Skvelý a jednoduchý spôsob, ako si udržať poriadok v pivničných priestoroch

Pivnice, povaly, garáže či záhradné domčeky sú ako stvorené na odkladanie záhradného nábytku, športového vybavenia či potrieb do záhrady. Lenže skôr či neskôr sa zvyknú meniť na skladisko a chaos.

Zdroj obrázka: www.majster-regal.sk

Ako si aj napriek tejto nepríjemnej skutočnosti udržať v tomto dôležitom priestore poriadok?

Začnite triedením potrebných a nepotrebných vecí

Upratovanie povaly alebo pivnice určite nepatrí k najobľúbenejším činnostiam. Ale ak ste už stratili prehľad o tom, čo kde máte, je najvyšší čas pustiť sa do triedenia a upratovania. Zbavte sa nepotrebných vecí. Tie ktoré si chcete nechať sa pokúste rozdeliť do skupín, napríklad podľa účelu, sezóny a podobne. Veci si uložte tak, aby ste sa v nich vyznali a mali prehľad. Usporiadanie by malo byť pre vás logické. Na to budete potrebovať regály, úložné boxy či stenu na náradie.

Skôr ako začnete nakupovať úložné boxy a regály premyslite si, ako ich v miestnosti rozložíte. Priestor si premerajte a plánujte, aby ste ten voľný využili na maximum. Uvažujte aj s rohovými regálmi, držiakmi na stenu či závesnými systémami. Inšpirujte sa pôvodným usporiadaním a zvážte, či vám vyhovovalo alebo vám pri ňom niečo chýbalo.

Zdroj obrázka: www.majster-regal.sk

Zabezpečte si úložné priestory

Ak chcete priestor využiť čo najefektívnejšie, musíte premýšľať prakticky. Keďže v pivnici, garáži alebo na dielni môže byť regál vystavený vlhkosti, nečistotám, hmyzu či hlodavcov, voľte si skôr kovové regály. Konštrukcia býva subtílna, takže nezaberie veľa miesta. Jednoduché bezskrutkové kovové regály môžete používať ako policový regál, ale dajú sa rozložiť aj na dva pracovné stoly. To oceníte napríklad v dielni.

K regálom by ste samozrejme mali pridať aj úložné boxy, najlepšie plastové. V suchom prostredí môžete použiť aj kartónové krabice. Nezabudnite si boxy a krabice popísať alebo na ne nalepiť štítky. Budete tak vedieť, čo je v nich uložené bez toho, aby ste ich museli otvárať.

4.7/5 - (9 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *