Tipy, ako sa starať o drevené povrchy a predĺžiť ich životnosť

drevohliníkové okná

Drevo je materiál s prirodzenou krásou a eleganciou, avšak aby si udržalo svoj šarm a kvalitu, potrebuje pravidelnú starostlivosť a údržbu. Takmer všetky drevené povrchy sú vystavené rôznym vonkajším vplyvom, ktoré môžu spôsobiť ich opotrebovanie, poškodenie a predčasné starnutie.

Aby ste si zachovali krásu a silu dreva, ktorým sa s radosťou obklopujete, máme pre vás niekoľko jednoduchých, no účinných tipov, ako sa starať o drevené povrchy a predĺžiť ich životnosť.

Drevohliníkové okná

Pokiaľ chcete, aby vám váš domov obľúbené drevohliníkové okná zdobili čo najdlhšie a poskytovali potrebný komfort, je nutné myslieť na ich pravidelnú údržbu. Znamená to zbavovať ich nánosov prachu a špiny, aby sa zabránilo tomu, že veľká vrstva nahromadených nečistôt, môže povrch dreva aj kovu časom poškodiť.

Zabezpečte tiež, aby boli okná dobre ošetrené ochrannými nátermi alebo lakmi, ktoré bránia drevo pred vlhkosťou a inými vonkajšími faktormi. Skontrolujte a prípadne vymieňajte tesnenia okien, aby ste zabránili úniku vlhkosti a vzduchu.

Drevené schodisko

Vašu pozornosť si zaslúžia a potrebujú tiež interiérové časti z dreva. Aj kvalitné drevené schodisko potrebuje z času na čas poriadnu údržbu, pretože vo vzduchu sa nachádza obrovské množstvo látok, ktoré môžu po dlhšom čase spôsobiť poškodenie akýchkoľvek povrchov.

Umývanie schodiska jemným mydlom a vodou a používanie mäkkej kefy alebo handry na čistenie minimalizuje  riziko poškriabania povrchu. Z času na čas na drevené povrchy aplikujte aj ochranný náter alebo lak, aby ste predišli opotrebovaniu dreva a predĺžili jeho životnosť.

Drevená podlaha

Podobné kroky by ste mali podstúpiť aj pri podlahe. Dôležité je tieto povrchy udržiavať čisté pomocou pravidelného vysávania a umývania. Dbajte však na to, aby bola podlaha chránená pred vysokou vlhkosťou, pretože môže spôsobiť deformáciu dreva. Na miestach s väčšou intenzitou premávky používajte koberce alebo koberčeky, aby ste predišli mechanickému poškodeniu povrchu dreva a uvidíte, že vám bude tento materiál slúžiť dlhé roky a obohacovať váš život prirodzenou krásou.

5/5 - (2 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *