Ako si zariadiť terasu vo vidieckom štýle

Ako si zariadiť terasu vo vidieckom štýle

Chcete vytvoriť útulný a príjemný vonkajší priestor, ktorý vyžaruje vidiecky štýl? Terasa je ideálnym spôsobom, ako to dosiahnuť. Niekoľkými jednoduchými krokmi môžete svoj nevýrazný balkón v byte alebo terasu v dome premeniť na očarujúce útočisko, ktoré vás prenesie na pokojný vidiek.

Kvalitná podlaha je základom

Najskôr je nutné rozhodnúť sa, aký typ podlahy sa vám bude do exteriérových priestorov terasy hodiť. V prvom rade si stanovte rozpočet, aký plánujete na zariaďovanie terasy alebo na jej celkovú rekonštrukciu použiť.

Rozhodnúť sa môžete pre vinylovú podlahu, ktorá imituje vzhľad prírodného dreva alebo kameňa. Nielenže je odolná a ľahko sa udržiava, ale zároveň dodá vašej terase zemitý nádych. Môžete dokonca pridať niekoľko farebných vonkajších koberčekov, ktoré vytvoria útulnú atmosféru. Ľahko sa čistí, takže je praktickou voľbou pre všetky vysoko frekventované oblasti vo vašom dome.

Maličkosti, ktoré tvoria celok

Pri vytváraní terasy vo vidieckom štýle zohrávajú dôležitú úlohu terénne úpravy. Môžete pridať črepníkové rastliny a kvety rôznych veľkostí a farieb, aby ste vytvorili dojem sviežej záhrady. Vyberte si rastliny ako levanduľa, rozmarín a muškáty, ktorým sa darí vo vonkajších priestoroch. Ak máte dostatok priestoru, môžete si dokonca založiť malú zeleninovú záhradku.

Pokiaľ ide o nábytok, držte sa drevených alebo kovaných kusov, ktoré majú zvetraný vzhľad. Drevená lavička s plyšovými vankúšmi je výbornou voľbou na sedenie, zatiaľ čo rustikálny stôl dodá šarm. Na záver možno povedať, že pri vytváraní terasy vo vidieckom štýle ide o to, aby ste do nej zakomponovali prírodné materiály, vintage prvky či zeleň a vytvorili tak útulný a príjemný vonkajší priestor. Pomocou týchto jednoduchých tipov môžete svoju terasu premeniť na očarujúce vidiecke útočisko, ktoré vás prenesie do iného sveta zakaždým, keď vyjdete von.

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *