Faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere prepravcu s tými najlepšími špedičnými službami

profesionálne špedičné služby

Napriek tomu, že sa naša krajina neustále rozvíja, trh je stále pomerne malý a záujem o širokú  ponuku mnohých podnikateľských subjektov nedostatočný. Aj preto sa majitelia malých i veľkých firiem rozhodujú expandovať do zahraničia. V súvislosti s týmto zámerom však podnikatelia musia čeliť rôznym výzvam, kde medzi tie najväčšie patrí vhodný spôsob prepravy tovaru k zákazníkovi na druhom konci sveta.

Výber takéhoto správneho nosiča môže byť náročným rozhodnutím s trvalými následkami. Je to preto jedno z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré musia manažéri dodávateľského reťazca urobiť. Aj keď sa to možno nezdá, prepravca a jeho profesionálne špedičné služby sa výrazne podpisujú pod úspech firmy.

Aby ste si teda vybrali toho najlepšieho prepravcu, ktorý vás bude poháňať vpred ako tá najkvalitnejšia prevodovka výkonný stroj, tu je niekoľko faktorov, ktoré by ste mali pri hľadaní zvážiť.

Kvalita za výhodnú cenu

Najvplyvnejším faktorom, ktorý rozhoduje takmer vo všetkom a všade, je cena. A ani pri výbere vhodného prepravcu tomu nebude inak. Pri hľadaní si však dobre zvážte, čo všetko v danej cene máte k dispozícii a aké logistické služby a zariadenia tvoria základnú flotilu prepravcu. Orientovať sa iba na základe nízkych nákladov nie je dobré riešenie.

Ako odosielateľ by ste mali vziať do úvahy aj svoje obchodné priority a zabezpečiť, aby ste si vybrali služby, ktoré dokážu doručiť vaše objednávky načas a bez akéhokoľvek poškodenia/straty tovaru s minimálnymi nákladmi.

Optimálne dodacie lehoty

Ďalším vplyvným faktorom v prípade výberu vhodného prepravcu pre vašu firmu budú určite optimálne dodacie lehoty. Ide o čas prepravy, ktorá zohráva v úspechu firmy obrovskú úlohu. Aj dobrá námorná preprava, ktorá cez oceány zvyčajne trvá niekoľko dní, môže byť pri spoľahlivom prepravcovi pre váš biznis ideálnym riešením. Dôležité je, aby všetko dostal zákazník včas a v požadovanej kvalite.

Poskytovanie pozitívnej zákazníckej skúsenosti predsa závisí od včasného príchodu vášho nákladu na miesto určenia zákazníkov. Preto je dôležité vybrať dopravcu na základe jeho odhadovaného času prepravy medzi dvoma regiónmi.

Spoľahlivé služby

Spoľahlivý operátor je rovnakou súčasťou budovania reputácie vašej organizácie ako váš vlastný tím. Pred výberom nosiča je teda nevyhnutné zabezpečiť, aby bol vysoko spoľahlivý. Skvelý spôsob, ako vyhodnotiť tento faktor spoľahlivosti, je pozrieť sa na sadzby úrovne služieb dopravcu.

Bezpečnosť prepravy a tovaru

Takmer 90 % obchodovaného tovaru sa prenáša cez vlny a po náročných trasách, čo nie je vždy pre náklad príjemná správa. Neprispieva k tomu ani fakt, že konkrétnemu prepravcovi zverujete do rúk náklad a tovar v obrovskej hodnote. Vybrať si preto kanál, ktorý je spoľahlivý a kvalitný je teda základ. Znamená to, že vaša zásielka musí byť doručená bezpečne bez straty alebo poškodenia, pokiaľ to nie je spôsobené prvkami, ktoré sú mimo kontroly, ako je počasie alebo vojna.

Ako sa vám páčil článok?
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *