Tipy a rady, kam nosiť a ako skombinovať doplnky ku krátkym šatám

štýlové šaty

Prvý jarný deň je už za nami a aj postupné oteplenie a viac slnka počas dňa nám signalizuje, že počet jednotlivých vrstiev oblečenia sa už bude postupne zmenšovať. Rovnako tak si budeme voliť odevy, ktorých dĺžka viac odhaľuje jednotlivé partie tela a poskytuje mu v príjemnom počasí väčší komfort a slobodu. Zladiť krátke šaty s niektorými doplnkami a udalosťami však nie je až tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Záleží od príležitosti

Pre neformálne udalosti, ako sú rodinné oslavy, večierky s priateľmi alebo obyčajné dni v meste, môžete zvoliť šaty s jednoduchým strihom a decentnými vzormi. Pre špeciálne príležitosti, ako sú svadby, koktail párty alebo večierky, si môžete vybrať štýlové krátke spoločenské šaty z luxusnejších materiálov a trendy detailmi, ako sú záhyby, flitre alebo moderné vyšívanie.

Rozhodujúce slovo má vhodná obuv

Na neformálne udalosti si môžete obuť ku krátkym šatám takmer čokoľvek, balerínky, sandále alebo pohodlné topánky s nízkym opätkom. Pre špeciálne príležitosti, ktorých interiérovú výzdobu dnes veľmi často tvoria aj moderné perforované plechy, zvoľte elegantné topánky na vyššom podpätku alebo štýlové sandále, ktoré príjemne doplnia celkový outfit a opticky predĺžia i zoštíhlia viac odhalené nohy.

Dajte si pozor na šperky

Jemné a decentné šperky sú vhodnejšie na neformálne každodenné príležitosti. Môžu to byť náušnice s malými kamienkami, tenké retiazky alebo náramky, obľúbené sú dnes aj perly. Výraznejší šperk je vhodný na viac slávnostnejšiu udalosť, na ktorej zažiarite a outfit krátkych šiat zvýrazníte nápadným náhrdelníkom, dlhšími večernými náušnicami s vyčesanými vlasmi. Chýbať by nemali ani štýlové prstene.

Nezabudnite na kabelky

Pre neformálne udalosti sa hodí menšia crossbody kabelka alebo malá ručná kabelka. Pre špeciálne príležitosti môžete zvoliť elegantnejšie modely, ako je kužeľovitá kabelka alebo plesová kabelka so štýlovými detailmi.

Aj doplnky, ako sú opasky, šatky alebo púzdra na mobil, môžu doplniť váš outfit a pridať mu šmrnc. Nezabudnite na vhodný make-up a úpravu vlasov, ktoré dokážu celkový vzhľad ešte viac dotvoriť. Na záver si zapamätajte, že najdôležitejšie je cítiť sa vo svojom oblečení vždy pohodlne a sebavedomo, čo sa vám s našimi tipmi a radami určite podarí dosiahnuť.

5/5 - (3 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *