Najkrajšie sviatky v roku sa blížia. Ako si vybrať kvalitný umelý stromček?

umelý vianočný stromček

Vianoce sú obdobím, kedy sa domy ozdobujú a zaisťuje sa vytúžená vianočná atmosféra. Kým niektorí preferujú tradičné živé vianočné stromčeky, iní uprednostňujú verziu umelú, ktorá je rovnako krásna a vydrží takmer celý život.

Aj krásnemu umelému vianočnému stromčeku ale predchádza výber zložený z dôležitých faktorov, na ktoré sa teraz pre vašu lepšiu orientáciu v predvianočnom zhone spoločne pozrieme. Tak sa pohodlne usaďte do pevného relaxačného kresla a pozorne čítajte.

Veľkosť vianočného stromčeka

Prvým krokom pri výbere správneho vianočného stromčeka (umelého aj živého) je zvážiť, akú veľkosť by mal mať. Tento parameter závisí od dostupného priestoru v konkrétnej miestnosti, kde bude stáť a vytvárať príjemnú atmosféru. Pred zakúpením stromčeka si preto presne zmerajte výšku a šírku priestoru, kde ho chcete postaviť, aby ste sa neskôr vyhli problémom s jeho umiestnením.

Materiál s realistickým vzhľadom

Umelé vianočné stromčeky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, vrátane plastu alebo PVC. Plastové aj PVC druhy sú často cenovo dostupnejšie, no ich vzhľad býval ešte donedávna menej realistický, čo sa s nástupom moderných technológií veľmi rýchlo zmenilo. Vybrať si tak môžete krásny umelý a dokonca 3 D stromček, ktorý je na nerozoznanie od toho živého. V ponuke máte aj  vianočné stromčeky s umelým snehom, prípadne si viete vybrať na základe špecifickej farby ihličia, ktorá dodá sviatkom ten správny nádych.

Tvar a hustota ihličia

Realistický vianočný stromček by mal mať husté a dobre tvarované ihličie. Pozorne si preto prezrite zvolený druh a uistite sa, že neobsahuje veľké medzery alebo prázdne miesta. Tvar stromčeka by mal byť aj esteticky príjemný a čo najviac pripomínať ten z prírody.

Montáž a demontáž

Aj to, ako ľahko sa stromček skladá a montuje, môže ovplyvniť jeho využitie v praxi. Zvážte preto pri jeho kúpe, ako jednoducho sa dá stromček zložiť a po skončení sviatkov uskladniť. Rôzne modely môžu mať aj rôzne systémy montáže, dôležité je, aby ste si vybrali taký, ktorý vám čo najviac uľahčí prípravu na sviatky. Výber umelého vianočného stromčeka je dôležitým krokom pri príprave na vianočné sviatky. Ak pri jeho nákupe ale zohľadníte všetky vyššie spomenuté faktory, uvidíte, že sa stane neoddeliteľnou súčasťou každoročnej spoločnej oslavy vašich Vianoc.

5/5 - (1 vote)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *