Nemáte čas ísť do obchodu vybrať bežeckú obuv? Použite aplikáciu

bežecká obuv

Chcete začať s behom? V tom prípade určite viete, že výber správnej bežeckej obuvi je kľúčový. Pracujete od rána od večera a skutočne nemáte čas ísť do kamennej predajne a vybrať si bežecké tenisky? Na stránke bezeckepotreby.sk máte k dispozícií aplikáciu, ktorá vám pomôže. Vďaka nej si viete vybrať ideálne tenisky z pohodlia domova.

Ako sme spomenuli, na stránke bezeckepotreby.sk nájdete aplikáciu, ktorá vám pomôže nájsť tú správnu bežeckú obuv. Aby sme vám uľahčili prácu, prejdeme si s vami jednotlivé kroky. Samotný výber tenisiek vám potom zaberie len niekoľko minút.

1. krok – Kde budete behať?

Na povrchu záleží viac než si myslíte. Bežecké tenisky sú prispôsobené rôznym povrchom, a následne sa líšia napríklad hrúbkou podrážky alebo mierou odporu. Na výber máte 4 možnosti. Budete behať na ceste (po asfalte), v teréne alebo si vyberiete lesné a poľné cesty?

2. krok – Aký máte došľap?

Došľap pri behu hovorí o vedení chodidla. Došľap je dôležitý pri behu na tvrdom povrchu. Nie je až taký dôležitý, ak beháte napríklad v lese, pretože tam je terén nerovný a váš došľap sa mení. V aplikácií vám vysvetlia ako zistíte svoj došľap. Vyjsť vám môže neutrálny došľap, pronácia (smerovanie chodidla pod 90 stupňovým uhlom) alebo supinácia (dráha chodidla opisuje uhol nad 90 stupňov).

3. krok – Aké tlmenie si prajete?

Tu záleží skutočne na vašej preferencii. Ak chcete behať “ako v perinke” a mať pohodlie, zvoľte vysokú mieru tlmenia. Ak však preferujete skôr menšie odpruženie, vyberte si nízke tlmenie. Pri terénnych behoch sa vo všeobecnosti odporúča stredné tlmenie.

4. krok – Aký dizajn sa vám páči?

V poslednom kroku vám už aplikácia ukáže tenisky, ktoré sa k vašej nohe hodia najlepšie. Vybrať si dámsku bežeckú obuv môže byť náročné, no vďaka aplikácií je výber aspoň o niečo jednoduchší.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *