Koho na ceste v aute PZP chráni najviac a naopak vôbec?

PZP

Príležitostí na vznik škodových udalostí pri prevádzke a používaní vášho motorového vozidla je na preplnenej vozovke naozaj dosť. Práve preto je dobré sa pre tieto prípady poistiť, aby ste aj v prípade vzniku nepríjemnej situácie mali adekvátnu ochranu. Povinné zmluvné poistenie auta je riešenie, o ktorom ale majitelia vozidla často veľa nevedia.

Koho na ceste v aute PZP vlastne chráni najviac a naopak vôbec? Pokračujte v čítaní a odpoveď určite nájdete.

Opravy vozidla, liečebné náklady a škody alebo zranenia, ktoré spôsobíte inému vodičovi

Považujete povinné zmluvné poistenie auta za formalitu, ktorej zriadenie vám nariaďuje niekto zhora? Spoliehate sa na kvalitnú reaktiváciu airbagovej jednotky a iné bezpečnostné systémy auta? Čo však v prípade, ak spôsobíte ujmu účastníkovi premávky, ktorý nemusí mať tak moderné a silné vozidlo?

Pri vzniku nepríjemnej škodovej udalosti s vážnymi následkami sa môžete o dôležitosti tohto krytia presvedčiť veľmi rýchlo.

Finančne vás môže aj menšia kolízia doslova zruinovať. Takéto poistenie vozidla v podstate funguje ako ochrana vášho finančného blahobytu a vášho vozidla v prípade nehôd, krádeží alebo iných udalostí, ktoré nemôžete ovplyvniť.

Ak si preto dobré PZP online alebo klasickou cestou vyberiete s tým najlepším a kompletným krytím, poisťovňa môže za vás uhradiť opravy vozidla, liečebné náklady a škody alebo zranenia, ktoré spôsobíte INÉMU VODIČOVI. Naopak, takéto poistenie auta nepokrýva údržbu ani bežné opotrebovanie.

PZP poistenie auta kryje škody na vašom vozidle a finančne vás chráni, ak nesiete zodpovednosť za zranenia alebo škody niekoho iného. Samozrejme, treba si uvedomiť, že táto zákonom povinná poistka vás chráni do výšky určitých poistných limitov, ktoré nemusia byť dostatočné.

Na čo sa PZP auta nevzťahuje?

Základné poistenie auta nepokryje vaše opotrebovanie alebo zranenie ľudí, ktorí pravidelne používajú vaše auto. Pripoistiť sa môžete doplnkovým rytím, za ktoré si ale priplatíte. Povinné zmluvné poistenie, ktorého výhodnú cenu a to najlepšie krytie si môžete vypočítať aj online s inteligentnou PZP kalkulačkou, v konečnom dôsledku chráni aj vás – avšak iba tak, že v prípade vzniku škodovej udalosti preplatí náklady vodičovi a neohrozí tak spomínaný finančný blahobyt a existenciu vás a vašej rodiny. Ak teda trávite na cestách pomerne veľa času, určite si toto krytie zaistite a môžete sa vyhnúť mnohým nepríjemným situáciám.

5/5 - (1 vote)
Tento článok bol uverejnený v kategórii PR článok. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *