Hodinky Garmin Enduro 2 recenzia

Spoločnosť Garmin sa neuspokojila s obnovou svojho masovo úspešného radu Forerunner, ale prináša aj model Enduro 2, ktorý má za úlohu prekonať pôvodný model Enduro ako jedny z najlepších hodiniek Garmin, najmä pre ultrabežcov a iných výkonných vytrvalostných športovcov. S hodinkami Garmin Enduro 2 sme sa stretli len krátko, ale už teraz na nás zapôsobili svojím dizajnom a dojmom a zdá sa, že budú úžasným prírastkom do stajne Garmin s vysokou výkonnosťou. Čas ukáže, či jeho inteligentné funkcie dokážu splniť počiatočný prísľub, ale vyzerá to viac ako nádejne.

recenzia na Garmin Enduro 2

Recenzia na hodinky Garmin Enduro 2

Ide o prepracované hodinky, ktorých hlavnou prednosťou je vylepšenie už tak pôsobivej výdrže batérie, ako aj pridanie dotykového displeja, ktorý v pôvodných hodinkách Enduro citeľne chýbal. Okrem množstva ďalších funkcií pribudli aj topografické mapy, ktoré sú pre hodinky na vážne dobrodružstvo nevyhnutné.

Plusy

 • Epická výdrž batérie
 • Topografické mapy
 • Nová funkcia navádzania po trase
 • Jasná baterka

Zápory

 • Veľký a neskladný
 • veľmi drahé

Dokonca je tu aj pamäť na internú hudbu, ktorej nedostatok bol jedným z najväčších nedostatkov pôvodného modelu. Okrem toho, že hodinky majú skvelý výkon, už nebudete musieť so sebou nosiť telefón ani sa inak zabávať na dlhých cestách.

Garmin Enduro 2: Cena a dostupnosť

 • Hodinky Garmin Enduro 2 sú už k dispozícii na trhu za cenu približne 1 000 EUR.
 • Titánové puzdro a objektív Power Sapphire
 • Extrémne robustné

Garmin Enduro 2 má veľa spoločného so svojím starším súrodencom, pôvodným modelom Enduro. Puzdro a rámik hodiniek sú vyrobené z odolného titánu, pričom šošovka so zafírovým sklom Power Sapphire ponúka možnosť solárneho nabíjania batérie, rovnako ako v prípade predchádzajúceho modelu. Je tu klasická päťtlačidlová štruktúra Garmin, pričom k tlačidlám štart/stop, späť/kľud, hore, dole a svetlo pribudol dotykový displej. Podobne ako v prípade modelu Forerunner 955 Solar máte možnosť používať na navigáciu po hodinkách buď dotykový displej, alebo tlačidlá. Spočiatku to pôsobí trochu zbytočne (rovnako ako na modeli 955), ale je príjemné mať možnosť voľby.

Hodinky Garmin Enduro 2 sa dodávajú s dvoma možnosťami remienkov. Prvým je Ultrafit na suchý zips, ktorý je určený špeciálne na vytrvalostné cvičenie a druhým hrubším silikónovým remienkom na každodenné nosenie. Dajú sa ľahko vymeniť, ale obrovský 1,4-palcový ciferník a hrubé telo hodiniek v kombinácii s mäsitým silikónovým remienkom pôsobia v spoločenskom prostredí až smiešne. Ide o utilitárny nástroj a nebudete sa môcť bez problémov presúvať z behu do reštaurácie bez toho, aby ste neprilákali niekoľko čudných pohľadov.

Hodinky Enduro 2 sú pocitovo na ruke celkom ťažké, ich prvotriedna konštrukcia a technické spracovanie sú zjavné pri manipulácii. Toto je tank, nie vysokovýkonné superauto v hodinkách. Samozrejme, to by malo úplne vyhovovať cieľovej skupine: ľudia, ktorí si Enduro 2 kúpia, alebo ho aspoň najviac využijú, budú ultrabežci, diaľkoví cyklisti a ďalší výkonní vytrvalostní športovci. Ak by ste mali záujem o univerzálne hodinky na každodenné použitie, zaobstaráte si niečo tenšie, elegantnejšie a pravdepodobne lacnejšie – napríklad hodinky Apple Watch.

Dizajn operačného systému hodiniek a aplikácie Garmin Connect bude väčšine existujúcich používateľov Garminu známy. Ak ste niekedy používali niektoré z iných výkonnostných hodiniek tejto značky, nedošlo tu k žiadnemu vynájdeniu kolesa. Podržaním tlačidla “nadol” na prístup k ponuke widgetov z ciferníka hodiniek sa zobrazí zvyčajná prispôsobiteľná ponuka s rýchlym prístupom ku všetkému od vašich predchádzajúcich aktivít cez skóre telesnej batérie až po zabudovaný kompas a barometer.

Je zvláštne, že tu nie je možnosť pridať funkciu Training Readiness (tréningová pripravenosť), jednu z výrazných funkcií nového radu hodiniek Forerunner a teraz aj Fenix, ktorá sleduje regeneráciu vášho tela po dlhom behu. Môžeme len predpokladať, že sa objaví v novej aktualizácii firmvéru; boli by sme veľmi sklamaní, keby sa v hodinkách Enduro 2 nikdy neobjavila.

Garmin Enduro 2 hodinky

Garmin Enduro 2: funkcie

Tu to začína byť dobré. Tieto monštruózne hodinky sú až po okraj naplnené takmer všetkým, čo by si zarytý milovník vytrvalostných pretekov alebo dobrodruh mohol priať. Novinkou v rade Enduro sú topografické mapy vďaka komunitným mapám TopoActive od spoločnosti Garmin, ktoré ponúkajú smery odbočiek. Nový mapový sprievodca NextFork zobrazuje vzdialenosť k najbližšej križovatke trasy a funkcia Visual Race Predictor sa pozerá na vašu tréningovú históriu a odhaduje tempo, ktoré budete schopní v daný deň absolvovať, čo je funkcia, ktorú chceme rozšíriť aj do ďalších špičkových zariadení Garmin.

 • Všetky nové topografické mapy
 • Funkcia Health Snapshot spája metriky do prehľadného balíka
 • Svietidlo s viacerými LED diódami
 • Vstavaná hudobná kapacita

V kombinácii s pôsobivými nástrojmi Garmin na meranie nadmorskej výšky a funkciami TracBack sa už nikdy nestratíte. Súčasťou sú aj lyžiarske mapy, vďaka ktorým sú doteraz najnáročnejšie hodinky Garmin ideálnym spoločníkom na svahoch aj na bežeckých tratiach.

Garmin na hodinkách Enduro 2 predstavil aj novú funkciu Health Snapshot, ktorá sa pravdepodobne rozšíri aj na novšie modely Fenix a Forerunner. Garmin hovorí: “Nová funkcia Health Snapshot bude zaznamenávať a generovať správu o kľúčových štatistikách.” V podstate ide o nový spôsob, ako zabaliť metriky, ktoré už zhromažďuje, ako napríklad Body Battery, pulz, srdcový tep a úroveň stresu, a poslať vám ich v jednom push oznámení, ako to robila nová funkcia Morning Report na modeli 955 a teraz aj na novších Fenixoch.

Z hľadiska hardvéru je Enduro 2 dobre vybavené na dobrodružstvá v neskorých hodinách. Okrem podrobného viacpásmového GPS navádzania, ktoré od Garminu očakávame, je tu aj multi-LED svietidlo Fenix 7X, ktoré je však pri maximálnom nastavení dvakrát jasnejšie ako na starších hodinkách. Svietidlo je tiež stmievateľné, takže pri nižšom nastavení môžete nájsť svoje táborisko alebo pri najvyššom nastavení signalizovať pomoc v tme. Bežíte v tme? Bezpečnostný režim červeného svetla umožňuje používateľovi vidieť a byť videný. Ďalšou bezpečnostnou funkciou je automatická detekcia incidentov, ktorá môže upozorniť určený kontakt s vašou živou polohou.

Čo sa týka bežných inteligentných funkcií, ako sú oznámenia, Garmin Pay a ovládanie hudby, všetky sú tu podľa očakávania. Prítomný je však aj zabudovaný priestor pre hudbu, takže na Endure môžete konečne počúvať svoje obľúbené skladby, pričom nemusíte so sebou nosiť aj telefón.

Garmin Enduro 2 môže byť skvelý na svahoch, na víkendových túrach a na platenie za nákupy zápästím, ale zdá sa, že v deň pretekov skutočne zažiari. Automatický časovač odpočinku dokáže zistiť, koľko času strávite na pomocných staniciach, zatiaľ čo Garmin hovorí, že “profil aktivity [Adventure-Racing World Series] schválený pre dobrodružné preteky sleduje srdcovú frekvenciu, prevýšenie, časy úsekov a ďalšie metriky počas pretekov a ukladá údaje na prezeranie po pretekoch v súlade s pravidlami dobrodružných pretekov.”

Garmin Enduro 2: Výdrž batérie

Priznajte si, že práve kvôli tomu ste tu. Hodinky Garmin Enduro mali jednu z najlepších výdrží batérie na trhu a Enduro 2 si dalo za cieľ ju prekonať. S výdržou až 46 dní v režime inteligentných hodiniek a obrovskými 150 hodinami v režime GPS by ste mohli behať celý víkend a nikdy by ste túto vec nemuseli vypnúť.

 • 46 dní v režime inteligentných hodiniek
 • 150 hodín v režime GPS

Batériu podporuje “vylepšené” solárne nabíjanie a SatIQ, nová technológia, ktorá automaticky rozpozná, aký režim GPS je najlepší na šetrenie batérie bez straty navigácie. Ste uprostred divočiny alebo na kopci? Budete v inom režime GPS ako pri krátkom behu v rušnom meste a všetko bude šumieť na pozadí. Počas nasledujúcich týždňov bude mimoriadne ťažké otestovať batériu na maximum, pokiaľ hodinky drasticky a náhle nezlyhajú podľa našich očakávaní.

Garmin Enduro 2: Náš verdikt

Enduro 2 sú v tomto momente najlepšie hodinky, ktoré spoločnosť Garmin vyrába. Aspoň ak sa “najlepšie” meria z hľadiska funkcií, výdrže batérie, presnosti a celkových schopností. Aj keď zvyčajne nie sme typmi človeka, ktorí majú radi veľké hodinky, fungovali nám dobre a na trase boli dobre viditeľné. Sme veľmi spokojní s presnosťou GPS (ako aj s optickou presnosťou HR) a nové funkcie, konkrétne Next Fork a Grade Adjusted Pace, sú praktické. Celým účelom týchto hodiniek je dlhá výdrž batérie pri viacdňových aktivitách. Takto ich spoločnosť Garmin vyslovene predáva a v tomto smere plnia svoj účel dokonale.

4.8/5 - (6 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *