Najlepšie elektrické autíčko a motorka pre deti 2023

Elektrické vozidlo (autíčko, motorka, trojkolka alebo kamión) je skvelým spôsobom ako sa môže vaše dieťa zabaviť (prevažne) v exteriéri, avšak nákup toho pravého je viac než len výber zo zoznamu najlepších dostupných vozidiel. Musíte tiež brať do úvahy vlastnosti, ktoré treba vyhľadávať v detskom elektrickom autíčku, požadované množstvo montáže a dôležitosť napätia motora.

detské elektrické autíčko Lamborgini
Buddy Toys BEC 8135 Elektrické autíčko Lamborghini

Elektrické autíčka pre deti

Čo to presne sú detské elektrické autíčka? Elektrické autíčka pre deti sú pojazdné vozidlá, ktoré sú všeobecne určené pre deti do 12 rokov a sú napájané minimálne jednou nabíjateľnou batériou. To im umožňuje dosiahnuť vyššiu rýchlosť ako vozidlá poháňané tlačením alebo pedálovaním a poskytuje realistickejší zážitok z jazdy. Znamená to však, že na ovládanie vyžadujú trochu viac zručnosti a sú všeobecne nákladnejšie ako alternatívy bez napájania z batérie.

Typy elektrických vozidiel pre deti

Najlepšie elektrické vozidlá umožnia vášmu dieťaťu bezpečne jazdiť po okolí vďaka diaľkovému ovládaniu, bezpečnostným pásom a brzdovému systému, ktoré sú súčasťou balenia. Okrem toho je tu však aj realistický dizajn a štýl, vďaka ktorému je jazdenie ešte zábavnejšie pre deti aj rodičov. Ak hľadáte pre vaše dieťa sadu kolies na vozenie, tak budete radi nakupovať autíčko, ktoré vyzerá ako to pravé.

elektrické autíčko BMW
Detské elektrické autíčko HECHT BMW X6

Športové autíčka

Od Mercedesu po Corvette je realistický dizajn autíčka pôsobivý. Ešte pôsobivejšie je, že niektoré modely majú dokonca kožené sedadlá a mp3 prehrávač, aby si vaše dieťa mohlo počas jazdy štýlovo zahrať svoje obľúbené melódie. Jazda po vašom sídlisku nikdy nevyzerala tak dobre ako v elektrickom športovom autíčku. Pokiaľ ide o štýl, dizajn športového vozidla je vhodný pre menšie deti, pretože je položený na zemi, čo znamená, že má malú šancu na prevrátenie ako tradičný Jeep Wrangler alebo štvorkolka.

Limuzína

Ak športové autíčko vášmu dieťaťu nestačí kvôli obmedzenému počtu sedadiel, tak by sa mohlo viac baviť so svojimi kamarátmi v limuzíne. Aj keď je ťažké nájsť skutočnú limuzínu, vozidlo v štýle Hummeru má štyri sedadlá, čo mu dodáva pocit extra dlhej limuzíny. Mladšie deti sa môžu nazbierať do autíčka na popoludňajšiu jazdu plnú zábavy.

Elektrické autíčko Jeep

Klasický Jeep Wrangler je jedným z najpopulárnejších dizajnov. Vďaka tomuto dvojmiestnemu elektrickému autíčku si bude vaše dieťa užívať spoznávanie záhrady alebo okolia s kamarátom. Toto detské terénne elektrické autíčko ponúka naozaj realistický dizajn. Môže jazdiť po tvrdom povrchu aj po tráve a je dodávaný s „power lock“ brzdovým systémom, čo z neho robí obzvlášť bezpečné elektrické autíčko pre vaše malé ratolesti.

eTip (pre deti od 3 – 8 rokov): Hecht Jeep Wrangler Rubicon.

elektrické autíčko Jeep
Elektrické autíčko Jeep pre deti
 • Pohodlná a veľmi bezpečná jazda až pre 2 deti
 • Nosnosť 35 kg

Elektrická motorka pre deti

Ak je vaše dieťa malý odvážlivec alebo sólo jazdec, potom by sa mu mohla páčiť trojkolesová elektrická motorka pre deti. Tento dizajn je zábavný pri jazde na tvrdom aj nerovnom povrchu. Pre rodičov znepokojených bezpečnosťou posadenia dieťaťa na motorku, môžete si byť istí, že väčšina realistických modelov bude mať namiesto dvoch kolies tri.

eTip (pre deti od 3 – 8 rokov): Elektrická trojkolka TOYZ.

Detská elektrická motorka
 • Je určená pre deti do 30 kg (od 3 rokov), poháňaná je dvomi 35 wattovými motormi a 12V 4,5 Ah batériou
 • Veľmi jednoduché ovládanie stlačením pedála
 • LED osvetlenie
 • multimediálny panel s USB a Bluetooth

Ak ste však zástancom 2-kolesového motocykla, dieťa si môže ešte viac trénovať stabilitu a ovládanie.

eTip (pre deti od 3 – 8 rokov): Hecht BMW motorka.

Hecht BMW motorka
Elektrická motorka pre deti
 • Vďaka licencii s BMW je tento motocykel v originálnom dizajne
 • Zážitok z jazdy pre vaše dieťa umocňujú zvukové efekty športového stroja
 • Pohodlie je zabezpečené koženkovým sedlom a kvalitnými rukoväťami
 • Ponúka nosnosť 30 kg a maximálnu rýchlosť 6 km/hod

Elektrické autíčko kamión

Takmer každé dieťa je fascinované pohľadom na kamión a chcelo by si aspoň raz v živote vyskúšať jeho šoférovanie.

Elektrické autíčko 4×4

Štvorkolky sú pre rodičov i deti veľmi zábavné. Skutočné štvorkolky však nie sú pre deti úplne najbezpečnejšie. Motor štvorkoliek umožňuje vášmu dieťaťu vychutnať si silu, ktorou disponujú štyri kolesá. Realistický dizajn maskuje skutočnosť, že vďaka brzdovému systému, diaľkovému ovládaniu a 12V batérii sa z nej stáva mimoriadne bezpečné elektrické vozidlo pre deti. Takže nemusíte mať žiadne obavy.

Funkcie v detských elektrických autíčkach

Elektrické autíčka pre deti majú rôzne štýly a množstvo rôznych funkcií a príslušenstva. Pri hľadaní detského elektrického autíčka je potrebné mať na pamäti na vek a schopnosti dieťaťa, pre ktoré sa kupuje. Dvojstupňový motor s funkciou cúvania a terénnymi schopnosťami môže byť pre vaše dieťa príliš náročné. Na druhej strane je veľmi pravdepodobné, že obyčajná štvorkolka bez ďalších funkcií vaše päťročné dieťa rýchlo omrzí. Popri schopnostiach, záujmoch a preferenciách vášho dieťaťa existuje v elektrickom autíčku aj množstvo všeobecných funkcií, ktoré by ste mali vyhľadávať.

 Počet jazdcov

Niektoré elektrické autíčka pre deti sú určené pre jedného jazdca, zatiaľ čo iné poskytujú priestor pre cestujúceho. Ak chcete do autíčka umiestniť viac ako jedno dieťa, je dôležité si kúpiť také, ktoré je na tento účel vyrobené. Zaistí sa tak, že deti budú mať dostatočný priestor, vozidlo nepresiahne svoju nosnosť a každé dieťa bude mať prístup k bezpečnostným prvkom, ako sú napríklad bezpečnostné pásy.

Nosnosť detských elektrických autíčok

Elektrické autíčka pre deti by mali jasne uvádzať svoju maximálnu nosnosť. Prekročenie nosnosti by mohlo oslabiť štruktúru vozidla a spôsobiť zranenie vášho dieťaťa.

Veková skupina

Veková skupina by mala byť jasne uvedená. Je dôležité zaobstarať si autíčko, ktoré zodpovedá veku a schopnostiam vášho dieťaťa, a to nielen preto, aby sa nenudilo, ale aby bolo schopné bezpečne ovládať vozidlo, dosiahlo na pedále a bolo na sedadle v bezpečí. Výrobcovia môžu udávať rôzne odporúčané vekové rozpätie. Je potrebné sa držať aj ďalších (už spomínaných) parametrov, akým je napríklad nosnosť.

eTip (pre 2 až 5 ročné deti): BENEO Bentley EXP 12 Prototyp.

najlepšie elektrické autíčko
 • Tento model prináša užívateľsky prívetivé rozhranie, deti ľahko prídu na to, ako ho ovládať
 • Jednoduché a pohodlné ovládanie pedálu
 • Sedadlo je pomerne široké, čo prináša komfortné sedenie
 • Pohodlnosť zaručujú aj mäkké kolesá či odpružená zadná časť
 • Auto je vybavené LED svetlami

Bezpečnostné prvky

Zahrnuté bezpečnostné prvky budú závisieť od konštrukcie elektrického autíčka. Ak je to napríklad motorka alebo štvorkolka, je nepravdepodobné, že budú mať bezpečnostné pásy. Medzi ďalšie vyhľadávané bezpečnostné prvky patria automatické brzdové systémy, pri ktorých autíčko zabrzdí akonáhle sa noha dieťaťa zdvihne z pedálu. Vozidlá určené na jazdu v nerovnom teréne by mali byť vybavené minimálne základnými ochrannými rámami.

Rodičovská kontrola nad detským elektrickým autíčkom

Aj keď to nie je nevyhnutné, rodičovská kontrola je cenným doplnkom detského elektrického autíčka, najmä pre veľmi malé deti alebo pre tie, ktoré s týmito vozidlami nemajú skúsenosti. Rodičovská kontrola siaha od možnosti uzamknutia vyšších rýchlostí až po úplné diaľkové ovládanie vozidla.

eTip (pre deti od 3 rokov): Buddy Toys Mercedes GLA BEC 8111.

Buddy Toys Mercedes GLA BEC 8111
 • Možnosť ovládania pomocou diaľkového ovládača s dosahom 50 metrov zaručí vaše dokonalé ovládanie nad vozidlom a zakročenie v prípade potreby
 • Reálny zážitok umocňujú funkčné smerovky, LED svetlá i zvuk motora
 • Spríjemniť chvíle jazdením oživia obľúbené detské melódie

Praktický návod aj o tom, ako aktivovať diaľkové ovládanie:

Batéria

Doba nabíjania a prevádzková doba sa budú líšiť medzi rôznymi značkami, modelmi a štýlmi automobilov. Mali by však byť jasne uvedené, aby ste vedeli, čo môžete očakávať a mohli zistiť, či vaša batéria funguje tak efektívne, ako by mala.

Zábavné funkcie

Hlavným účelom kúpy elektrického autíčka je, aby sa vaše dieťa zabavilo, takže zábavné funkcie sú nevyhnutnosťou. Siahajú od realistických zvukov motora po LED svetlomety, od sirén servisných vozidiel po zabudované MP3 prehrávače.

Vyžadujú si autíčka veľa montáže?

Väčšina elektrických autíčok pre deti vyžaduje určitú montáž predtým, ako budú pripravené na použitie. Množstvo potrebnej montáže závisí od výrobcu a štýlu vozidla.

Medzi najbežnejšie montované prvky patria:

 • Pripevnenie náprav a kolies
 • Pripevnenie hrebeňa riadenia a volantu
 • Zloženie a umiestnenie ochranných rámov, ak sú súčasťou balenia
 • Upevnenie zrkadiel a svetiel na miesto
 • Vloženie a pripojenie batérie
 • Pripevnenie predného a zadného nárazníka
 • Pridanie nálepiek a iných dekoratívnych prvkov

Aké elektrické autíčko potrebujem – 6V – 36V?

Napätie motora automobilu určuje výkon motora. To znamená, že 36V motor bude najvýkonnejší a 6V motor najmenej výkonný. Všeobecne sú 6-voltové elektrické autíčka vhodné na použitie v interiéroch a nie sú dostatočne výkonné na to, aby zvládli podmienky ako bahno alebo nerovný povrch. 12-voltový motor je vhodnejší na vonkajšie použitie a dokáže si poradiť aj s drsnejším povrchom. Ak hľadáte elektrické autíčko pre staršie dieťa na jazdu v teréne alebo na použitie v nerovnom teréne, potom potrebujete výkonnejší 24 až 36-voltový motor.

eTip (pre deti od 8 – 12 rokov): Elektrická štvorkolka Hecht.

detská elektrická štvorkolka
 • Táto detská elektrická štvorkolka je poháňaná výkonnou 36V batériou
 • Pevná kovová konštrukcia, prepracované odpruženie a terénne gumené pneumatiky umožňujú jazdu v akomkoľvek teréne
 • Dosahuje rýchlosť až 25 km/hod. a poskytuje nosnosť až 60 kg

Pri kontrole napätia elektrického autíčka nezabudnite, že niektorí výrobcovia udávajú napätie batérie. Táto hodnota by sa mala zhodovať s napätím motora. Ak je napätie batérie nižšie ako napätie motora, motor bude mať slabý výkon. Ak je vyššie ako pri motore, riskuje to potenciálne vyhorenie motora.

Elektrické auto pre deti – najčastejšie otázky

Ako funguje elektrické autíčko?

Motor poháňaný nabíjateľnou batériou je kľúčom k tomu, ako funguje detské elektrické autíčko. Väčšina detských elektrických autíčok používa kartáčový jednosmerný motor, ktorý má dve hlavné súčasti; permanentný magnet v konštrukcii motora a elektromagnet, ktorý je k nemu priťahovaný. To, ako tieto dve zložky interagujú určuje ako rýchlo sa autíčko pohybuje.

 Aká je nosnosť vozidla?

Nosnosť vozidla je maximálna hmotnosť, ktorú môže auto uniesť bez poškodenia vozidla alebo motora. Nosnosť sa u jednotlivých vozidiel líši v závislosti od konštrukcie a sily motora. Všeobecne je nosnosť jednomiestneho vozidla okolo 30 kg a pre dvojmiestne vozidlo je to okolo 60 kg.

Detské jednomiestne elektrické autíčko Lexus
Jednomiestne elektrické autíčko pre deti Lexus

 Aká je maximálna rýchlosť elektrického autíčka pre deti?

Automobily vybavené 12-voltovým motorom majú zvyčajne maximálnu rýchlosť 6 km/hod. Používanie vozidla pri tejto rýchlosti však rýchlo vybíja batériu.

eTip: Nabíjačka na elektrické autíčko 12V.

Na dosiahnutie vyššej rýchlosti je potrebné vozidlo vybaviť 36-voltovým motorom, čím sa môže maximálna rýchlosť vyšplhať až na 20 – 25 km/hod.

 Čo môžem urobiť na predĺženie životnosti batérie?

Jedným z hlavných spôsobov, ako predĺžiť životnosť batérie, je znížiť rýchlosť jazdy autíčkom. Použitie nižšej rýchlosti (zvyčajne 3 km/hod.) umožní vášmu dieťaťu získať viac času za volantom. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby sa batéria nechala úplne vybiť a potom sa mohla úplne nabiť pred ďalším použitím. Neustále dobíjanie batérie znižuje jej účinnosť. Nákup druhej batérie, aby ste ju mohli v prípade potreby vymeniť, môže pomôcť predĺžiť životnosť batérie a tiež znamenať, že vaše dieťa si môže užiť dlhšiu neprerušovanú jazdu.

 Na akých povrchoch môže moje dieťa jazdiť?

Najlepšie je nechať svoje dieťa jazdiť na prevažne tvrdom a rovnom povrchu, ako je betón alebo asfalt. Pevná tráva a udupaná cesta sú pre vaše malé deti na riadenie autíčka taktiež ideálne. Je to kvôli tomu, že kolesá dodávané s týmito autíčkami nie sú navrhnuté na omnoho viac.

 Môžem upraviť rýchlosť elektrického autíčka?

Niekto hovorí, že rýchlosť autíčka môžete zvýšiť pridaním ďalšej batérie. Aj keď to umožňuje vášmu autíčku ísť rýchlejšie ako 6 km/hod., nemusí sa to vyplatiť. Väčšina autíčok má maximálnu rýchlosť jazdy 6 km/hod. ako dôležitú bezpečnostnú vlastnosť pre vaše deti. Ak sa to rozhodnete zmeniť, zvyšujete riziko zranenia svojho dieťaťa.

 Na aký vek sú určené autíčka na batériu?

Závisí to od toho, aký typ autíčka pre svojmu dieťaťu zaobstaráte a od veľkosti a hmotnosti vášho dieťaťa. Väčšina elektrických automobilov pre deti je určená pre deti vo veku od 1 do 9 rokov, niektoré sú však špeciálne určené pre deti od 10 do 13 rokov. Skutočne záleží na tom, či sa do autíčka vaše dieťa zmestí alebo nie, a či by vaše dieťa bolo schopné vozidlo riadiť (alebo si ho dokonca užiť).

 Môžu deti riadiť elektrické autíčko v dome?

Technicky áno. Ide však o osobné rozhodnutie a pravdepodobne to nie je najlepší nápad, ak si vážite svoje podlahy, nábytok alebo čokoľvek iné, čo ste vložili do svojho domu. Taktiež to dieťaťu sťaží manévrovanie s vozidlom, napríklad pri točení.

 Sú elektrické vozidlá pre deti bezpečné?

Elektrické autíčka pre deti sú väčšinou bezpečné, pokiaľ je vaše dieťa dosť staré na to, aby mohlo pohodlne sedieť vzpriamene a udržiavať rovnováhu pri pohybe vozidla. Vaše elektrické autíčko je pravdepodobne dodávané s bezpečnostnými prvkami, ako napríklad s power lock brzdením a diaľkovým ovládaním pre rodičov.

Niektoré sú dodávané s nastaviteľným sedadlom a bezpečnostnými pásmi. Väčšina automobilov má iba dve rýchlosti a vďaka 12V batérii nemôže jazdiť rýchlejšie ako 5 km/hod. Autíčka pre batoľatá majú ešte viac bezpečnostných prvkov. Vďaka tomu sú elektrické autíčka pre deti vo všeobecnosti relatívne bezpečné.

Bonusové eTipy:

 • Zaistite, aby vaše dieťa malo pri jazde na detskom elektrickom autíčku vždy prilbu, hlavne na motorke. Dávajte na neho pozor, aby sa nezatúlalo na rušnú cestu.
 • Pre deti do 5 rokov vždy používajte diaľkový ovládač, pretože nemusia vedieť ovládať svoju rýchlosť.
 • Nenechávajte elektrické autíčko na daždi. Môže sa poškodiť batéria a elektrický systém.
 • Najlepším povrchom pre jazdu na elektrickom autíčku je hladký asfalt. Väčšina týchto autíčok má plastové kolesá a pneumatiky, ktoré nezvládajú náročnejšie terény.
 • Udržujte autíčko mimo otvorenej vody a bahnitých povrchov. Ak ho chcete vyčistiť, utrite ho vlhkou handrou. Nestriekajte ho hadicou, aby ste predišli jeho hrdzaveniu.
4.8/5 - (19 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *