Splňte si sen. Ako si s minimálnym rozpočtom zariadiť luxusnú kúpeľňu?

Myslíte si, že na vytvorenie luxusnej kúpeľne potrebujete veľký rozpočet? Ani zďaleka. S určitými krokmi a doplnkami si splníte tento sen bez minimálneho úsilia a peňazí.

Vaša kúpeľňa je jednou z najdôležitejších miestností vo vašej domácnosti a je oveľa viac než len funkčnou oblasťou. Pridanie okázalosti a luxusu do tohto priestoru môže pomôcť vytvoriť kúpeľňu, ktorá je svieža a zároveň relaxačná.

Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si môžete vytvoriť luxusnú kúpeľňu s nízkym rozpočtom.

Vyberte si správny obklad

Asi najdôležitejšou zložkou každej kúpeľne je správne zvolený obklad, ktorý odolá náročným podmienkami a pritom dokonale vyzerá. Výber odolného povrchu a obloženia stien však nie je jednoduchý. Aby ste si to teda uľahčili, je najlepšie, nechať plnenie tohto sna na odborníkov z kúpeľňového štúdia TARCHI.

Ak sa o základ priestoru postará profesionál, všetko ostatné môžete vykonávať vo vlastnej réžii a s minimálnymi investíciami. Dobre zvolený a luxusný obklad dodá vašej kúpeľni správny nádych a postará sa o to, aby v tomto priestore boli vždy ideálne podmienky na vykonávanie osobnej hygieny a relax zároveň.

Pomôžte si vhodne zvoleným osvetlením

Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako vylepšiť priestor kúpeľne a dodať jej vzhľad luxusnej izby, je zmeniť osvetlenie. Prehodnotením úlohy osvetlenia vo vašej kúpeľni môžete urobiť malé zmeny, ktoré budú mať dramatický efekt. Prečo napríklad nevymeniť obvyklé svetlo nad zrkadlom za dekoratívnejšie nástenné svietidlá?

S vhodne zvoleným osvetlením zvýrazníte krásu inštalovaných doplnkov a spomínaného obkladu, a máte potrebný komfort na hygienu a spôsob, ako urobiť priestor krajším. Moderné osvetlenie je zároveň odolné a spotreba energie z bezpečnej elektrickej zásuvky nebude tak vysoká, čo sa v dnešnej dobe rozhodne cení.

Pohrajte sa s farbami

Pokiaľ ide o formovanie vzhľadu vašej kúpeľne, rozhodujúce slovo majú aj vhodne zvolené farby. Tradičné biele skrinky a povrchy spolu s neutrálnymi farbami laku a bielou bielizňou môžu vytvoriť luxusný štýl pripomínajúci luxusné hotely. S neutrálnymi farebnými tónmi sa tak môžete veľmi rýchlo presvedčiť, že aj malá investícia môže viesť k vytvoreniu ohromujúceho vzhľadu.

Existujú však aj iné farebné možnosti. Sivá začína pôsobiť luxusným a moderným dojmom, pretože  má veľa výhod. Je rovnako štýlová a neutrálna ako biela, no dodáva priestoru zároveň nádych tepla, ktorý bielej často chýba. Šedá tiež oveľa efektívnejšie splynie s inými farbami a materiálmi, ako sú strieborné svietidlá alebo drevené povrchy. Báť sa však nemusíte ani iných farieb, netreba ich ale prekombinovať. Biela a čierna s tónmi prírodného dreva sú v súčasnosti naozaj in. Pomôcť v navodení luxusnej atmosféry môžu aj lesklé plochy, lesk kovu, príjemné koberčeky, zelené rastliny a prirodzené denné svetlo z okna. Záleží len na vás, čo pre svoje pohodlie uprednostníte.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *