Nadzemný záhradný bazén a jeho výhody

Tak ako aj v ostatných aspektoch života, ani pri výbere bazéna neexistuje jediný, ten najlepší bazén, ktorý by uspokojil potreby všetkých ľudí rovnako. Každý človek potrebuje niečo iné. Ako si vybrať z toľkých možností a ponúk ten najvhodnejší pre vás? Uvažujete o kúpe nadzemného bazéna, ale stále ste si nie úplne istý?

Zosumarizovali sme pre vás všetky výhody, aby bolo vaše rozhodovanie čo najjednoduchšie. Veď, kto by sa už v letných horúčavách nechcel príjemne osviežiť? My určite áno! A čo vy?

Žiadne stavebné povolenie

K stavbe nadzemného bazéna nepotrebujete žiadne stavebné povolenie ani zložité terénne úpravy. Bude potrebná len úprava pozemku, aby tam neboli žiadne kamienky či nerovnosti a aby bol bazén v rovnováhe. Tým sa zamedzí poškodeniu bazéna a zabezpečí jeho stabilita.

eTip: na zabránenie plesniveniu dna bazéna od trávy odporúčame dať pod bazén geotextilnú podložku. Jej používanie pomôže bazénovej fólii od namáhania nerovnosťami a drobnými nečistotami povrchu. Geotextilné podložky sa používajú aj pri výstavbách ciest, kde chránia vozovku pred prerastaním travinami.

Nadzemné bazény sú už vybavené všetkými základnými prvkami, ktoré budete potrebovať pre bezpečnú montáž.

Ľahká montáž nadzemného bazéna

Inštalácia nadzemného bazénu je veľmi jednoduchá, stačí vykonať všetky kroky podľa návodu a bezpečný bazén budete mať zhotovený ľahko a bez potreby dodatočných nákladov na objednanie odborníkov či špecializovaných firiem.

Nadzemný záhradný bazén je možné rozobrať a uskladniť

Ďalšou z výhod je, že tieto bazény sa po skončení sezóny rozoberú a odložia, čím odpadá starosť a starostlivosť s jeho údržbou počas celého roka. Okrem toho, keď skladujete bazén pre budúcu sezónu, môžete znovu využiť záhradný priestor na všetko, čo potrebujete.

Skvelá voľba pre menšie záhrady

Ak nemáte k dispozícií veľký priestor, avšak nechcete sa vzdať túžby mať bazén na záhrade, nadzemné bazény sú skvelým riešením. Potrebné je prispôsobiť veľkosť bazéna miestu vo Vašej záhrade, ktoré máte.

Veľkosti záhradných nadzemných bazénov pre všetky rodiny

Okrem priestoru musíte brať do úvahy pre koľko osôb bude bazén určený alebo aká je veľkosť Vašej rodiny. Existujú nadzemné bazény vhodnejšie pre malé deti, ale aj väčšie bazény pre početnejšie rodiny alebo pre ľudí, ktorí majú radi záhradné párty, na ktorých býva veľa ľudí. Podľa týchto požiadaviek si voľte aj hĺbku bazéna.

Kvalita a bezpečnosť nadzemných bazénov

Tento typ bazénov môže na prvý pohľad pôsobiť dojmom horšej kvality v porovnaní s podzemnými bazénmi, avšak toto vnímanie je zbytočné. Materiály sú veľmi kvalitné, vďaka čomu je životnosť takýchto bazénov pri správnom používaní a údržbe možná až 20 rokov. Bazény sú certifikované a v súlade s právnymi predpismi EÚ.

eTip: bazén je nutné po skončení bazénovej sezóny vyčistiť, vypustiť a uložiť na suché, nemrznúce miesto. Správnou údržbou predĺžite živostnoť bazéna. Odporúčame bazén po kúpaní zakrývať krycou plachtou.

Rôzne vzory nadzemných záhradných bazénov

Ponuka nadzemných bazénov je už v dnešnej dobe veľmi široká. Môžete si vybrať oválne, ktoré sú dnes najbežnejšie. Taktiež okrúhle, štvorcové či obdĺžnikové bazény, takže si môžete vybrať pre vás ten najvhodnejší podľa priestoru alebo účelu použitia, či dizajnu.

eTip: pozrite sa napríklad na tento štýlový oválny bazén Etnica s imitáciou dreva.

 • Silná konštrukcia z ocele a plastu s bočnými výstuhami.
 • Ľahko zostaviteľný, odolný a hospodárny.
 • Dodáva sa už spolu s užitočným rebríkom a nevyhnutným filtračným zariadením.

Cena záhradných nadzemných bazénov

Nadzemné bazény sú oveľa lacnejšie, takže pre splnenie vášho sna nebude potrebná vôbec veľká investícia. Ceny závisia od rôznych faktorov, ako je veľkosť či materiál, ale stále sú to najlacnejšie typy bazénov v dobrej kvalite.

Pri pohľade na to, čo všetko nám nadzemné bazény ponúkajú, sú skvelou voľbou pre vašu záhradu.

eTipy: Bazény Tampa ideálne pre malé deti.

 • Bez pevnej konštrukcie, vyššia bezpečnosť
 • Jednoduchá montáž, stačí iba nafúkať horný golier a napustiť bazén
 • Nízka cena

Udržať teplejšiu vodu v bazéne vám pomôže zabezpečiť solárna plachta. Solárne plachty sú svojim spôsobom to, čo nazývame bublinková fólia. Na rozdiel od obyčajnej bublinkovej fólie je schopná využívať slnko na ohrev vody v bazéne a navyše udržať teplo počas chladnejšej noci. Súčasne chráni vodu aj pred padajúcimi nečistotami.

eTip: Bazény Florida, vhodné nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

 • Vyrobené z kvalitného a bezpečného materiálu.
 • Rôzne tvary a dizajny.
 • Výhodná cena a jednoduchá údržba.

Nadzemné bazény sú stabilné a praktické, prispôsobené všetkým rodinám podľa individuálnych potrieb a preferencií. Nezabudnite aj na pravidelnú údržbu, čistotu a filtráciu svojho bazéna. Viac o výbere vhodného filtra si prečítajte tu.

eTip: nech si už vyberiete akýkoľvek bazén, aby ste si naplno užili zábavu s Vašimi deťmi, nezabudnite na nafukovacie vodné hračky či ležadlá.

swimming-pool-3567607_1920.jpg

eTip: ak chcete urobiť radosť aj svojmu štvornohému miláčikovi, určite ho veľmi poteší vlastný nadzemný bazén a priestor na osvieženie počas horúcich letných dní, bazén pre psov Trixie je ideálnou voľbou:

 • Vyrobený z odolného plastu, aby odolal aj škrabaniu labkou
 • Stabilná a pevná konštrukcia.
 • Protišmyková podlaha.
TRIXIE_BAZEN_PRE_PSOV_SVETLO_MODRY_120CM_G14-39482.jpg_OID_Q30O600101.jpg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *