Nadzemný záhradný bazén a jeho výhody

Tak ako aj v ostatných aspektoch života, ani pri výbere bazéna neexistuje jediný, ten najlepší bazén, ktorý by uspokojil potreby všetkých ľudí rovnako. Každý človek potrebuje niečo iné. Ako si vybrať z toľkých možností a ponúk ten najvhodnejší pre vás? Uvažujete o kúpe nadzemného bazéna, ale stále ste si nie úplne istý?

bazén nadzemný

Nadzemný bazén – výhody

Zosumarizovali sme pre vás všetky výhody, aby bolo vaše rozhodovanie čo najjednoduchšie. Veď, kto by sa už v letných horúčavách nechcel príjemne osviežiť? My určite áno! A čo vy?

Žiadne stavebné povolenie

K stavbe nadzemného bazéna nepotrebujete žiadne stavebné povolenie ani zložité terénne úpravy. Bude potrebná len úprava pozemku, aby tam neboli žiadne kamienky či nerovnosti a aby bol bazén v rovnováhe. Tým sa zamedzí poškodeniu bazéna a zabezpečí jeho stabilita.

eTip: na zabránenie plesniveniu dna bazéna od trávy odporúčame dať pod bazén geotextilnú podložku. Jej používanie pomôže bazénovej fólii od namáhania nerovnosťami a drobnými nečistotami povrchu. Geotextilné podložky sa používajú aj pri výstavbách ciest, kde chránia vozovku pred prerastaním travinami.

Nadzemné bazény sú už vybavené všetkými základnými prvkami, ktoré budete potrebovať pre bezpečnú montáž.

Ľahká montáž nadzemného bazéna

Inštalácia nadzemného bazénu je veľmi jednoduchá, stačí vykonať všetky kroky podľa návodu a bezpečný bazén budete mať zhotovený ľahko a bez potreby dodatočných nákladov na objednanie odborníkov či špecializovaných firiem.

Nadzemný bazén – uskladnenie

Ďalšou z výhod je, že tieto bazény sa po skončení sezóny rozoberú a odložia, čím odpadá starosť a starostlivosť s jeho údržbou počas celého roka. Okrem toho, keď skladujete bazén pre budúcu sezónu, môžete znovu využiť záhradný priestor na všetko, čo potrebujete.

Skvelá voľba pre menšie záhrady

Ak nemáte k dispozícií veľký priestor, avšak nechcete sa vzdať túžby mať bazén na záhrade, nadzemné bazény sú skvelým riešením. Potrebné je prispôsobiť veľkosť bazéna miestu vo vašej záhrade, ktoré máte.

Veľkosti záhradných nadzemných bazénov

Okrem priestoru musíte brať do úvahy pre koľko osôb bude bazén určený alebo aká je veľkosť vašej rodiny. Existujú nadzemné bazény vhodnejšie pre malé deti, ale aj väčšie bazény pre početnejšie rodiny alebo pre ľudí, ktorí majú radi záhradné párty, na ktorých býva veľa ľudí. Podľa týchto požiadaviek si vyberajte aj hĺbku bazéna.

Kvalita a bezpečnosť nadzemných bazénov

Tento typ bazénov môže na prvý pohľad pôsobiť dojmom horšej kvality v porovnaní s podzemnými bazénmi, avšak toto vnímanie je zbytočné. Materiály sú veľmi kvalitné, vďaka čomu je životnosť takýchto bazénov pri správnom používaní a údržbe možná až 20 rokov. Bazény sú certifikované a v súlade s právnymi predpismi EÚ.

eTip: bazén je nutné po skončení bazénovej sezóny vyčistiť, vypustiť a uložiť na suché, nemrznúce miesto. Správnou údržbou predĺžite živostnoť bazéna. Odporúčame bazén po kúpaní zakrývať krycou plachtou.

Vzory nadzemných záhradných bazénov

Ponuka nadzemných bazénov je už v dnešnej dobe veľmi široká. Môžete si vybrať oválne, ktoré sú dnes najbežnejšie. Taktiež okrúhle, štvorcové či obdĺžnikové bazény, takže si môžete vybrať pre vás ten najvhodnejší podľa priestoru alebo účelu použitia, či dizajnu.

eTip: pozrite sa napríklad na tento štýlový oválny bazén Bestway s imitáciou ratanu.

 • Silná konštrukcia z ocele, kovové rámy sú odolné voči korózii
 • Ľahko zostaviteľný, odolný a hospodárny.
 • Dodáva sa už spolu s užitočným rebríkom, krycou plachtou, dávkovačom a nevyhnutným pieskovým filtračným zariadením.
 • Elegantný dizajn s realistickou potlačou dlaždíc
 • Oceňujeme 3-vrstvové bočné steny z odolného materiálu
nadzemný bazén najlepší

Cena záhradných nadzemných bazénov

Nadzemné bazény sú oveľa lacnejšie, takže pre splnenie vášho sna nebude potrebná vôbec veľká investícia. Ceny nadzemných bazénov závisia od rôznych faktorov, ako je veľkosť či materiál, ale stále sú to najlacnejšie typy bazénov v dobrej kvalite.

Pri pohľade na to, čo všetko nám nadzemné bazény ponúkajú, sú skvelou voľbou pre vašu záhradu.

eTipy: Bazény Tampa ideálne pre malé deti.

Marimex bazén
 • Bez pevnej konštrukcie, vyššia bezpečnosť
 • Jednoduchá montáž, stačí iba nafúkať horný golier a napustiť bazén
 • Nízka cena

Udržať teplejšiu vodu v bazéne vám pomôže zabezpečiť solárna plachta. Solárne plachty sú svojim spôsobom to, čo nazývame bublinková fólia. Na rozdiel od obyčajnej bublinkovej fólie je schopná využívať slnko na ohrev vody v bazéne a navyše udržať teplo počas chladnejšej noci. Súčasne chráni vodu aj pred padajúcimi nečistotami.

eTip: Bazény Florida, vhodné nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

 • Vyrobené z kvalitného a bezpečného materiálu.
 • Rôzne tvary a dizajny.
 • Výhodná cena a jednoduchá údržba.

Nadzemné bazény sú stabilné a praktické, prispôsobené všetkým rodinám podľa individuálnych potrieb a preferencií. Nezabudnite aj na pravidelnú údržbu, čistotu a filtráciu svojho bazéna. Prečítajte si viac o výbere vhodného bazénového filtra.

eTip: nech si už vyberiete akýkoľvek bazén, aby ste si naplno užili zábavu s Vašimi deťmi, nezabudnite na nafukovacie vodné hračky či ležadlá.

swimming-pool-3567607_1920.jpg

eTip: ak chcete urobiť radosť aj svojmu štvornohému miláčikovi, určite ho veľmi poteší vlastný nadzemný bazén a priestor na osvieženie počas horúcich letných dní, bazén pre psov Trixie je ideálnou voľbou:

 • Vyrobený z odolného plastu, aby odolal aj škrabaniu labkou
 • Stabilná a pevná konštrukcia.
 • Protišmyková podlaha.
TRIXIE_BAZEN_PRE_PSOV_SVETLO_MODRY_120CM_G14-39482.jpg_OID_Q30O600101.jpg

Ako zvoliť materiály bazéna

Pri výbere bazéna by sme mali brať do úvahy niekoľko faktorov:

 • Použiteľnosť bazénu
 • Potrebný priestor, ktorý je k dispozícii
 • Dostupný rozpočet
 • Osobný vkus zvoliť materiály bazéna

Bazén vám umožní vychutnať si nezabudnuteľné chvíle so svojou rodinou alebo priateľmi. Bude to tiež veľmi zvláštny dekoratívny prvok, ktorý sa stane stredom všetkých očí.
Pri kúpe bazéna vám odporúčame vyhodnotiť niekoľko hľadísk, aby ste si vybrali model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Použiteľnosť bazénu

Je nevyhnutné zvážiť, či sa bazén bude využívať veľmi často alebo sa bude využívať sporadicky. Odnímateľný bazén by bol ideálnym riešením, ak sa bazén bude používať na obmedzenú dobu alebo ak je cieľom, aby si ho vaše deti užili. Ak ide o oceľový bazén, môžete ho koncom leta demontovať.

Potrebné miesto pre bazén

Pri výbere bazénu je dôležité poznať priestor, ktorý je k dispozícii na jeho inštaláciu. Pre stredne veľký vyvýšený bazén bude potrebné mať k dispozícii priestor najmenej 25 m2.

Poznatky o situácii na pozemku sú pri prenosných bazénoch nevyhnutné. Tieto bazény vyžadujú montáž, takže musí byť dostatok priestoru na to, aby sa všetky strojné zariadenia, napríklad bager, v prípade potreby mohli bez problémov pohybovať. Dôležitý je aj sklon, pretože podľa toho bude mať človek viac alebo menej hodín slnka, ako aj starostlivosť o okolie bazéna, pretože kríky alebo budovy poskytujú tieň.

Umiestnite bazén na čo možno najslnečnejšie miesto. Týmto spôsobom bude ekonomickejšie udržiavať vodu v bazéne na kúpanie príjemnou teplotou.
Je tiež dôležité spomenúť, že príslušenstvo týkajúce sa bazéna (čerpadlo, čistenie odpadových vôd atď.) zaberá priestor a vyžaduje elektrickú zásuvku.
Ak je však dostupný priestor neobmedzený, môžete si vybrať bazén, ktorý najlepšie vyhovuje vašim možnostiam.

V prípade vyvýšených bazénov sú na výber rôzne: okrúhle, oválne, osemuholníkové, osemformátové, obdĺžnikové alebo štvorcové. Estetika týchto bazénov je rozmanitá, a to zvonka aj zvnútra.

Rozpočet na záhradný bazén

Bazény vyžadujú investíciu, ktorá sa líši v závislosti od veľkosti bazéna, ktorý chcete nainštalovať. Pri výpočte ceny je dôležité zohľadniť jednak inštaláciu (tieto náklady by sa dali vylúčiť pri vlastnej inštalácii) a na údržbu. Existuje široké cenové rozpätie, takže je ľahké nájsť bazény, ktoré vyhovujú vašemu rozpočtu.
Inštaláciu odnímateľného bazéna si zvyčajne ľahko urobíte sami, takže aj keď je váš rozpočet obmedzený, nemusíte sa bazéna vzdávať.

Typy odnímateľných bazénov

Bazén z ocele: Bazény vyrobené zo stien a oceľových profilov sú najbežnejšie. Existuje široká škála tvarov a veľkostí. Inštalácia je veľmi jednoduchá, pretože oceľová stena, z ktorej sú tvarované, sa ľahko montuje. Pokiaľ ide o vnútorné obloženie, môžu sa hrúbky a povrchovej úpravy líšiť. Základné prevedenie je bielej farby, avšak vonkajšia stena z ocele, ktorá je zdobená, dá vášmu bazénu osobitý vzhľad a umožní jeho integráciu do životného prostredia. Táto dekorácia môže byť vyrobená z dreva, kameňa, grafitu, kameňa atď
Drevený bazén: Ak chcete robustný bazén, pre dokonalú integráciu do rustikálneho aj moderného prostredia je drevený bazén perfektnou voľbou. Môžete si vybrať zo širokej ponuky okrúhlych, oválnych alebo obdĺžnikových modelov. Okrem toho budete mať možnosť posúdiť početné veľkosti a výšky. Drevené bazény sú veľmi univerzálne; môžu byť inštalované na zemi, čiastočne zahrabané alebo úplne v zemi. Ak je váš priestor sklonený, polozapustený drevený bazén je perfektnou voľbou.

4.7/5 - (4 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Záhrada. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *