Nerezové drezy a ich umiestnenie v kuchyni: Systém ktorý podlieha prísnym pravidlám

drez v kuchyni

Pri navrhovaní a inštalovaní moderne vybavenej kuchyne existuje mnoho faktorov, ktoré treba zvážiť. Jedným z dôležitých aspektov je aj správne umiestnenie drezu vo vzťahu k dostupným zdrojom elektrickej siete. Nerezové drezy, ktoré sú pre svoju eleganciu a odolnosť stále veľmi populárne, aby boli výrazným prvkom modernej kuchyne, majú v tomto smere svoje špecifické požiadavky.

Viete, ako ďaleko by mal byť drez od zdroja elektrickej energie a prečo je dôležité túto vzdialenosť dodržiavať?

Výber správneho nerezového drezu

Skôr než sa oboznámime so správnym umiestnením drezu vo vašej kuchyni, je dôležité si tento doplnok najskôr zaobstarať.

Kvalitné nerezové drezy sú populárne nielen kvôli svojmu elegantnému vzhľadu, ale aj schopnosti odolávať korózii a teplotným zmenám. Avšak, aj pri výbere tohto typu drezu sa pozrite na jeho hrúbku, druh nerezovej ocele a povrchovú úpravu, ktorá môže ovplyvniť jeho výdrž a odolnosť voči poškriabaniu.

Optimálne umiestnenie

Miesto, na ktorom bude umiestnený nerezový drez, môže ovplyvniť pohodlie pri príprave jedál a celkový vzhľad kuchyne. Podceňovať by sa nemala ani bezpečnosť, čo znamená, že pri jeho umiestňovaní vo vzťahu k elektrickým zdrojom v miestnosti je treba zvážiť niekoľko dôležitých aspektov.

Nikdy by nemal byť drez umiestnený príliš blízko elektrických zásuviek alebo elektrických spotrebičov. Podľa odborníkov je vhodné a nutné, aby sa medzi týmito zdrojmi (vodou a elektrickou sieťou) dodržala minimálna vzdialenosť 60 cm. Aj keď je to hraničná hodnota, zabraňuje vzniku možných nebezpečných situácií v podobe život ohrozujúcich úrazov.

Podobne to platí aj v prípade varnej zóny. Vieme, že umiestnenie drezu v blízkosti varnej platne alebo mikrovlnnej rúry nám uľahčuje prípravu jedál a je základom modernej kuchyne na mieru. Môžete rýchlejšie umývať potrebné nádoby a zároveň mať jednoduchý prístup k elektrickým spotrebičom.

Treba však myslieť aj na bezpečnosť a radšej si nechať s rozmiestnením tohto priestoru poradiť od odborníka. V mnohých prípadoch môžu byť nesprávne rozložené položky v domácnosti dôvodom na neodsúhlasenie revízie. Správne umiestnenie drezu v moderne vybavenej kuchyni je (naopak) pre naše pohodlie, praktickosť, ale aj bezpečnosť veľmi dôležité. Myslite preto na všetky faktory, ktoré sa pod vytvorenie týchto podmienok podpisujú a uvidíte, že nielen príprava lahodných pokrmov, ale aj ich vychutnávanie môže byť oveľa príjemnejšie.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *