Ako eliminovať príznaky starnutia vašej tlačiarne a tonerov?

náplň do tlačiarne

Nielen naša pleť a telo, ale aj moderná a špičková technika a všetko, čo nás obklopuje, podlieha času a starne. Platí to aj v prípade tlačiarne, ktorá tvorí dôležitú súčasť takmer každého podniku i domácnosti. Ide však o pomerne nákladnú položku, preto sa snažia jej používatelia a predovšetkým majitelia životnosť zariadenia a jej doplnkov čo najviac predĺžiť.

Životnosť tlačiarne závisí od mnohých rôznych faktorov. Dôležité je, že s pomocou niekoľkých jednoduchých krokov je možné životnosť tohto zariadenia predĺžiť a užívať si jeho služby bez výrazných obmedzení. Ktoré kroky to sú?

Pravidelné čistenie je základ

Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť na predĺženie životnosti vašej obľúbenej tlačiarne, je udržiavať jej vnútro čo najčistejšie. Prach a rôzne nečistoty sa do vnútra zariadenia dostanú veľmi rýchlo a môžu spôsobiť jej poškodenie alebo znefunkčnenie.

Každá tlačiareň sa dá otvoriť a opatrne vyčistiť od prebytočného prachu, pričom intenzita takéhoto čistenia závisí od frekvencie používania tlačiarne. Ak zariadenie využívate minimálne, čistenie by malo byť častejšie a naopak, pretože tlačiareň bez vašej pozornosti a pod nánosom prachu a nečistôt doslova a zbytočne „chradne“.

Potrebná je včasná výmena tonerov

Aby vám slúžila tlačiareň dobre a dlho, nezabúdajte meniť tonery. Nové náplne do tlačiarne kúpite aj online a pre každý model. Nikdy úplne nečakajte, kým náplne vyschnú. Mnohé varovania týkajúce sa atramentu alebo tonera zmiznú, keď v kazete zostane 20 % atramentu alebo tonera. Aj keď nie je potrebné vymieňať kazetu ihneď po upozornení, je vhodné ju vymeniť do niekoľkých týždňov, pretože suchá kazeta vám opotrebuje a poškodí tlačovú hlavu.

Pri výmene buďte opatrní

Náplne do tlačiarne budete pravdepodobne vymieňať pomerne často. Pri výmene kaziet buďte ale opatrní. Pozorne si prečítajte pokyny a dávajte pozor, aby ste sa pri výmene kazety nedotkli spodnej časti. To môže ovplyvniť kvalitu tlače a negatívne ovplyvniť celkové zdravie vašej tlačiarne. Dávajte tiež pri výmene pozor aj na okolie. Aj keď sú moderné vinylové podlahy vysoko kvalitné, ich čistenie od tonera vám môže dať poriadne zabrať.

Vypnúť alebo nie?

Neustále zapínanie a vypínanie tlačiarne nie je pre zariadenie dobré tiež. Ak však tlačiareň nebudete niekoľko dní používať, zvážte jej úplné vypnutie. Tlačiarne generujú veľa tepla, ktorým sa môže hlava tlačiarne poškodiť, vysušiť a upchať.

5/5 - (1 vote)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *