Skvelé tipy na uvoľnenie tela a zbavenie sa nepríjemných bolestí

Termoterapia

Hektický životný štýl a stres nám môžu spôsobiť rôzne nepríjemné bolesti a napätie v tele. V dlhodobom horizonte vie vysoký krvný tlak zvýšiť riziko srdcových ochorení, pretože stres spúšťa uvoľňovanie hormónov, ktoré zvyšujú záťaž na srdcový sval. Okrem toho môže chronický stres oslabiť imunitný systém a zvýšiť náchylnosť k infekciám a chorobám, pretože dlhodobá expozícia stresu znižuje schopnosť tela efektívne bojovať proti patogénom.

Je preto dôležité aktívne riadiť stresové faktory a hľadať spôsoby, ako znížiť jeho vplyv na naše zdravie. My vám teraz niektoré účinné techniky a spôsoby na odstránenie stresu predstavíme.

Termoterapia

Termoterapia je osvedčená metóda na zmiernenie svalových bolestí, napätia a iných nepríjemností v tele. Táto špeciálna procedúra využíva teplo na zvýšenie prietoku krvi do postihnutých oblastí a postupné uvoľnenie svalov.

Termoterapia

Foriem termoterapie samozrejme existuje niekoľko, vrátane teplých obkladov, hrejivých kúpeľov alebo infrasauny.

Pri termoterapii je ale dôležité dbať na bezpečnosť a primerané dávky tepla, aby nedošlo k popáleninám alebo iným poškodeniam. Procedúru by mal vykonávať tiež kvalifikovaný odborník, ktorý vám na základe vašich potrieb odporučí najlepší spôsob vhodnej termoterapie.

Objednanie k lekárovi online

V prípade, že trpíte závažnejšími bolesťami alebo potrebujete odbornú pomoc, môže byť vhodné konzultovať situáciu s lekárom. Dnes je objednanie k lekárovi online veľmi pohodlným spôsobom, ako takúto odbornú radu získať a dopracovať sa k potrebnej pomoci bez zbytočných problémov, straty peňazí aj času.

Stránka TopDoktor.sk vám umožňuje vyhľadať a objednať si konzultáciu s konkrétnym lekárom z pohodlia vášho domova. Zvolený odborník vám potom dokáže diagnostikovať príčinu vašich bolestí a navrhnúť liečbu alebo ďalšie kroky.

Rovnováha medzi pohybom a odpočinkom

Dôležitou súčasťou uvoľnenia tela a boja proti bolestiam je udržiavať rovnováhu medzi fyzickým pohybom a odpočinkom. Pravidelná cvičenie a strečing môžu posilniť svaly a zmierniť bolesť. Zároveň však dajte telu dostatok času na odpočinok a obnovu. Môžete sa vybrať do obľúbeného fitness centra, prípadne si dopriať prechádzku s intenzívnejšou chôdzou. Možností, ako sa rozhýbať, máte naozaj veľa.

Relaxačné techniky

Relaxačné techniky, ako je meditácia a hlboké dýchanie, môžu byť ďalšími účinnými spôsobmi, ako zmierniť stres a napätie v tele. Skúste si preto nájsť niekoľko minút denne na relaxáciu a uvoľnenie mysle a uvidíte, že efekt sa dostaví a stres či napäté telo vám nebudú komplikovať prácu ani osobný život.

Ako sa vám páčil článok?
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *