Je ionizovaná voda zdravá? Zistite, aké má vlastnosti a ako sa vyrába

ionizovaná voda

Počuli ste už o ionizovanej vode? V posledných rokoch sa čoraz častejšie stáva diskutovanou témou medzi odborníkmi, ale dostáva sa aj do povedomia širšej verejnosti. Prečo je táto voda pre náš organizmus prospešná a ako ju získavame?

Čo je ionizovaná voda?

Ionizovaná voda, označovaná aj pojmom alkalická voda, prešla procesom ionizácie, ktorý mení jej vlastnosti, a to najmä pH – je zásaditá s pH nad 7 a zohráva tak úlohu pri znižovaní prekyslenia organizmu, ku ktorému dochádza aj vplyvom súčasného životného štýlu (stres, nedostatok pohybu, zlá strava a podobne).

Molekuly alkalickej vody sú menšie, takže sa lepšie vstrebávajú do tela. Táto voda je zdravá, bohatá na minerály a antioxidanty, ktoré eliminujú vplyv voľných radikálov a oxidačný stres.

Ako získať ionizovanú vodu?

Vyrába sa filtrácie v mieste použitia pomocou ionizátora vody. Elektrolytická ionizácia rozdelí molekuly vody na kyslé a zásadité zložky. Časti atómu vodíka sú odstránené a vo vode ostávajú voľné ióny, ktoré menia zásaditosť, resp. kyslosť vody vyjadrenú pH.

Rozhodnúť sa môžete pre podpultový alebo pultový ionizátor. Ak zvolíte systém One-Touch (tieto ionizátory nájdete aj na stránke mojavoda.sk), ovládanie bude skutočne jednoduché. Stav vody môžete sledovať na LED obrazovke – alkalická, čistá a kyslá voda, pričom každá z nich má svoje využitie a opodstatnenie.

Účinky na organizmus

Ionizovaná voda zohráva úlohu pri:

  • vyrovnávaní pH v tele,
  • posilňovaní imunity vďaka antioxidantom,
  • zlepšovaní trávenia a tráviacich ťažkostiach.

Alkalická voda získaná ionizáciou priaznivo pôsobí na pH v tele, avšak je dôležité povedať, že príliš veľké množstvo tejto vody denne môže viesť k poruche acidobázickej rovnováhy (alkalóza). Viete, ako zistiť prekyslenie vášho organizmu? Zistíte to z vášho moču pomocou pH papierikov. Ideálna úroveň pH je od 6 do 7.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *