Voľne stojaca vaňa je dostupný luxus – zvoľte tú z akrylátu

voľne stojaca vaňa

Voľne stojaca vaňa láka mnohých z nás. Pôsobí luxusne, doslova nás zvádza do kúpeľa, a chvíle v nej sú skutočným zážitkom. Obvykle si ale hovoríme, že si ju v kúpeľni nemôžeme dovoliť. Odrádza nás vysoká obstarávacia cena aj zložitá inštalácia. To už ale dnes neplatí! Zamerajte sa na voľne stojacu vaňu z akrylátu, ktorá pôsobí honosne, a pritom vás nebude stáť ani 1 000 eur.

Dnešné dizajny voľne stojacich vaní ponúkajú širokú škálu spracovania. Sortiment predajcu Krásna kúpeľňa ponúka hneď niekoľko zaujímavých vyhotovení voľne stojacich vaní z akrylátu. Ešte predtým, než vám predstavíme konkrétne modely pre vašu kúpeľňu, vysvetlíme vám, v čom spočívajú výhody akrylátu.

Voľne stojaca vaňa z akrylátu

Cena by pri nákupe nemala byť tým jediným, čo rozhoduje. Akrylát má našťastie aj ďalšie skvelé vlastnosti. Presvedčí vás ľahkosť tohto plastového materiálu. Ten sa postará o to, aby celá inštalácia bola oveľa ľahšia. Nesmieme zabudnúť ani na to, že tento materiál udržuje stálu teplotu vody – neochladzuje ju. Páčiť sa vám bude aj to, že je akrylát veľmi príjemný na dotyk. Vďaka svojej nízkej pórovitosti je taká vaňa úplne nenáročná na údržbu. Dnes už dávno neplatí, že by ste akrylát ľahko poškriabali, ako tomu bývalo v starých kúpeľniach v bytových jadrách. Moderná povrchová úprava dnešných akrylátových vaní zaistí, že vám vydržia dlho krásne a bez jedinej chybičky. Pri starostlivosti o akrylátovú vaňu sa ale vyhnite abrazívnym čistiacim prostriedkom, alkoholu a koncentrovaným kyselinám.

Aký model zvoliť pre vašu kúpeľňu

Hľadáte perfektne oválnu vaňu, ktorá bude súznieť s každým interiérom? Zamerajte sa na modely Velvet alebo Aura značky H K v sortimente predajcu Krásna kúpeľňa. Typ Velvet so svojimi veľkorysými rozmermi 180 × 90 × 58 cm a objemom 319 litrov uspokojí aj tých najnáročnejších pôžitkárov. Tí, ktorí očakávajú od voľne stojacej vane dominantný prvok, ocenia tvary výrazných modelov Nairobi alebo Ruby. Premýšľajte nad dizajnom vane s ohľadom na ďalšie vybavenie kúpeľne. Pokiaľ vás čaká rekonštrukcia, máte prácu ľahšiu, môžete začať plánovať kúpeľňu svojich snov. Ešte predtým, než začnete kombinovať farby, vzory a materiály, zamerajte sa na inštaláciu voľne stojacej vane.

Ako na inštaláciu voľne stojacej vane

Inštalácia voľne stojacej vane môže byť o niečo náročnejšia ako inštalácia tej zabudovanej. Pokiaľ všetko dobre skonzultujete s odborníkom, nemusíte sa báť žiadnych komplikácií. V prvej fáze sa ale musíte rozhodnúť, či umiestnite vaňu do priestoru a doplníte ju voľne stojacou vaňovou batériou. Môžete ju tiež inštalovať k stene a vaňovú batériu zapustiť tiež do steny. Dôležité je ďalej zamerať sa na spôsob odtoku vody, inštaláciu potrubia, montáž vaňovej batérie a upevnenie vane. 

Ďalšie možnosti materiálu 

Krásna kúpeľňa ponúka aj voľne stojace vane z iných materiálov. Alternatívou sú napríklad vane z liateho mramoru. Pri nich je však už obstarávacia cena násobne vyššia a tiež manipulácia s takou vaňou je o dosť náročnejšia. Váži totiž obvykle viac ako sto kíl. 

Nechcete míňať tisíce eur za voľne stojacu vaňu z liateho mramoru? Pokiaľ aj tak túžite po luxuse, odporúčame voľne stojace akrylátové vane. Kúpeľňa je miestom, kde sa pripravujeme na celý deň aj odpočívame po náročnej práci. Doprajte si to najlepšie a užívajte si každú chvíľu, ktorú v kúpeľni trávite.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *