Zimné cyklistické rukavice Triban 900 recenzia

zimné cyklistické rukavice

Najnovšia inkarnácia špičkového modelu zimných cyklistických rukavíc Triban 900 od spoločnosti Decathlon obsahuje oproti predchádzajúcej verzii niekoľko praktických (pardon) vylepšení, vďaka ktorým patria medzi najlepšie zimné rukavice za dané peniaze – a znesú porovnanie s rukavicami, ktoré stoja dvakrát toľko. Spoločnosť Decathlon tvrdí, že tieto rukavice sú navrhnuté tak, aby udržali vaše ruky v teple až do nuly Celzia, a presne to robia. Na rukavice, ktoré si robia nárok na viac ako “vodoodpudivosť”, odvádzajú prekvapivo dobrú prácu aj pri ochrane pred vlhkom.

Recenzia na zimné cyklistické rukavice Triban 900

Máme tu softshellovú vonkajšiu rukavicu s fleecovou podšívkou a mäkkou, pružnou dlaňou zo syntetického semišu Chicron. Fleecová podšívka udrží vaše ruky v teple, softshellová vrstva zastaví vietor a ochráni pred dažďom, zatiaľ čo dlaň poskytuje slušnú priľnavosť a na koncoch prstov sú náplasti z vodivého materiálu, aby ste mohli ovládať dotykový displej.

Pri zimných rukaviciach je vždy potrebné nájsť kompromis medzi hrejivosťou a objemom. Zimné rukavice Triban 900 nie sú veľmi objemné, ale nie sú ani tak teplé ako tieto rukavice. Tam, kde Galibiers ukazujú a smejú sa pri teplotách trochu pod nulou stupňov, rukavice Triban začínajú prepúšťať chlad.

Na druhej strane, zimné rukavice Triban 900 sú rozhodne nadmieru vhodné, ak sa počasie trochu oteplí. Pri rannej ceste bicyklom do kancelárie, keď bola teplota vzduchu okolo 8 °C, sa mi ruky zreteľne zahrievali. Celkovo sú však ako stvorené na zimné mesiace, keď sa teplota pohybuje v jednociferných hodnotách Celzia.

Vodoodpudivé cyklistické rukavice na zimu

S týmito nízkymi teplotami zvyčajne prichádza aj dážď, a hoci nie sú označované ako nepremokavé, ale len ako vodoodpudivé, zimné rukavice Triban 900 zadržia vodu dostatočne dlho na to, aby ste mohli dokončiť bežnú cestu do práce alebo vyhľadať úkryt.

Zimné cyklistické rukavice Triban 900 od Decathlonu sú v ponuke aj v príťažlivej svetložlej farbe.

najlepšie cyklistické rukavice na zimu

V porovnaní s predchádzajúcimi špičkovými zimnými rukavicami od spoločnosti Decathlon, ktoré sa svojho času nazývali zimné rukavice B’Twin 900, majú zimné rukavice Triban 900 o niečo dlhšiu manžetu, aby sa dali ľahšie prekryť s bundou, a manžeta je o niečo priestrannejšia vďaka kúsku lycry pod zapínaním na suchý zips. To znamená, že budú lepšie prekrývať dres alebo bundu ako predchádzajúca verzia.

Pri ich obliekaní vám pomôže sťahovacia páska, ktorá sa tiahne od dlane až za manžetu a hostí plastovú stláčateľnú sponu, takže ich môžete pri skladovaní zacvaknúť k sebe. Ako niekoho, kto nikdy nemôže nájsť druhú z tých rukavíc, ktoré si chcem obliecť, ma to naozaj potešilo. Teraz nebudem môcť nájsť ani jedny, ale aspoň budem vedieť, že sú spolu. Niekde.

Decathlon cyklistické rukavice na zimu recenzia

Triban vs Van Rysel

Čo je v názve? Pozorní z vás si určite všimli, že na týchto rukaviciach je napísané “Van Rysel” a nie “Triban”. Van Rysel je označenie spoločnosti Decathlon pre serióznejšie a športovejšie cyklistické súpravy, zatiaľ čo Triban zvyčajne označuje rekreačnejší typ cyklistiky. Možno sa spoločnosť Decathlon nevedela rozhodnúť, do ktorého tábora patrí jazda v chladnom počasí, a tak sa rozhodla staviť na každú stranu a na rukaviciach ich označila ako Van Rysel, ale na webovej stránke ako Triban. Nech už ich nazvete akokoľvek, náž názor je, že sú to veľmi dobré zimné rukavice za výbornú cenu, ktoré vás zahrejú a dobre poslúžia.

4.8/5 - (6 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Šport. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *