Tipy a rady, ako aj z malej spálne urobiť oázu pokoja

ariaďovanie malej spálne

Rozloha obytných priestorov sa pre vysoké ceny nehnuteľností a minimum miesta zo dňa na deň zmenšuje. To však neznamená, že si aj z malej spálne nemôžete vytvoriť svoj príjemný kúsok raja, v ktorom sa dobre spí a relaxuje.

Existuje niekoľko jednoduchých tipov, pomocou ktorých vnesiete do priestoru štýl, miesto aj komfort. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ktoré to sú?

Buďte verní jednému štýlu

Nič nespôsobuje, že miestnosť vyzerá chaotickejšie a menšie ako kombinácia rôznych štýlov zariadenia. Ak je preto vaša spálňa malá, je dôležité zariadiť ju v jednotnom vzhľade. Rôzne štýly môžu rýchlo spôsobiť, že miestnosť bude pôsobiť neorganizovane a chaoticky, čo nie je pre spálňu vhodné.

Ak sa naopak budete držať estetiky a určitej jednotnosti, vyberiete si originálny nábytok do spálne, budete sa cítiť dobre a miestnosť bude vyzerať oveľa väčšia, upravenejšia a elegantnejšia.

Majte v spálni poriadok

Jeden veľmi jednoduchý a lacný trik, ktorý dodá vznešenosť každému malému priestoru, je poriadok! Ak budete mať v spálni poriadok, nielen príjemná atmosféra, ale aj vizuálne zväčšenie priestoru je možné. Ak vo vašej spálni naopak vládne chaos a po miestnosti je roztrúsená široká škála vecí, spálňa sa bude javiť ako preplnená a malá.

Využite preto na organizáciu vašej spálne moderné šatníkové skrine, komody, police a závesné systémy, s ktorými získate viac miesta a dokonale organizovanú miestnosť.

Správna farba stien

Červený vankúš, žltý záves a modrozelená deka? V malej spálni by ste sa mali takýmto farebným experimentom vyhýbať, pretože vnášajú do miestnosti nepokoj a tá potom pôsobí menším dojmom. Ak je naopak všetko navrhnuté v jednej farebnej „rodine“, miesto pohody pôsobí jednotnejšie a priestrannejšie.

Zabudnite však na tmavšie odtiene. Hoci sú tmavé farby stien veľmi elegantné a moderné, malé priestory ešte viac zaťažia a opticky zmenšia. Svetlé, priateľské farby, na druhej strane, robia štyri steny oveľa väčšími.

Diskrétne možnosti kombinovania

Na záver nám z toho všetkého vyplýva, že najdôležitejšia je správna kombinácia. Ak preto chcete do malej spálne okrem postele integrovať dostatočné miesto na luxusné spoločenské šaty, pri výbere nábytku a doplnkov by ste mali staviť na otvorené a diskrétne možnosti kombinovania. Vzdušný nočný stolík s filigránovými nožičkami vytiahne z miestnosti úzkosť a dá sa ľubovoľne kombinovať. Nájdite si čas, urobte plán, overte dôležité rozmery miestnosti a môžete sa pustiť do jej štýlového zariaďovania. Pevne veríme, že naše tipy vám v tom pomôžu.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *