Nástenné hodiny do obývačky a kuchyne

Niektorí ľudia môžu namietať, že štandardné nástenné hodiny sú zastarané. Koniec koncov, kdekoľvek sa otočíte, je obrazovka mobilného telefónu alebo počítača, ktorá zreteľne zobrazuje presný čas. Nemusíte ho natáčať, ani pamätať na zmenu letného času na zimný. Nástenné hodiny však nie sú čisto len o funkčnosti. Môžu slúžiť aj ako jedinečný dizajnový kúsok, či už v obývačke alebo kuchyni.

Nástenné Hodiny Giorgia (Moebelix)

Nástenné hodiny do obývačky

Všetky nástenné hodiny uvedené v tomto článku vnášajú do žánru časomiery unikátny štýl. Niektoré hodiny ponúkajú viac ako len zistiť, že meškáte do práce. Môžu dodať do vášho príbytku niekedy až umelecké dielo a pridať svoj podiel do celkového vysnívaného dizajnu.

Dizajnové nástenné hodiny

Dizajnové nástenné hodiny poslúžia aj vtedy, ak chcete niečo zladiť s etnickým alebo klasickým dekorom. Mohli by ste si vybrať aj dizajnové štýlové hodiny, ktoré sú vyrobené s kovovými detailmi a so skleneným povrchom.

eTip: Milovníkom nadčasového dizajnu môžu ulahodiť nástenné hodiny Artie. Očarila nás jednoduchosť, elegancia a nadčasovosť týchto geometrických nástenných hodín. Sú vyrobené z ocele a zvýraznené zlatom.

Nástenné hodiny obmedzujú zmysel pre sofistikovanosť, triedu a rafinovanosť, ktorú môže poskytnúť niekoľko ďalších predmetov a zdobiacich doplnkov. Či už hľadáte formálnejší vzhľad, alebo radi kombinujete vintage štýl s moderným nádychom, vybrali sme pre vás niekoľko dizajnových nástenných hodín pre vašu obývaciu izbu a jedáleň.

Nalepovacie hodiny na stenu do kuchyne

eTip: Vďaka jednoduchému tvaru a metalickej farbe sa nástenné nalepovacie Reden dobre hodia do dizajnu jedálne bez toho, aby došlo k narušeniu štýlu miestnosti.

Zvuk odbíjajúcich hodín má svoju osobitnú melódiu a zároveň neustále pripomína, ako rýchlo plynie čas. Dnes už nástenné hodiny nemusia mať taký význam ako pred príchodom smartfónov. Napriek tomu si hodiny stále nachádzajú pokojný kútik a uplatnenie ako jednoduché dekoratívne kúsky, vo väčšine domácností.

eTip: Estetické nástenné hodiny KLAUS MIRROR zo silného akrylové skla príjemne doplnia moderné interiéry a dodajú punc elegancie.

nalepovacie nástenné hodiny

Umiestnenie nástenných hodín v obývačke

Obývacia izba v dome je miestom, kde rodina trávi väčšinu spoločného času. Príslušenstvo by malo byť orientované správnym smerom, aby vytváralo pozitívny tok energie. Ak teda premýšľate, kam umiestniť nástenné hodiny v obývačke, riaďte sa týmito tipmi. Ideálnym miestom pre nástenné hodiny v obývacej izbe je severná stena. Táto poloha hodín sa považuje za priaznivú. Ako alternatívy môžete zvážiť aj východ, severovýchod a západ.

eTip: V prípade, že preferujete zlaté doplnky, môžu sa vám hodiť tieto nalepovacie zlaté nástenné hodiny Ring. Najlepšie vyniknú na tmavo hnedom podklade.

zlaté nástenné hodiny

Pri výbere správneho umiestnenia hodín v dome je tiež dôležité pamätať na niekoľko bodov týkajúcich sa dizajnu hodín. Pri výbere nástenných hodín do interiéru domu dbajte na to, aby ste si vybrali jednoduché vzory.

3D nástenné hodiny

eTip: Nasledujúce 3D nástenné hodiny Symphony ponúkajú futuristickejšiu atmosféru v modernom dizajne, ktorý dopĺňa štýl celej obývacej izby.

Tvar nástenných hodín má tiež významný vplyv na dom a jeho energie. Preto sa odporúča vyberať jednoduché vzory. Najjednoduchší tvar majú okrúhle nástenné hodiny, ktoré pomôžu zvýšiť celkovú pozitívnu energiu každého priestoru. Ideálnym smerom na umiestnenie kovových nástenných hodín alebo hodín so sivými alebo bielymi odtieňmi je sever.

eTip: Nástenné hodiny Gears ponúkajú svojský charakter, ktorý padne vhod nielen zástancom industriálneho dizajnového štýlu.

veľké nástenné hodiny

Retro hodiny na stenu

Nástenné hodiny v retro štýle sú veľmi obľúbenou a častou voľbou aj u mladých ľudí, ktorú ich neváhajú zakomponovať aj do modernejších domácností.

eTip: Ak hľadáte jedinečný vintage kúsok, ktorý bude pútať pozornosť v centre miestnosti, vyberte si napríkad nástenné hodiny Old Town.

Škandinávske moderné hodiny

eTip: Originálne nástenné hodiny Jeleň vhodné do moderných alebo škandinávsky ladených domácností. Nenápadné detaily, ktoré robia veľký rozdiel v celkovom dizajne.

škandinávsky štýl hodiny

Tiché nástenné hodiny

eTip: Moderné nástenné hodiny Leon, vhodné do obývacej či študentskej izby či pracovne.

nástenné hodiny do detskej izby

Ak ste aj vy trochu uletení, tak vás môžu zaujať kreatívne kúsky dizajnérov nástenných hodín.

eTip: Doslova bláznivý dizajn vám ponúkajú moderné nástenné hodiny MOTÝLE WHITE.

dizajnové nástenné hodiny

Drevené nástenné hodiny

Drevené hodiny na stenu sú klasickým štýlom. Domov si môžete objednať nástenné hodiny zo štýlového dreva, ktoré dodajú vašej obývačke alebo jedálni klasický výraz. Drevené nástenné hodiny by mali byť ideálne umiestnené vo výške, pričom okolo nich by nemalo byť nič iné. Mali by ste nájsť správne miesto na ich umiestnenie tak, aby pútali pozornosť z hľadiska dizajnu a zároveň upútali váš pohľad, keď najviac potrebujete skontrolovať čas.

eTip: Kto má rád retro alebo vintage štýl a prírodné drevené materiály, môžu sa mu hodiť tieto estetické nástenné hodiny Lucko so starodávnym nádychom.

eTip: Milovníkom prírodných materiálov ulahodia nástenné hodiny Karlsson, ktoré sú vyrobené z prvotriedneho dreva v kombinácii s kovom. Skĺbenie čiernej a hnedej farby s dlhými ručičkami dodáva hodinám veľkú eleganciu.

Video návod ako si vyrobiť nástenné drevené hodiny:

Nástenné hodiny a minimalizmus

Človek by si myslel, že nástenné hodiny sú jednou z najjednoduchších vecí pri zariaďovaní domácnosti. Ale ako sa ukazuje, na pútavé nástenné hodiny nie je najšikovnejšie naraziť, najmä ak ste veľmi nároční na celkovú schému výzdoby. Nehovoriac o tom, aké náročné to je, keď sa snažíte udržať výzdobu svojho domova na minimalistickej strane, ale chcete kúsok, ktorý vynikne.

V prípade, že zariaďujete detskú izbu, tématické nástenné hodiny vaše dieťa určite veľmi potešia.

Detské nástenné hodiny

Dobré spánkové návyky sa začínajú v skorom veku a ich súčasťou je naučiť deti, že spať doobeda sa jednoducho nemá. Nič nie je lepšie, ako keď sa môže vaše dieťa učiť správne určiť čas na hodinách v jeho obľúbenej tématike.

eTip: Ak vaše dieťa miluje rozprávku Ľadové kráľovstvo, v tom prípade nesmú v izbičke chýbať analógové detské nástenné hodiny Euroswan “Frozen”.

detské nástenné hodiny Ľadové kráľovstvo
4.7/5 - (6 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *