Snívate o vlastnom dome? S montovanou stavbou premeníte svoje vízie na realitu veľmi rýchlo

Ak sa rozhodujete postaviť si vlastný dom, ide o veľký krok, pri ktorého realizácii je dôležité, aby ste si vybrali cestu najviac vyhovujúcu vašim potrebám a očakávaniam. Už dávno nie je rodinný dom iba stavba, v ktorej s rodinou a priateľmi trávime svoj voľný čas, ale centrum technológií v koncepte trvalo udržateľného rozvoja. Vaša voľba by preto mala byť dobre premyslená a založená na všetkých dôležitých aspektoch, ktorými si istíte svoju i budúcnosť vašich potomkov a planéty.

Stavieb, ktoré tieto kritériá spĺňajú, je veľmi veľa, avšak práve montované drevodomy vám poskytujú vysoký štandard a komfort, o čom sa môžete na základe zoznamu obrovských výhod presvedčiť sami.

Montované stavby majú až o 50 % nižšie náklady na vykurovanie

Základom kvalitných montovaných stavieb od WITTNER HAUS je drevená konštrukcia. Originálny dizajn moderných montovaných drevodomov vám preto ponúka vysoký tepelný komfort pri extrémne nízkej spotrebe energie, čo je v dnešnej dobe mimoriadne dobrá správa.

Kvalitne izolované drevené steny umožňujú udržať teplo vznikajúce v dome, pričom ľahká a stabilná drevená konštrukcia spojená v jeden celok odolá vetru, zaťaženiu snehom a prudkým otrasom. Okrem toho je drevo vďaka svojej nízkej vlastnej hmotnosti mimoriadne užitočné na stavbu v oblastiach, kde je znížená nosnosť pôdy v dôsledku jeho nižšej hmotnosti.

Nielen samotný materiál, ktorým je drevo, ale aj tepelná izolácia už zabudovaná v nosnej drevenej konštrukcii medzi diely, dodáva montovanej stavbe schopnosť lepšieho tepelného odporu.

Drevené montované domy majú nižšiu tepelnú kapacitu vďaka štíhlejším stenám, čo znamená, že sa v zime rýchlejšie vykúria a v lete rýchlejšie a ľahšie vychladnú. Naozaj dobre postavené montované drevodomy môžu mať až o 50 % nižšie náklady na vykurovanie ako priemerný dom z masívnej tehly.

Dodanie montovaných stavieb s minimálnymi čakacími dobami

Ako sme si už spomínali, základným konštrukčným prvkom v montovaných domoch je drevo a podstatou montovaných drevodomov je montáž z prefabrikovaných prvkov. Ide teda o vopred a  na základe odborného projektu pripravenú stavbu, kde profesionáli spájajú prvky a väčšie zostavy v stavebnej oblasti do celku, výsledkom čoho je čistá stavba na stavenisku. Rýchla výstavba dreveného montovaného domu umožňuje postaviť stavbu vo veľmi krátkom čase, ktorá je navyše kvalitná.

Vysoká seizmická a požiarna bezpečnosť

Dnešné časy sú náročné nielen z pohľadu vysokých cien energií, ale aj neustálemu výskytu čoraz väčších extrémov počasia. Zmena klímy vplyvom globálneho otepľovania preto núti aj nás myslieť pri stavbe domu na jeho seizmickú a požiarnu bezpečnosť.

Drevo ako prevládajúci stavebný materiál veľmi dobre znáša tlakové a ťahové sily a odoláva aj ohybovému namáhaniu spôsobenému zemetrasením. Mnoho ľudí si tiež neuvedomuje, že predpokladané poškodenie budovy závisí predovšetkým od jej hmotnosti. Predpokladá sa, že hmotnosť montovaného drevodomu bude štyrikrát nižšia ako pri plnom tehlovom dome, aby bol odolný proti zemetraseniu a dal sa postaviť na spodné stavby s nižšou nosnosťou. 

Zároveň je montovaný drevodom aj protipožiarny. Drevo je ako prírodný materiál prirodzene horľavé, no v prípade požiaru znesie väčšiu záťaž ako betón alebo oceľ. Drevo pri horení vytvára na svojom povrchu samoochrannú vrstvu, ktorá chráni vnútorné nosné jadro domu. Rám domu tak nestráca svoje nosné vlastnosti a má dlhšiu životnosť. Zároveň sa požiarna odolnosť odhaduje až na 60 minút vďaka použitiu špeciálneho obkladu stien sadrovláknitými doskami. To znamená, že máte dostatok času na bezpečný odchod z budovy.

Dom, ktorý myslí na zdravú životnú klímu a prostredie

Všetci vieme, že bez čistého a čerstvého vzduchu nie je život možný. Vetranie je teda mimoriadne dôležité pre zdravé životné prostredie, ale aj bývanie. Mnohí dodávatelia montovaných drevodomov vám preto ponúkajú pokročilé vetracie systémy, ktoré zabezpečia čerstvý a čistý vzduch v interiéri a zároveň zabezpečia nízku spotrebu energie. Montované drevostavby sú tiež vyrobené z prírodných materiálov a sú veľmi vzdušné. Takže aj samotný materiál myslí na priaznivú klímu v interiéri, ktorá je vhodná na bývanie po celý rok. Ak teda hľadáte pre svoju rodinu príjemné prostredie na spoločný život, mali by ste to vyskúšať s takouto modernou, lacnou, kvalitnou a rýchlou montovanou stavbou, v blízkosti ktorej si pre ešte väčší komfort a bezstarostný život môžete nechať inštalovať špeciálne nádrže na dažďovú vodu.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *