Plánujete výlet do prírody? Čo by vám nemalo chýbať v batohu?

nočné videnie, čelovka

S postupným otepľovaním a príchodom prvého jarného dňa nám príroda ponúka nekonečné možnosti na objavovanie, oddych a dobrodružstvo. Avšak, bez ohľadu na to, či sa chystáte na výlet do hôr, lesa alebo k jazeru, je dôležité mať so sebou vždy správne vybavenie, ktoré vám pomôže vychutnať si váš čas v prírode naplno a v bezpečí.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko nevyhnutných vecí, ktoré by ste mali mať v batohu, aby ste si mohli vychutnať váš výlet do prírody na maximum.

Oblečenie, ktoré sa dá vrstviť

Dôležitou súčasťou vybavenia na výlet do prírody je vhodné oblečenie, ktoré vás ochráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Počasie sa vie v priebehu niekoľkých minút zmeniť, je preto dobré mať so sebou vždy oblečenie, ktorého vrstvy je možné ľahko pridať alebo odobrať podľa teploty a stavu aktuálnych podmienok. Vhodnou voľbou sú napríklad funkčné oblečenie, ľahké bundy – v podstate tepelnoizolačné vrstvy, ktoré vám umožnia prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam.

Pohodlné a pevné topánky

Správna obuv je ďalšia dôležitá výbava nie do batohu, ale na nohy, pretože zaisťuje pohodlný a bezpečný výlet v prírode. Investujte do kvalitných topánok, ktoré sú pohodlné, odolné a poskytujú dostatočnú oporu pre vaše chodidlá. Ideálnou voľbou sú pevné turistické alebo trekingové topánky, ktoré chránia pred zraneniami a zároveň umožňujú pohodlnú chôdzu aj na nerovnom teréne.

Kvalitný mobilný telefón

V prípade núdze alebo nečakaných situácií môže byť vaším najlepším spojením so svetom kvalitný mobilný telefón. Pred cestou nezabudnite zariadenie dobre nabiť, v prípade, ak plánujete dlhšie výlety, zaraďte medzi dôležitú batožinu aj externú batériu. Nevyhnutnosťou plnohodnotného využitia mobilného zariadenia v náročnom teréne je aj jeho kvalitný obal.

Nočné videnie

Ak plánujete zostať v prírode aj po zotmení, je dôležité mať so sebou zdroj spoľahlivého nočného videnia, ktorým môže byť profesionálna optika, ale aj obyčajná „čelovka“. Umožní vám pohodlne sa pohybovať aj v tme a poskytne vám bezpečie a orientáciu, najmä ak sa pohybujete v neznámom teréne.

Ochrana pred zverou a hmyzom

Ako z aktuálnych správ vyplýva, vyhnúť sa nechcenému stretu s voľne žijúcou zverou nie je jednoduché ani v blízkosti ľudských obydlí. Nakoľko je príroda prirodzeným domovom mnohých nebezpečných živočíchov, mali by ste sa vybaviť aj prvou pomocou pri možnom kontakte s nimi.

Slzný sprej je účinný obranný prostriedok používaný na odplašenie a ochranu pred ich útokmi. Obsahuje chemické látky, ktoré spôsobujú nepohodlie a podráždenie v slzných žľazách a dýchacích cestách zvierat, čo ich odrádza od prípadného útoku z obavy o ich bezpečie. Tieto produkty sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné pre človeka, ale efektívne v odradení zvierat a poskytli bezpečnú únikovú možnosť v prípade stretu s nimi. Pred ich použitím je samozrejme dôležité dodržať návody a pokyny výrobcu a mať sprej pri ruke. Plánovanie výletu do prírody je vzrušujúce a zábavné. Zároveň je nesmierne dôležité mať so sebou vhodné vybavenie, ktoré vám umožní užiť si váš čas v tomto prostredí naplno a bezpečne.

5/5 - (1 vote)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *