Rozkladacia pohovka s úložným priestorom na každodenné spanie

Výber pohovky je jednoznačná dospelácka činnosť. Je to investícia do štýlu, ale aj do pohodlia, takže je potrebné brať do úvahy viac vecí a pohľadov. Náš sprievodca nákupom vám však uľahčí rozhodovanie pri nákupe pohovky.

rozkladacia pohovka

Pozrite si naše štyri kľúčové body, ktoré je potrebné zvážiť – budeme sa im taktiež podrobnejšie venovať v tomto sprievodcovi nákupom.

1. Rozhodnite sa, aký typ pohovky chcete

2. Zmerajte si priestor pre vašu pohovku

3. Vyberte si materiál, ktorý vyhovuje vášmu životnému štýlu a farebnej schéme

4. Vyberte si správnu výplň pohovky

Rozkladacia pohovka na každodenné spanie

Rozkladacie pohovky ponúkajú rozličné štýly, ako sú rozkladacie postele, skladacie matrace alebo vstavaný úložný priestor.

Dvojmiestna pohovka

Dvojmiestna pohovka je najlepšia pre menšie priestory, rodiny a páry alebo vo väčšom prostredí vedľa inej pohovky. Často má dve podušky na sedenie a dva vankúše na opretie, alebo jednu dlhú podušku so zabudovaným vankúšom na opretie a ponúka priestor pre dve osoby.

eTip: Dvojmiestna rozkladacia pohovka Neo. Jej najväčšou výhodou je veľmi prijateľná cena do 200,- EUR.

Trojmiestna pohovka

Trojmiestna pohovka je skvelá pre dvoch ľudí, ktorí sa radi rozťahujú, alebo na usadenie troch osôb – má často tri vankúše na sedenie a vankúše na opretie alebo dlhšie vankúše..

eTip: Nadčasová a výrazná čalúnená pohovka Tempo Kondela SOMY 3. Zamatovo-smaragdová látka oživí každý priestor. Jej výrazným prvkom sú čierne nohy, zdobené mosadzným zlatým pásom. Jej minimalistický dizajn s prešívaným operadlom ju predurčuje pre interiéry zariadené v akomkoľvek štýle –

smaragdová pohovka

Rohová pohovka

Rohová pohovka má dve na seba navzájom kolmé miesta na sedenie – zvyčajne v tvare písmena L alebo symetricky usporiadané. Sú skvelé pre veľké rodiny, ktoré chcú ušetriť miesto, pretože sú určené na zastrčenie do rohov.

Pohovka v tvare L

Pohovka v tvare L môže byť akejkoľvek veľkosti. Ale je charakteristická vďaka svojmu L tvaru, ktorý je vytvorený tým, že jedno koncové sedadlo je dlhšie ako ostatné. Vhodná pre tých, ktorí si radi posedia a natiahnu nohy.

Modulárna pohovka

Vhodné na každú príležitosť, modulárne pohovky je možné usporiadať tak, aby vyhovovali vášmu individuálnemu priestoru. Modulárna pohovka má zvyčajne tri alebo viac sedadiel, takže je najvhodnejšia pre väčšie priestory a veľké rodiny. Modulárnosť a variabilita určuje maximálne pohodlie, ktoré sa prispôsobí danej príležitosti. Je možné z nich modulovať nižšiu alebo vyššiu pohovku, kreslá či posteľ, preto sa hodia hlavne pre rodiny s deťmi alebo do študentských izieb.

modulárna pohovka

Čalúnené lehátko.

Príležitostná stolička – ideálna na ležanie alebo príležitostné leňošenie, pretože operadlo je zaoblené. Niektoré z našich lehátok majú aj operadlá na ruky. Má predĺžené sedadlo a často sa používa ako ústredný kúsok.

Rozkladacia pohovka

Cez deň slúži na sedenie a v noci ako posteľ. Existuje niekoľko rôznych typov, kovové tyče a klik-klak sú dva najbežnejšie. Ide vlastne o mechanizmus používaný pri zmene medzi pohovkou a posteľou. Vyrábajú sa v mnohých štýloch, kompaktné verzie pre menšie priestory a tradičnejšie formáty pohoviek. Predajcovia zväčša uvádzajú, či je štýl rozkladacej pohovky vhodný na každodenné alebo príležitostné použitie.

eTip: Komfortná a kvalitne prevedená rozkladacia pohovka Zigzak. Vďaka úložnému priestoru ponúka veľmi praktické využitie. Keďže si môžete vybrať z viacerých farebných kombinácii, je vhodnou voľbou do každého interiéru a hodí sa do obývacej miestnosti, spálne či študentskej izby.

Ako odmerať pohovku

Na odmeranie vašej novej pohovky uvoľnite v miestnosti priestor, kam umiestnite vašu novú pohovku. Zmerajte maximálnu šírku a dĺžku tohto priestoru, aby ste mali predstavu o najväčšej pohovke, ktorá by sa zmestila. Pred zakúpením si môžete rozložiť kartón alebo papier v tvare svojej novej pohovky – uvidíte, ako bude vyzerať pri vašom ostatnom nábytku, a zbadáte všetky možné problémy pri pohybovaní.

Top tip: nezabudnite na rozmery balenia. Zmerajte ich podľa výšky vašich dverí a výšky stropu, ako aj akýchkoľvek úzkych chodníkov, cez ktoré budete musieť prejsť, aby ste sa uistili, že pohovku dostanete tam, kam chcete.

Aká je najlepšia pohovka pre malú obývaciu izbu?

Ak máte malú obývaciu izbu, existuje niekoľko dizajnových trikov, pomocou ktorých môžete vytvoriť ilúziu priestoru. Pohovka, ktorá má nízke operadlo alebo vyššie nohy, umožní prúdenie viac svetla okolo nej, vďaka čomu bude vaša obývacia izba priestrannejšia. V prípade skutočne malých obývacích izieb zvážte zaobstaranie rozkladacej pohovky – je pravdepodobné, že celý váš dom je menší a rozkladacia pohovka zabije dve muchy jednou pohovkou.

eTip: Štýlová pohovka Largo Mono s úložným priestorom a možnosťou rozloženia vrátane praktických vankúšov.

pohovka s úložným priestorom

Akými rôznymi typmi látok sú pohovky potiahnuté?

Dobrý predajca vám bude môcť ponúknuť vzorky látok na jeho pohovkách, aby ste ich mohli farebne zladiť s existujúcim dekorom obývacej izby skôr, ako sa rozhodnete pre nákup. Existuje však veľa možností. Aby sme zúžili váš výber, nižšie uvádzame najbežnejšie typy látok na pohovke:

 • Bavlna je prírodné vlákno, vďaka čomu je priedušná a hebká. Ale zvyčajne je drahšia. Všeobecne sú bavlnené čalúnené pohovky pohodlné a uvoľnené. Vyberte si odnímateľné poťahy, aby ste mohli ľahko vyčistiť svoju bavlnenú pohovku. Bavlna môže byť niekedy náchylná na vráskavenie a svieži vzhľad vyžaduje si náležitú starostlivosť.
 • Ľan je taktiež prírodné vlákno, ale je odolnejšie ako bavlna – skvelé do domácností s malými deťmi alebo domácimi miláčikmi. Ľanové pohovky majú opotrebovaný vzhľad s prírodnými záhybmi, ktoré sa časom vyhladia. Ľan má tiež neutrálne pH, vďaka čomu je hypoalergénny. Rovnako ako bavlna, aj ľan je priedušný, počas letných večerov sa teda pravdepodobne nebudete lepiť na pohovku. Aj keď sa povrch môže časom “rozstrapatiť”, je odolný voči vyblednutiu spôsobenému slnečným žiarením. Väčšina ľanových pohoviek má odnímateľné poťahy pre väčšie pohodlie.
 • Vlna sa vyrába z tkaných vlákien ovčej vlny – opäť je prírodná, aj keď je často zmiešaná so syntetickými materiálmi. Vlna má veľa farieb, takže je skvelá pre každý interiérový štýl. Vďaka svojmu povrchu dodáva vašej izbe pocit útulnosti – v lete dokonca chladí.
 • Polyester je syntetické vlákno, takže je vyrobený tak, aby bol mimoriadne odolný – vynikajúci pre rodiny a domáce zvieratá – taktiež sa dodáva v rôznych farbách. Je skvelým základom pre vankúše, dodáva rôzne textúry a textílie.
 • Zamat je známy svojou hĺbkou – vďaka tomu, že často je tkaný z bavlny alebo polyesteru – čo znamená, že dodáva vášmu priestoru luxus a teplo. Zamat potrebuje trochu viac starostlivosti ako iné možnosti čalúnenia, aby sa udržiaval v top stave.

eTip: Mohla by vás zaujať veľká rozkladacia pohovka HEWLET s poličkou a taburetom, ktorá má poťah z kvalitného velúru – druh zamatu. Tento dizajnový kúsok poteší jednoduchým rozkladaním do lôžkovej podoby. Poteší aj úložný priestor, taštičkové odpruženie a výplň z kvalitnej PUR peny T28.

najkrajšia pohovka
 • Kožené pohovky sa ľahko udržiavajú, sú odolné a majú dlhú životnosť. Koža je prírodný materiál, ktorý sa s vekom zlepšuje – pri pohovkách je tomu rovnako. Sú skvelé pre ľudí s deťmi a domácimi miláčikmi.

Typy koženej pohovky

Koža sa pri výrobe ošetruje, aby sa vytvorili rôzne povrchové úpravy. Ak uvažujete o investovaní do koženej pohovky, tu je náš sprievodca výberom tej správnej koženej pohovky pre vás:

 • Prírodná/anilínová koža má jemný, prírodný vzhľad a vyznačuje sa viditeľnými prírodnými znakmi – autentickejším vzhľadom. Anilínové kože sú zafarbené, ale nemajú vrchný náter, vďaka čomu sú mäkšie a priedušnejšie. Anilínové kože časom starnú a menia svoj vzhľad.
 • Semi-anilínová koža je zafarbená tenkou povrchovou úpravou, aby poskytla zvýšenú ochranu a bola tak odolnejšia. Je mäkká na dotyk a má viditeľné stopy v závislosti od prirodzenej patiny kože. Semi-anilínové kože časom starnú a menia svoj vzhľad.
 • Pigmentovaná koža je ošetrená a vyleštená, aby sa odstránili jej prirodzené chyby, a stlačená pre jednotnejšiu textúru – výsledkom je hladší povrch. Vďaka tomu, ako sú ošetrené, sú pigmentované kože trvácne a odolné voči vyblednutiu.
 • Umelá koža je vyrobená človekom: je zložená z kožených vlákien spojených dohromady, aby vytvorili jednotnú textúru. Konečným výsledkom je materiál, ktorý vyzerá ako prírodná koža, ale je cenovo prijateľnejší.

Bonusový eTip: Pohovka z pravej hovädzej kože Chesterfield Tifty je kvalitne remeselne spracovaná. Táto pohovka síce nie je rozkladacia, ale ponúka príjemné sedenie, dlhovekosť a dodáva punc elegancie a luxusného štýlu.

kožená pohovka

Čím sú pohovky plnené?

Dôležité je to, čo je vo vnútri – to isté platí aj pre pohovky. Rôzne výplne pohoviek vyžadujú rôznu úroveň údržby a líšia sa pohodlím a vôľou pri posadení. Pri výbere výplne myslite na to, ako často pohovku používate a koľko údržby ste ochotní vynaložiť. Penové sedacie súpravy ponúkajú pevnejšie sedenie a vyzerajú štruktúrovanejšie. Stratia asi 15% svojej „pevnosti“ počas prvých šiestich mesiacov – čo treba mať na pamäti pri testovaní pohoviek.

Pohovky plnené perím sú luxusnou voľbou a ponúkajú uvoľnenejšie a pohodlnejšie sedenie. Keďže perová výplň je prírodná, pohovky plnené perím sú drahšie, ale pri správnej starostlivosti vydržia dlho. Vankúše plnené perím musia byť pravidelne – každých pár týždňov – strepané, aby vyzerali čo najlepšie.

4.8/5 - (13 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Bývanie. Pridaj odkaz do záložiek.

2 thoughts on “Rozkladacia pohovka s úložným priestorom na každodenné spanie

 1. Marcela says:

  Tak Tempo Kondela SOMY 3 je v tejto farbe uplne paradna, boli sme kuk aj naživo, doma sme este pokecali, no dnes online objednavam 😀

 2. denis polak says:

  Ja idem do pravej kože, indicky nabytok ma pekne kusky, i ked ta chesterfield by sa hodila viac mojim rodicom do starsieho domu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *