventár. Sú to veci ako váš počítač, kancelárske potreby, suroviny a ďalšie.

Do nákladov spadajú aj fixné alebo pravidelné náklady spojené s prevádzkou vášho podnikania, ako je napríklad prenájom kancelárie, platy zamestnancov, predplatné a hosting webových stránok. Môžu sem spadať aj profesionálne služby, ktoré zadávate externe, ako napríklad profesionálne vedenie účtovníctva, patenty a poistenie. Podnikať bez potreby množstva peňazí môžete teda tak, že sa budete snažiť všetky tieto náklady znížiť, pracovať z domu, všetko si plánovať a využívať pritom nástroje a služby, za ktoré sa tak veľa neplatí.

5/5 - (2 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *