Moderná detská izba, dievčenská aj chlapčenská

Deti majú veľmi konkrétne vízie toho, ako by mali vyzerať ich najkrajšie detské izby. Ich vízie sú často inšpirované epickými filmovými scénami a prepracovanými kulisami obľúbených rozprávok. Nie všetky neuveriteľné a vysnené nápady detských izieb žijú svoj príbeh mimo sféru dnešných možností. Chce to len vyváženie a zladenie detskej fantázie s praktickosťou a štýlom dospelých. Ako zariadiť detskú izbu?

ako zariadiť detskú izbu?

Nábytkové zostavy do detskej izby

Detská izba je oveľa viac ako len miesto na spanie. Okrem spania, je aj herňou, študovňou a miestom na odloženie oblečenia kníh a hračiek. Je to šanca chlapca alebo dievčatka mať svoj vlastný priestor, ktorý im často pripadá čarovný, kde sa môžu bezpečne hrať a tiež si urobiť školské úlohy. Dievčenská i chlapčenská detská izba by mala byť situovaná v tichej zóne vašej domácnosti, najideálnejšie hneď pri rodičovskej spálni.

Moderná detská izba, inšpirácie

Dievčenská detská izba

Prinášame vám zopár dizajnových nápadov pri zariaďovaní dievčenskej detskej izby, aby pôsobila sviežo, zábavne a rástla s vašou princeznou.

eTip: Dievčenská detská izba Ballerina – obsahuje detskú posteľ 180×90 cm, nočný stolík, písací stôl a šatníkovú skriňu s krásnym motívom baleríny.

dievčenská detská izba

Moderná detská izba podľa návrhu bytového architekta:

eTip: Zostava do detskej izby pre dievča Andresola – v krásnej levanduľovej / fialovej farbe. Ponúka veľmi praktické využitie menších detských izbách, keďže jednolôžková posteľ je umiestnená nad stolíkom. Pod spodným schodom je umiestnený odkladací a úložný priestor. Výhodou je, že si môžete vybrať medzi pravým a ľavým prevedením, podľa toho ako vám to umožňuje dispozičné riešenie izby.

študenstká detská izba pre dievča

eTip: Sektorová študentská dievčenská izba Hey – je možné ju ľubovoľne vyskladať a kombinovať podľa svojich potrieb. Vyniká svojim moderným dizajnom, pôsobí štýlovo a je priedušná. Skladá sa z PC stola, univerzálnej police, šatníkovej skrine, regálu a komody.

študentská dievčenská detská izba

eTip fototapeta pre dievča: Princezné zo sveta Disney (rozmery 202 x 90 cm).

dievčenská detská izba

Chlapčenská detská izba

Každý chlapec by sa chcel cítiť vo svojej izbe pohodlne, bezpečne, s priestorom na hranie i učenie sa. Keď už máte hrubú predstavu o vzhľade detskej izbe, je čas zamerať sa na nábytok, ktorý by bolo vhodné obstarať.

Nábytok do detskej izby

➡ Výber detského nábytku

Urobte si náčrt podľa rozmerov izby a zamyslite sa nad tým, ako to bude fungovať, keď vaše dieťa dorastie. Jednoduchá jednolôžková posteľ vydrží dlhšie ako napríklad špecifiká tematická posteľ (Batman alebo Ľadová kráľovná).

eTip: Detskú izbu DENDY si zamiluje asi každé dieťa.

policové zostavy do detskej izby

Niektoré postele majú vstavané písacie stoly a praktické úložné priestory, ktoré v kompaktnom priestore vyniknú. Pre staršie deti môže byť veľmi dobrou voľbou poschodová posteľ so stolom, kedy sa  prakticky využíva priestor pod ňou ako študovňa.

eTip: Detská posteľ so stolíkom JUNIT je výbornou voľbou prevažne do menších priestorov, kde potrebujete prakticky využiť každý možný centimeter v miestnosti. Kombinácia farieb dub sonoma a biela ponúka univerzálne použitie pre chlapca či dievča. Zaoblené hrany nábytku zaručujú bezpečnosť a zabraňujú nepríjemnému poškriabaniu.

detské zostavy do izby

eTip: Štýlová štvorfarebná kombinácia nábytku Matel do chlapčenskej detskej izby.

chlapčenská detská izba

V detských izbách, kde je k dispozícii priestor pre samostatný stôl, užitočnou verziou môžu byť výškovo nastaviteľné stoly, ktoré sa dajú zvyšovať s rastom vášho dieťaťa.

eTip: Zostava do detskej izby pre chlapca Antresola – v prípade, že potrebujete čo najefektívnejšie využiť priestor v menšej chlapčenskej izbe, potom bude táto zostava pre vás tou správnou voľbou. Ponúka veľkorysý rohový šatník s kvalitnými masívnymi úchytkami na dvierkach a zásuvkach, ktoré vám vydržia roky. Praktický počítačový stolík s výsuvnou doskou pre klávesnicu je vhodný aj pre mladého študenta.

študentská chlapčenská detská izba

Kompletná zostava do detských izieb

eTip: Neutrálna priestranná detská izba PRAHA KIDS ponúka výborné využitie priestoru a je vhodná pre obe pohlavia. Keďže nie je špecificky orientovaná, je veľký predpoklad niekoľkoročného využitia.

kompletná zostava do detskej izby

V prípade neskoršej úpravy miestnosti budú tieto materiály ladiť s takmer akoukoľvek farebnou škálou. V ideálnom prípade nechcete meniť nábytok zakaždým, keď zmeníte farebnú schému detskej izby.

eTip: Detská izba RIVAL vyrobená v jemných farbách ponúka príjemný dizajn a veľmi funkčné využitie. Súčasťou zostavy je aj LED osvetlenie.

moderná detská izba

eTip fototapeta pre chlapca: XXL Blesk McQueen a jeho priatelia z netkaného vliesu (rozmery 360 x 270 cm).

Detskú izbu môžete oživiť aj tematickými samolepiacimi dekoráciami obľúbených rozprávok ako Ľadové kráľovstvo, Labková patrola, Minnie Mouse, Macko Pú alebo Avengers. Pozrite si celú ponuku samolepiek.

detská izba pre chlapca

Farby v detskej izbe

➡ Rozhodovanie o farebnej schéme pre detskú izbu

Myslieť na farebnú schému môže byť dobrým odrazovým mostíkom, kde začať.  Opýtajte sa svojho dieťaťa, či má nejaké preferencie pri voľbe farby steny. Možno milujú ružovú, zelenú alebo žltú. Dohodnúť sa s nimi na odtieni im pomôže cítiť spojenie s ich izbou a urobí im ho mimoriadne špeciálnym.

nábytkové zostavy do detskej izby

V prípade, že rozmýšľate nad tapetou do detskej izby, rozhodnite sa, či zakryje každú stenu alebo bude prvkom len na jednej strane. Tapeta môže byť ale komplikovanejšou voľbou, pretože tematické vzory nemusia byť v nasledujúcich rokoch vždy „in“ a bude ich potrebné meniť častejšie.

Koberce do detskej izby

Koberce sú ideálnou voľbou do izieb pre menšie deti, pretože poskytujú tlmenie nárazov v prípade, že padnú na zem. Vyberte si vzor alebo farbu detského koberca, ktorý v najlepšom prípade „skryje“ škvrny. Koberec v izbe pre staršie deti plní okrem estetickej funkcie aj pocit tepla pri posteli pri prezliekaní.

eTip: Kusový detský koberec Kids pink.

koberec do detskej izby

Výber motívu koberca do detskej izby je takisto veľmi dôležitý. Deťom sa časom môžu často meniť obľúbení hrdinovia z rozprávok.

eTip: Detský koberec Lietadlo

detský koberec lietadlo

Veľmi obľúbenou voľbou sú koberce s motívom zierat, ktoré sú z hľadiska dieťaťa trvácnejšie. .

eTip: Koberec pre deti Ultra Soft Bus Safari.

koberec do detskej izby

Deti, samozrejme hlavne chlapci, zbožňujú koberec s cestami, aby mohli jazdiť s autíčkami.

eTip: Podložka na hranie – cesty a mesto. Tento detský koberec cesta je vyrobený z trvácneho materiálu s protišmykovým podkladom.

detsky koberec cesta

Písací stôl v modernej detskej izbe

eTip: Detský písací stôl a stolička OneConcept Tommi, ktoré sú výškovo nastaviteľné a tým pádom použiteľné v každom veku (pre 115 – 170 cm vysoké deti)

detský písací stôl

eTip: Ak potrebujete využiť priestor v rohu miestnosti praktickým stolom, do študentských izieb pre staršie deti odporúčame univerzálny rohový PC stôl TERINO.

študentský písací stôl

Neutrálne povrchové úpravy, ako napríklad prírodné drevo, nábytok bielej farby alebo kov, sú dobrou voľbou ak myslíte dlhodobo.

Upcyklácia nábytku – lacné detské izby?

➡ Upcyklácia použitého nábytku

Ak ste šikovný kutil, tak prečo to nevyužiť? Na rôznych burzách starého nábytku si môžete výhodne vyhľadať rôzne druhy nábytku (písacie stoly, stoličky, skrinky či knižnice), ktoré môžete zrenovovať presne podľa svojich predstáv a môžete si byť úplne istý, že to budú unikátne kúsky.

Nezabudnite na nevyhnutný úložný priestor

➡ Vytvorenie dostatočného úložného priestoru

Každý rodič vie, aký je to pocit pri prechádzaní po detskej izbe vstúpiť na lego kocku bosou nohou. Môžeme hovoriť o dôležitosti skladovania v každej miestnosti v domácnosti, ale nikdy to nie je také dôležité ako v detských izbách. Ak si nedáte pozor, veľké množstvo hračiek sa vám môže úplne vymknúť z rúk, preto by mali byť úložné boxy vaším najlepším priateľom.

detské úložné boxy

Číre plastové vám umožnia vidieť jej obsah bez toho, aby ste sa v nej museli prácne a zdĺhavo prehrabávať. Na druhej strane vzorované a farebné škatule môžu dodať dekoratívny nádych a zároveň úplne zakryjú jej obsah. Preto je najlepšou voľbou ich kombinácia pre určitý druh hračiek, plyšákov či pomôcok na písanie a kreslenie.

moderná detská izba

Vyberte si škatule v rovnakých veľkostiach, aby ich bolo možné stohovať na seba. Nevyhnutný je tiež priestor na uskladnenie dostatočného množstva oblečenia. Bonusom sú aj praktické policové zostavy detskej izby. Takisto je užitočný komplexne riešený nábytok na uloženie detských knižiek, aby ich malo dieťa stále poruke.

Pri zariadení detskej izby vám môžu pomôcť aj nasledujúce zhrnuté praktické rady:

4.9/5 - (38 votes)

5 thoughts on “Moderná detská izba, dievčenská aj chlapčenská

  1. Bibča:) says:

    Deti vidia svet inak ako dospelí a vštepujú predstavivosť a mágiu do každodenného života. Do detskej izby je ptrebný dotyk niečoho očarujúceho. Možno budete prekvapení, čo dostanete na oplátku:) Vďaka za inšpirácie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.