Koniec vášmu utrpeniu s najlepšími tipmi na zvládanie a prevenciu svrbivých kožných alergií

Nielen počas leta, keď pri podcenení silných lúčov slnka zabudneme na adekvátnu ochranu pleti, môžeme očakávať nepríjemné „spálenie“ pokožky a jej silné svrbenie. Mimoriadne frustrujúci stav sa môže u človeka objaviť kedykoľvek počas roka, ak je jeho pokožka senzitívna a na vonkajšie podnety a okolie citlivo reaguje.

To však neznamená, že musíte trpieť. Existuje niekoľko spôsobov, ako si v takýchto situáciách poradiť. Ak teda trpíte kožnými alergiami a svrbením, skúste postupovať podľa týchto tipov.

Používajte pracovné rukavice a udržujte postihnutú a podráždenú časť pokožky čistú

Svrbiaca pokožka môže zvádzať k poškriabaniu. Ak si ale nedáte pozor, môže sa stať, že pľuzgiere prasknú alebo si vytvoríte ešte väčšiu ranu a vnesiete do nej infekciu. Udržiavať citlivé a svrbivé miesto čisté je preto základ. Čisté ruky a krátke nechty môžu riziko infekcie a podráždenia pokožky výrazne znížiť. Rovnako skvelou pomôckou môžu byť nielen pri práci kvalitné pracovné rukavice.

Noste správne oblečenie

Aj niektoré druhy materiálov, ako je vlna alebo polyester, môžu spôsobiť potenie a podráždenie, čo vedie pri citlivej koži k svrbeniu. Oblečenie vyrobené z bavlny, bambusu alebo hodvábu je známe tým, že je ľahšie na pokožku, pretože je priedušnejšie, jemnejšie a zároveň hypoalergénne!

Použite studený obklad a navštívte alergologickú ambulanciu

Ak máte čo do činenia so svrbením, ktoré neprestáva, zvážte dočasne použitie ľadového obkladu alebo akéhokoľvek jemného chladiaceho prostriedku. V mnohých prípadoch ochladenie pokožky pomôže znížiť opuch a začervenanie spôsobené škrabaním a pomôže priniesť dočasnú úľavu.

Pri dlhotrvajúcom a neznesiteľnom podráždení je najlepšie sa objednať k odborníkovi. Návštevou dobrej alergologickej ambulancie Levice sa môžete problému zbaviť najlepšie.

Vyhýbajte sa oblastiam s vysokým predpokladom podráždenia

Aby ste sa vyhli podráždeniu pokožky, skúste sa vyhýbať oblastiam, v ktorých je vysoký predpoklad podráždenia. Na jar v kvitnúcej prírode je to ťažšie, no s určitými ochrannými prostriedkami je to možné.

Vo vysokej tráve sa s väčšou pravdepodobnosťou nachádza tiež číhajúci hmyz, ktorý by vás mohol uhryznúť alebo bodnúť. Okrem toho môže priľnavý peľ trávy dráždiť vašu pokožku. Vyhnite sa preto týmto oblastiam a ak musíte prejsť vysokou trávou, určite si oblečte dlhé nohavice.

Koniec extrémom

Extrémne zmeny teploty môžu dráždiť vašu pokožku tiež. Ostré slnečné svetlo môže napríklad spôsobiť vyrážku z horúčavy alebo žihľavku. Ak preto máte citlivú alebo jemnú pokožku, vyhýbajte sa drsným podmienkam, aby ste znížili riziko príznakov kožnej alergie.

Aj používanie opaľovacieho krému chráni vašu pokožku pred škodlivými UV lúčmi, kým pleťová voda ju udržiava hydratovanú. Ak však máte kožné alergie, ktorýkoľvek z týchto produktov môže viesť k podráždeniu. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov preto používajte jemné produkty špeciálne vyvinuté pre citlivú a alergickú pokožku.

Znížte teplotu vody

Aj kúpanie horúcou vodou môže podráždiť vašu pokožku a spôsobiť, že vyrážky alebo žihľavka sa viac zapália. Kúpte sa preto vlažnou vodou a nezabudnite na veľmi jemné čistenie.

Používajte produkty bez parfumácie a vyhýbajte sa priamemu kontaktu s pokožkou

Výrobky obsahujúce vôňu často dráždia pokožku a mali by ste sa im vyhnúť, ak sa u vás objavia príznaky alergie. Ak musíte používať produkty alebo chemikálie, ktoré obsahujú vôňu, vyhýbajte sa priamemu kontaktu s pokožkou, ako je to len možné. Napríklad pri striekaní parfumu nastriekajte  vôňu na oblečenie namiesto holého krku alebo rúk. Pri manipulácii s chemikáliami používajte tiež spomínané rukavice, aby ste zabránili priamemu kontaktu s dráždivou látkou.

Ako sa vám páčil článok?
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *