Najlepší čistič a vysávač okien 2022, test a recenzie na Kärcher, Leifheit

Ako si vybrať čistič okien? Prečítajte si náš test a recenzie na najlepšie čističe a vysávače na okná 2022. Sú vyrábané na mieru, aby odstránili jemné nečistoty a prach z vášho okna pomocou akéhokoľvek spreja na čistenie okien, vďaka čomu dosiahnete želaný efekt bez šmúh. Sú tiež skvelé na odstránenie kondenzovanej vody z okien a na čistenie indukčných varných dosiek a lesklých pracovných plôch. Pomôžeme vám vybrať ten najlepší čistič na okná.

čistič okien test

Test čističov okien

Na čo si teda musíte dávať pozor pri kúpe vysávača a čističa okien? V prvom rade pozerajte na výdrž batérie. Čistič okien s priemernou dobou nabíjania 35 minút môže byť vhodný na to, aby ste na jedno nabitie umyli všetky okná na bungalove alebo vyčistili okná v aute, zatiaľčo tí, ktorí vlastnia trojposchodový mestský dom, budú musieť vysávač nabíjať častejšie. V druhom rade budete musieť zvážiť tvar hlavy okenného čističa – bola optimalizovaná tak, aby sa dostala do najtesnejších drážok okenného rámu, alebo je potrebná ďalšia hlava na to, aby ste sa do týchto častí dostali?

V neposlednom rade hrá veľmi dôležitú úlohu aj cena čističov okien. Zamyslite sa nad tým, ako často budete používať svoj vysávač okien a či sa oplatí vyhadzovať peniaze na taký, ktorý vás v polovici upratovania nechá v štichu. Nižšie nájdete minirecenzie našich obľúbených nástrojov na čistenie okien, v ktorých hodnotíme ich čistiaci výkon, pomer ceny a kvality a prípadné doplnky alebo špeciálne funkcie.

čistič okien recenzie Karcher

Na základe nášho testu nám vyšli dva najlepšie vysávače okien, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu. Sú nimi Kärcher WV 6 Premium a WV 5 Plus N. Prečítajte si náš kompletný prehľad.

1. Kärcher čistič okien WV 6 premium

Najlepší vysávač a čistič okien na trhu

Karcher čistič okien recenzia

ŠPECIFIKÁCIE

 • Hmotnosť: 0.8kg
 • Výdrž batérie: 100 minút
 • Súčasti balenia: dve sacie hubice, čistiaci sprej a dve čistiace hlavy z mikrovlákna, škrabka na nečistoty, rýchlonabíjačka

Výhody

 • Komplexný balíček
 • Jednoduché použitie
 • Pôsobivé výsledky
 • 100 minút behu
 • Silikónové stierky

NEVÝHODY

 • Vyššia cena

Ak hľadáte vysokoúčinný čistič okien, ktorý v danej úlohe skutočne exceluje, tento model by mal byť na prvom mieste v zozname. WV 6 je dodávaný s ľahkou sacou jednotkou o hmotnosti 800 g, 150 ml nádobou na špinavú vodu, dvomi silikónovými sacími hlavicami (jedna 28 cm, druhá 17 cm na šírku), postrekovacou fľašou na čistiaci roztok, 20 ml vreckom koncentrátu na čistenie okien a malou plastovou škrabka na ťažko odstrániteľné látky, ako je vtáčí trus. Fľaša na roztok je tiež vybavená integrovaným držiakom na dve dodávané utierky z mikrovlákna.

Pre efektívne využitie, jednoducho nastriekajte roztok zo vzdialenosti 30cm (môžete použiť akúkoľvek čistiacu značku) a pomocou priloženej utierky z mikrovlákna ho rozotrite. Potom siahnite po sacej jednotke, stlačte tlačidlo a pomaly ťahajte nadol alebo do bokov. Áno, je to tak jednoduché. Je prekvapujúce, že čistič nezanecháva žiadne šmuhy a silikónové sacie hlavy nasávajú všetky zvyšky roztoku až na samý okraj, dokonca aj v spodnej časti, kde sa hlava stretáva s okenným rámom.

čistič okien na auto Karcher

Batéria WV 6 vydrží dlhšie ako ostatné modely v rozsahu-až 100 minút-zatiaľ čo jej malá obrazovka LCD poskytuje používateľovi odpočítavanie zostávajúcej kapacity batérie z minúty na minútu. V oblasti okenných čističov kráľuje Kärcher a tento model je zatiaľ najlepším výsledkom spoločnosti.

2. Kärcher WV 5 Plus N

Najlepší cenovo dostupný čistič a vysávač na okná a rovné povrchy

Karcher WV 5 Plus N recenzie

ŠPECIFIKÁCIE

 • Hmotnosť: 0.7kg
 • Výdrž batérie: 35 minutes
 • Súčasti balenia: dve sacie hubice, čistiaci sprej a čistiaca hlava z mikrovlákna

Výhody

 • Čistí okná a sprchové zásteny
 • Čistí škvrny a kondenzovanú vodu

Nevýhody

 • Dlhá doba nabíjania
Kaercher čistič okien najlepšia cena

Hovorí sa, že dostanete to, za čo zaplatíte a s týmto čističom vyššej strednej triedy získate veľa. Spoločnosť Kaercher navrhla produkt s ohľadom na účinnosť – aby užívatelia získali rýchle čistenie a sušenie akýchkoľvek rovných povrchov.

top čistič okien

Spoločnosť Kaercher sľubuje, že pri použití s vlastnými profesionálnymi značkovými čistiacimi prostriedkami bude povrch bez šmúh a bez kvapôčok, hoci akýkoľvek čistiaci prostriedok postačí. Okrem samotného produktu získate fľašu s rozprašovačom, hlavu z mikrovlákna na odstránenie odolných nečistôt a dve sacie hubice: 170 mm pre menšie okná a 280 mm pre väčšie.

S hmotnosťou iba 700 g je Kärcher WV 5 Plus N ľahký do ruky a mimoriadne dobre si poradí s akýmkoľvek plochým lesklým povrchom. Jeho výdrž batérie však nie je tak príťažlivo efektívna ako pri drahšom modele WV 6 Premium, ktorý sme spomínali vyššie.

3. Leifheit čistič okien

Vysávač a čistič s dlhou výdržou batérie, výborný pomer cena / kvalita

najlepší čistič na okná

ŠPECIFIKÁCIE

 • Hmotnosť: 739g
 • Výdrž batérie: 35 minút
 • Súčasti balenia: Predlžovacia tyč s dĺžkou 43 cm, mop na okná a dlaždice s odnímateľným a prateľným návlekom v práčke

Výhody

 • Odstraňuje vodu z rovných povrchov
 • Zadržiava vodu pri použití vo všetkých uhloch
 • Rýchlosť umytia
 • Špeciálne mikrovlákno ľahko rozpúšťa všetky nečistoty
 • Jednoduchá údržba, nádobka sa ľahko odpojí a vyčistí
 • Nezanecháva žiadne šmuhy

Nevýhody

 • Niekto by ocenil ešte o niečo dlhšiu tyč
Leifheit čistič na okná recenzie

Spoločnosť Leifheit optimalizovala tento vysávač okien, aby dobre odstraňoval kondenzovanú vodu z okien. Sľubuje 360-stupňovú manévrovateľnosť bez vytekania, čo znamená, že ani strešné okná by preň nemali byť problémom. Práca s decentným čističom okien by mala podľa Leifheit poskytnúť povrch bez šmúh, aj keď recenzenti tvrdia, že hlavu vysávača sa ťažko dostáva priamo na hrany.

prístroj na čistenie okien

Aj keď je príslušenstvo k tomuto vysávaču okien lacnejšie ako Kärcher na vrchole nášho zoznamu, je potrebné ho dokúpiť samostatne. K príslušenstvu patrí teleskopické držadlo systému Leifheit, ktoré je ideálne na dosiahnutie vyššie položených povrchov.

eTip: Pri vyšších oknách odporúčame dokúpiť teleskopickú tyč Leifheit. Možnosť nastavenia na dĺžku 145 až 400 cm.

4. Kärcher WV 2 Premium

Najlepší cenovo dostupný Kärcher pre lesklé okná

ŠPECIFIKÁCIE

 • Hmotnosť: 0.6kg
 • Výdrž batérie: 35 minút
 • Súčasti balenia: 280mm sacia hlava

Výhody

 • Povrch bez šmúh a kvapiek
 • Ľahký do ruky – najnižšia hmotnosť

Nevýhody

 • Fľašou s roztokom nie je súčasťou

Menší súrodenec WV5 je dodávaný iba s jednou dlhou sacou hlavou 280 mm a bez stlačiteľnej fľaše s handričkou z mikrovlákna ako spomínané drahšie modely. To znamená, že budete musieť siahnuť po papierových utierkach Blitz alebo špongii a fľaši čistiaceho prostriedku na okná Windolene alebo Kärcher, aby ste okno pred použitím čističa WV2 umyli.

lacný čistič na okná

Týmto spôsobom ušetríte peniaze, ale treba si uvedomiť, že používanie WV2 nie je také príjemné ako používanie drahších WV5 a WV6 uvedených vyššie, aj keď je o niečo ľahší.

eTip: Každý chce mať čistú domácnosť, preto si určite prečítajte naše ďalšie články, kde sa venujeme tipom na údržbu a čistenie.

Ako vybrať najlepší čistič okien

Udržujte svoje okná čisté a lesklé vďaka nášmu prehľadu najlepších nástrojov na čistenie okien.
Čistenie okien je ľahko zabudnuteľná úloha, takže ak sa vám sklo za chrbtom ošúchalo a zašpinilo, budete potrebovať najlepšie nástroje na čistenie okien, aby sa opäť leskli. Keď sa už rozhodnete obnoviť sklám ich bývalú slávu, možno sa cestou stretnete s niekoľkými problémami.

Sú tu ťažko prístupné vonkajšie strany, náročné rohy, do ktorých sa treba dostať, veľké sklenené dvere, s ktorými si treba poradiť, odolná špina a šmuhy, ako aj zrkadlá a sprchové dvere, na ktoré sa tiež treba pozrieť. Nemusíte sa však obávať, pretože náš prehľad nástrojov na čistenie okien bol zostavený s ohľadom na všetky tieto problémy a ponúka riešenia pre každého.

Aké faktory by som mal zvážiť pri kúpe nástrojov na čistenie okien?

Keďže je však k dispozícii toľko rôznych typov nástrojov na čistenie okien, od jednoduchých stierok až po motorizované pomôcky a výsuvné kefy, môže byť ťažké zistiť, ktoré riešenie je vhodné. Ak si nie ste istí, aký druh náradia potrebujete, pozrite si nášho praktického sprievodcu nákupom. Pri nákupe náradia na čistenie okien je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ktoré vám v prvom rade uľahčia výber správneho výrobku.

Metre štvorcové okna

Zvážte, aká veľká je vaša práca na čistení okien. Domy s menšími oknami alebo s menším počtom skiel na čistenie si pohodlne vystačia s ručným čistením, ako sú stierky, handričky a kefy. Ak máte do činenia s veľkými sklenenými dverami alebo viacposchodovými oknami, potom môže byť potrebný elektrický čistiaci nástroj, ako je vysávač na sklo alebo parný čistič, aby ste všetko zvládli v rozumnom tempe. Najmä okná na druhom poschodí sú náročné a niekedy aj nebezpečné na čistenie – ideálnym riešením je vysúvacia čistiaca kefa.

Všestrannosť

Každý čistiaci prostriedok na tomto zozname výborne čistí sklenené tabule, takže sa toho nemusíte obávať. Keď už ste však pripravení na čistenie okien, môže sa vám hodiť aj na obkladačky, čistenie škárovacej hmoty alebo na podlahy a nábytok. Ak máte radi veľa práce s malým množstvom, v nasledujúcom zozname si pozrite viacúčelové nástroje a kompletné súpravy na čistenie.

Cena za čistič okien

Ak sa chystáte použiť jednoduchý sprej, handričku a stierku, môžete si zaobstarať vysokokvalitnú súpravu za približne 10 až 15 EUR. Cena za kompletné súpravy, rozťahovacie kefy a čistiace nástroje s ďalšími nadstavcami a nadstavcami sa zvyknú pohybovať od 20 do 50 EUR.

Bonusový eTip:

Chápeme impulz čistiť okná počas teplého slnečného dňa. Je príjemné vyjsť na slnko a jasné svetlo uľahčuje spozorovanie nečistôt a škvŕn. Teplota a jasné slnečné svetlo však počas čistenia príliš rýchlo vysušia vaše okná, čo vedie k vzniku šmúh, ktorým sa snažíme vyhnúť. Ak teda chcete vyčistiť okná čo najčistejšie, radšej sa ich ujmite počas chladného, zamračeného dňa.

4.9/5 - (8 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *