Drevené či moderné kovové garniže? Stále ide o kvalitnú voľbu

kvalitne garnize

Na prvý pohľad ide o nenápadnú súčasť interiéru, ktorá má však svoju nespornú dôležitosť. Prečo siahnuť po drevených alebo kovových prevedeniach?

Disponujú dekoratívnymi a praktickými funkciami. Nejde však len o prostriedok, ktorý čo najjednoduchšie udrží záves či záclonu. Pri ich výbere je dôležitý hlavne materiál, z ktorého sú vyrobené. Ten sa prejaví napríklad na ich životnosti a kvalite. Preskúmajte nesporné výhody kovových aj drevených garniží.

Moderné kovové garniže ako dlhoročný partner do domácnosti

Kov dodáva výrobkom, ktoré sú z neho zhotovené, hlavne odolnosť a trvanlivosť. To môžeme povedať napríklad aj o moderných kovových garnižiach od firmy Pompeza. Spoľahnúť sa môžete aj na vysokú odolnosť voči poškodeniu. Kov eliminuje ich praskanie a negatívny vplyv vlhkosti. Problémy nenastávajú ani pri údržbe, keďže ich vyčistíte aj vlhkou handrou.

Naopak, pri drevených prevedeniach si dávajte pozor na väčšiu vlhkosť. Zaujímavý paradox nájdeme aj pri väčšej nosnosti, a to aj napriek nižšej hmotnosti samotnej garniže. Dôležitá je hlavne pri prostredí s domácimi zvieratami a deťmi aj ich pevnosť a bezpečnosť.

Drevené garniže do tradičných domácností

Garniže z dreva sa vyznačujú skvelou kombináciou funkčnosti a estetiky. Doprajú vašej domácnosti jedinečný a osobitý charakter svojím teplým vzhľadom. Patríte medzi fanúšikov rustikálneho či prírodného štýlu? Ste na správnom mieste. Drevené garniže sa hodia do miestností s prírodnými prvkami, ale aj do tradičnejších izieb. Aj napriek nižšej nosnosti a pevnosti ich určite môžeme považovať za odolné a kvalitné. Určite viac ako pri plastových prevedeniach. Navyše sa vám otvárajú zaujímavé možnosti pri širokých paletách farieb či odtieňov, spomeňme napríklad populárnu jelšu, buk alebo čerešňu.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *