Sezóna sa začala. Čo zvážiť pri výbere poľovníckeho oblečenia

poľovnícke oblečenie

Poľovníctvo už dávno nie je len športom a spôsobom obživy, ale životným štýlom, ktorý si vyžaduje osobitné vybavenie, vrátane kvalitného poľovníckeho oblečenia. Aby vám táto výbava dokázala poskytnúť potrebný komfort aj v tých najhorších podmienkach, pri jej výbere je dôležité zohľadniť rôzne faktory, ako sú napríklad počasie, pohyb v špecifickom teréne a bezpečnosť.

Materiál, ktorý vám poskytne ochranu

Materiál je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere dobrého poľovníckeho oblečenia. Znamená to, že odev by mal byť vyrobený z kvalitných a odolných materiálov, ktoré vám poskytnú ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a mechanickým poškodením. Populárne materiály zahŕňajú napríklad Gore-Tex, Cordura a iné technické tkaniny.

Počasie a sezóna počas lovu

Nie vždy vám bude môcť pred nepriaznivým počasím poskytnúť pohodlné ubytovanie v Púchove príjemné útočisko. V kritických chvíľach si musí dobrý poľovník vystačiť aj s kvalitným poľovníckym oblečením.

Poveternostné podmienky sú v dnešných časoch nevyspytateľné a ani na predpoveď počasia sa nedá vždy spoľahnúť. Preto je dôležité zvážiť, kedy a kde budete poľovať a na základe toho si vybrať konkrétny odev. Oblečenie by malo byť vhodné pre danú sezónu, či už ide o jeseň, zimu, alebo jar. Dôležitá je aj vhodná farba a vzor na kamufláž v konkrétnom prostredí.

Pohodlie a pohyb v náročnom teréne

Nevýhodou poľovníctva je, že osoby, ktoré sa mu venujú, musia často dlho sedieť na jednom mieste alebo sa naopak pohybovať v drsnom teréne. Na takéto situácie musí byť odev vybavený pohodlnými a pevnými textíliami s ich špecifickými vlastnosťami a dodatočnými úpravami.

Aj špeciálne strihy a dizajn oblečenia pre poľovníkov umožňujú väčšiu slobodu pohybu a zaisťujú komfort počas dlhých dní strávených v prírode.

Bezpečnosť

Jednou z najdôležitejších vecí na poľovačke je aj vaša bezpečnosť. Preto by mala byť súčasťou vášho oblečenia reflexná páska alebo iné prvky, ktoré vás zviditeľnia a zvýšia vašu ochranu. Okrem toho, vždy dodržiavajte zásady bezpečnosti poľovania, vrátane používania ochranných okuliarov a príslušného vybavenia.

Vybavenie a vrecká

Poľovnícke oblečenie by malo mať aj dostatočné množstvo vreciek a priestoru na uloženie poľovníckeho náradia, ako sú nože, kompasy a iné potrebné veci. Tieto vrecká by mali byť aj dostatočne odolné a dobre navrhnuté, aby ste mali vždy všetko dôležité po ruke. Výber poľovníckeho oblečenia do drsnej prírody je dôležitý, pretože môže ovplyvniť váš komfort a bezpečnosť počas pobytu v prírode. Dôkladný výber vhodného odevu s tými najlepšími vlastnosťami, ktoré zohľadňuje vyššie uvedené faktory, vám pomôže pripraviť sa na výzvy počas lovu a zároveň umožní plne si užiť krásy prírody.

5/5 - (1 vote)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *