Kreatívne tvorenie s deťmi – Tipy na prípravu z filcu

filc

Vianočné obdobie podnecuje ku kreatívnym nápadom. Plynie zdanlivo pomalšie, čo môže vyhovovať najmä väčším rodinám, keďže sa môžu viac venovať sa jeden druhému. Pripravili sme si pre vás tipy na kreatívne tvorenie rôznych vecí z látok. Tipy sú vhodné nielen pre deti.

Z akého materiálu tvoriť?

Vychádzame z toho, že u detí sa postupne vyvíja jemná motorika prstov, zvlášť nevyhnutná pri kreatívnom tvorení. Základom sú teda jednoduché látky so širším využitím. Predpokladáme, že aj vaše deti si zamilujú práve hustý a dobre prispôsobivý filc na ďalších textíliách. Filc je úžasný v tom, že sa nekrčí a nevyžaduje ďalšie úpravy (začistiť). Deťom sa dobre strihá, prešíva, prípadne naliepa.

Viete, že filc má netkanú podobu, inak nazývanú plsť, ktorá na bežne dostupných tkaných a pletených materiáloch zachováva príjemný vizuálny efekt? Filcový materiál prináša tak praktické a dizajnové výhody pre kreatívne tvorenie.    

Tvoríme niečo zábavné a všestranné vo vianočnom období 

Deti musí práca baviť, navyše potrebujú vedieť, že z vytvoreného budú mať istý úžitok. Filc, ako materiál, je vhodný na tvorenie hračiek, ozdôb, tašiek alebo ako bábky či kľúčenky. Všetky tieto nápady môžu mať spoločný základ. Aké ďalšie nástroje potrebujete na takúto kreatívnu tvorbu?

Na kreatívne zdobenie potrebujeme:

  • filc rôznych farieb,
  • ceruzku,
  • pravítko,
  • fixku,
  • lepidlo na textil,
  • nožnice.

Odporúčame už vopred nakresliť základné vzory na látku. Inšpirovať sa môžete na internete, kde dnes nájdete rôzne nápady, ktoré môžete vy alebo deti tvoriť. Naučte deti samostatnosti a nechajte ich pri vystrihovaní, rozmiestnení a naliepaní na podkladovú látku. Síce si plsť nevyžaduje dodatočné úpravy, lepšie bude obtiahnuť jednotlivé dieliky na hrubo čiernou fixkou. Na spodné lemy pridáme detaily, gombíky, flitre a ďalšiu galantériu.

Zdroj: www.bubulakovo.sk

Ako sa vám páčil článok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *