IPL epilátor, recenzie na najlepšie epilátory

Nežiadúce chĺpky sú nepríjemnosťou po celý rok. Buď sa môžete vzdať boja proti nim, alebo môžete investovať do jedného z najlepších epilačných prístrojov, aby ste sa zbavili chĺpkov, ktoré vás robia menej sebavedomými. Či už bojujete proti vytŕčajúcemu porastu zo siloniek alebo z dier na potrhaných nohaviciach, IPL epilačné prístroje sú jednoduchým a praktickým riešením ako sa ho zbaviť. Dokážu naozaj veľmi efektívne odstrániť nežiadúce chĺpky u žien ako aj u mužov. Prečítajte si recenzie na najlepšie IPL epilátory.

IPL epilátor recenzie
IPL epilátor recenzie

Aj keď chĺpky z vášho tela nezmiznú navždy, väčšinou budete mať od nich pokoj na mesiac, čo je výhra, v porovnaní s holením. IPL epilácia je najlepšia možnosť ako sa dlhodobo zbaviť chĺpkov, teda pokiaľ práve nechcete minúť všetky úspory za profesionálne laserové odstránenie ochlpenia. Ideálnou voľbou je používanie IPL epilátora doma. Vyberte si najlepší IPL epilátor na základe našich recenzií, porovnania a testu.

Čo vlastne je IPL epilácia ?

IPL pochádza z anglického „intense pulse light“, a na rozdiel od laserových prístrojov využíva inú vlnovú dĺžku. Jeho úlohou je sa zamerať na pigment v chĺpkoch pomocou svetelných impulzov. Vďaka schopnosti pigmentu absorbovať svetlo sa štruktúra chĺpku rozpustí.

IPL epilátor skúsenosti

Aj keď niektorí experti tvrdia, že IPL epilácia nie je taká účinná ako laserové odstránenie, jednou z jej výhod je pohodlie. Prístroj môžete používať bez zanechania neporiadku kľudne aj pri pozeraní televízie. Konkurencia medzi značkami ako Philips, BraunRemington je silná, čo má za výsledok dostupnejšie IPL prístroje v obchodoch, aj na internete.

Tieto prístroje sa môžu zdať ako veľká investícia. Ak však rozmýšľate nad profesionálnym odstránením chĺpkov, z dlhodobého hľadiska sa IPL prístroje môžu osvedčiť ako lepšia možnosť. Väčšina prístrojov je obmedzená na 100 000-200 000 zábleskov, než budete musieť vymeniť lampičku. Váš prístroj tak bude funkčný dlhú dobu.

bezbolestný epilátor

IPL epilátor však nemusí byť najlepšia kúzelným riešením pre všetkých. Najvhodnejšie sú pre ľudí so svetlou pokožkou a tmavými vlasmi, kvôli jasnému rozdielu v pigmentácii. Ak sa teda rozhodnete pre investíciu do IPL epilátora, majte na mysli, že výsledky sa môžu líšiť v závislosti na farbe pokožky a chĺpkov.

IPL epilátor skúsenosti a recenzie

Podobne by si mali premyslieť kúpu ľudia s citlivou pokožkou. Na rozdiel od profesionálneho laserového ošetrenia, by sa nemali IPL prístroje používať v krehkých oblastiach. Naopak sú však vhodné na epiláciu nôh na dlhšiu dobu, čo je skvelá správa pre mnohých ľudí.

Najlepší IPL epilátor, recenzie

Aby ste si mohli vybrať ten správny, zostavili sme pre vás rebríček najlepších IPL epilátorov od rôznych predajcov.

Philips Lumea IPL 7000 SC1997/00

Najlepší IPL epilátor na trhu v roku 2023

laserový epilátor Philips

Špecifikácia:

 • Najlepší v: starostlivosť o celé telo
 • Bezdrôtový: áno
 • Používa sa na: Telo, tvár, intímne partie, podpazušie

Výhody:

 • Bezdrôtový IPL epilátor vo veľmi peknom dizajne
 • Senzor SmartSkin automatický upraví nastavenia
 • Tri nadstavce na rôzne oblasti tela
 • Ergonomickosť a jednoduché použitie
 • Výkonný s dobrými výsledkami
 • Absolútne bezbolestné oholenie chĺpkov
 • Až 250 000 zábleskov
 • Jednoduché a zrozumiteľné ovládanie

Nevýhody:

 • Nepôsobí na všetky typy pokožky rovnako (platí pre všetky IPL epilátory)
 • Celkom ťažký
domáci laserový epilátor

Philips Lumea Prestige je najvýkonnejším zariadením na odstraňovanie chĺpkov od tohto výrobcu a je jednoducho najlepším zariadením tohto typu na trhu. Ponúka jednoduché, bezbolestné odstránenie chĺpkov v pohodlí domova s množstvom inteligentných funkcií, vďaka ktorým sa odlišuje od ostatných. Je to jediný prístroj na IPL epiláciu od Philipsu, ktorý je možné používať aj bezdrôtovo – môže to byť užitočné, pokiaľ ho chcete používať pred zrkadlom, no nemáte zrovna v blízkosti zástrčku.

S Prestigom dostanete aj tri nadstavce, ktoré poskytujú prispôsobenú starostlivosť o rôzne časti tela. Je to napríklad nadstavec na okolie pier, bradu a čeľusť. Pokiaľ máte citlivú pokožku, filter upraví žiarenie, aby bolo jemné, no efektívne. Ďalší nadstavec sa využíva na podpazušie a intímne partie, ktorý je navrhnutý na odstraňovanie silnejších a hrubších chĺpkov.

najlepší laserový epilátor

Nasleduje nadstavec na telo, ktorý má zakrivený dizajn, ktorý kopíruje časti tela ako nohy, ruky a brucho, a poskytuje tak rýchle odstránenie ochlpenia. Je to jediný prístroj Philips, ktorý využíva senzor SmartSkin, ktorý prispôsobuje žiarenie, vášmu typu pokožky. Pre hladkú pokožku a telo bez chĺpkov by sa mal používať každé dva týždne po dobu ôsmich týždňov. Hladkú pokožku si môžete užívať štyri až osem týždňov.

BRAUN IPL SILK·EXPERT PRO PL5243

Samo-prispôsobujúci sa IPL prístroj, pre bezpečné a efektívne odstránenie chĺpkov

laserový epilátor Braun

Špecifikácia:

 • Najlepšie pre: Trvalé odstránenie ochlpenia
 • Bezdrôtový: nie
 • Používa sa na: Telo, tvár, oblasť bikín, podpazušie.

Výhody:

 • Efektívny a jednoduchý na použitie, dobre padne do ruky
 • Senzor SensoAdapt prispôsobujú intenzitu odtieňu pokožky
 • Pohodlné posúvanie sa po pokožke
 • Rýchly a dlhotrvajúci účinok
 • Špeciálne vyvinutá žiarovka má životnosť až 400 000 zábleskov
 • 10 nastavení intenzity záblesku
 • Vhodný aj pre mužov

Nevýhody:

 • Nie je bezdrôtový
 • Nevhodné pre tmavšiu pokožku

Ak máte obavy z použitia nesprávneho nastavenia na vašu pokožku, nemusíte sa báť, pretože toto zariadenie využíva senzor, ktorý zaručí správnu intenzitu záblesku. Navyše po viacerých odstráneniach chĺpkov, sa zabráni ochlpeniu preniknúť na povrch pokožky – to je skvelé pre tých, ktorý hľadajú dlhodobejšie riešenia.

najlepší domáci laserový epilátor

Môžete taktiež využiť režim kĺzania, čo znamená ľahké a pohodlné odstránenie chĺpkov na väčších plochách, ako sú nohy a ruky. Môžete si tiež vybrať medzi normálnymi, jemnými a extra jemnými režimami, aby ste sa zamerali na citlivejšie oblasti, ako sú intímne partie alebo podpazušie.

PHILIPS SC 1994/00 epilátor

Ďalší skvelý IPL prístroj od Philipsu

Philips Lumea Advaced epilator recenzie

Špecifikácia:

 • Najlepší kvôli:  cenovo dostupnejšie zariadenie od Philipsu
 • Bezdrôtový: Nie
 • Používa sa na: Telo, tvár, intímne partie, podpazušie

Výhody:

 • Skvelý IPL prístroj s viac ako 250 000 svetelnými impulzami
 • Rôzne nadstavce
 • Spoľahlivá značka
 • Veľkosť kábla – extra dlhý

Nevýhody:

 • Nie je bezdrôtový
 • Bez automatických nastavení
bezbolestné odstraňovanie chĺpkov

Philips Lumea Advanced je ďalší zo skvelých IPL prístrojov od Philipsu. Je podobný najlepšiemu IPL epilátoru Prestige, nemá však automatický senzor na pokožku a nie je bezdrôtový. Obsahuje však senzor odtieňu pokožky, ktorý vám prezradí aké nastavenie použiť. Taktiež dostanete tri nadstavce na telo, intímne partie a tvár. Ak chcete najlepší model, budete musieť utratiť trochu viac peňazí na Philips Prestige, aj keď Philips Lumea Advanced vás určite nesklame.

Aký je rozdiel medzi IPL a laserovou epiláciou?

Nezamieňajte si IPL s laserovou epiláciou. Laserové ošetrenia používajú iný zdroj svetla a sú zamerané na koncentrovanejšiu oblasť. Laserová metóda je často výkonnejšia. Zariadenia IPL môžete používať doma, ale ak chcete laserovú epiláciu, musí ju vykonať vyškolený odborník.

Je epilácia IPL bezpečná?

Používanie IPL sa považuje za bezpečné za predpokladu, že zariadenie je od spoľahlivej a dôveryhodnej značky a že sa dodržiavajú odporúčané pokyny. Príležitostne sa u niektorých ľudí môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ako je začervenanie, nepríjemné pocity alebo veľmi zriedkavo pľuzgiere či popáleniny. Ak sa objaví akékoľvek podráždenie, obráťte sa na lekára.

Návod na IPL epilátor

Ako používať IPL epilátor? Návod je jednoduchý.

 • Na to, aby epilácia IPL fungovala efektívne, je potrebné, aby bolo na pokožke prítomné určité množstvo chĺpkov, aby sa energia dostala z povrchu pokožky až k folikulu – ale nie také veľké, aby hrozilo riziko spálenia pokožky.
 • Z tohto dôvodu je lepšie sa pred sedením IPL oholiť, než úplne odstrániť chĺpky voskom alebo epiláciou.
 • Na úplné prerušenie cyklu rastu nežiaducich chĺpkov sú potrebné pravidelné sedenia IPL.
 • Každá značka radí, ako často používať jej prístroj a kedy môžete očakávať výsledky.

Môžem zariadenie IPL používať každý deň?

Hoci to závisí od konkrétnej značky a modelu, väčšina zariadení IPL odporúča používať ich raz za dva týždne počas prvých štyroch týždňov používania. Keď to zvládnete, doplnenie sa môže uskutočniť až raz za mesiac. Upozorňujeme, že na dosiahnutie najlepších výsledkov by ste mali dodržiavať odporúčaný harmonogram, aby ste dlhodobo zastavili opätovný rast. .

Odstraňuje ošetrenie IPL chĺpky natrvalo?

To, či ste chĺpky nadobro vyhnali, závisí od typu vašej pokožky a chĺpkov, ako aj od príslušnej oblasti tela.
Ak budete dodržiavať pravidelnú rutinu IPL, môžete očakávať, že väčšina chĺpkov zmizne na dlhú dobu. Keďže však zariadenie IPL dokáže zabrzdiť len rast aktívnych vlasových folikulov, odstránenie všetkých chĺpkov môže chvíľu trvať. Niektoré oblasti totiž dorastú rýchlejšie ako iné. Kľúčom k úspechu je však vytrvalosť a minimálne môžete očakávať oveľa pomalší opätovný rast.

Je IPL epilácia bolestivá?

Miera nepohodlia sa u jednotlivých ľudí líši, ale pocit môže byť dosť štipľavý a horúci – niekedy sa prirovnáva k šľahaniu horúcou gumičkou. Proces je však pomerne rýchly, takže bolesť netrvá dlho.
Väčšina zariadení má rôzne nastavenia tepla, aby bol proces aj pohodlnejší, najmä v oblastiach, ktoré sú citlivejšie. Je dôležité mať na pamäti, že nižšia intenzita je aj menej účinná, takže udržiavanie tohto nastavenia by si vyžadovalo, aby ste prístroj používali dlhšie.
Ak ste už epiláciu skúšali a nedokázali ste ju zvládnuť bez toho, aby vám oči neplakali, buďte si istí, že táto metóda je najbezbolestnejšia!

Kto môže používať zariadenie na epiláciu IPL?

Prístroje IPL nie sú vhodné pre každého, pretože dokážu identifikovať a zamerať sa len na pigment chĺpkov, ktorý má kontrastný odtieň k pokožke. Prirodzene svetlé blond, červené, biele a sivé chĺpky obsahujú málo pigmentu, takže IPL zvyčajne nie je tak účinná na ľudí s týmito odtieňmi chĺpkov, bez ohľadu na ich farbu pleti.

Mnohé zariadenia nefungujú ani na tmavé odtiene pleti. Najlepšími kandidátmi na IPL sú zvyčajne ľudia so svetlou až stredne svetlou pokožkou a tmavými chĺpkami. Všimnite si, že nie sú vhodné pre tehotné ženy, osoby s určitými ochoreniami pokožky/vlasov alebo osoby, ktoré podstupujú určité liečebné procedúry. Nefungujú ani na tetovanie alebo permanentný make-up – pred kúpou si preto vždy skontrolujte informácie uvedené malým písmom.

Koľko ošetrení IPL epilátorom je potrebných?

Prístroje IPL by sa mali zvyčajne používať pravidelne počas štyroch až 12 týždňov, aby sa zabezpečilo, že sa ošetria všetky viditeľné chĺpky. Chĺpky by sa mali začať objavovať jemnejšie a rásť pomalšie alebo vôbec. V prípade opätovného rastu chĺpkov je možné vykonať doplňujúce sedenia. Výsledky sa líšia v závislosti od používania zariadenia a typu vašej pokožky/vlasov.

Ako vybrať IPL epilátor

Zhrnuli sme základné parametre, ktoré je potrebné zvážiť pri kúpe IPL epilátora:

 • Počet zábleskov: Ide o počet zábleskov, ktoré môže zariadenie vydať. Väčšina má minimálne 100 000, ale keď sa tento počet vyčerpá, budete potrebovať náhradnú lampu. Náhradné lampy nedostanete pre všetky zariadenia, zatiaľ čo niektoré zariadenia ponúkajú neobmedzený počet zábleskov.
 • Počet ošetrovacích hláv: Ak plánujete zariadenie používať na menších plochách, účinnejšia je hlava, ktorá sa dodáva s menším oknom na ošetrenie.
 • Úroveň intenzity: To má vplyv na to, ako často budete musieť zariadenie používať a či môžete intenzitu prispôsobiť citlivejším oblastiam.
 • Počet režimov: Väčšina zariadení ponúka režimy kĺzania a pečiatky, pričom niektoré ponúkajú aj “jemný” režim.
 • Rýchlosťť IPL epilátora: Čím kratší je čas medzi zábleskami, tým rýchlejšie je ošetrenie.
 • Automatický snímač tónu pleti: Niektoré zariadenia zisťujú optimálnu intenzitu a bezpečné nastavenia pre váš tón pleti.
 • Šnúrové alebo bezdrôtové: Niektoré zariadenia sa dajú používať bez kábla, čo uľahčuje ich používanie a prepravu.
4.9/5 - (8 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Krása. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *