Najlepšie bezdrôtové slúchadlá na behanie a cvičenie, porovnanie, tipy a recenzie

Vypoťte sa v posilňovni alebo doma bez toho, aby ste si zapotili aj svoje slúchadlá.Neviete sa zdvihnúť bez trochy hudby, ale len ťažko nájdete slúchadlá, ktoré sú stabilné ako vaša forma?

Máte šťastie. Predstavíme vám vysoko hodnotené a potu odolné slúchadlá, ktoré vám pomôžu zostať v komfortnej zóne, kým dokončíte svoj tréning.

Každý pár poskytuje kvalitu zvuku, výdrž batérie a pohodlie a je navrhnutý tak, aby odpudzoval pot a vlhkosť pri cvičení. Už sa potíte v posilňovni alebo vonku – nemali by ste sa báť, že spotíte aj svoju hudbu.

Aké sú najlepšie slúchadlá na uši pri cvičení alebo behu?

Pri výbere najlepších tréningových slúchadiel musíte myslieť na veľa faktorov. Nižšie sú tie najdôležitejšie, ktoré sme zvážili, keď sme skladali tento zoznam.

Štýl slúchadiel

Slúchadlá sa zvyčajne dodávajú v jednom z troch štýlov: slúchadlá do uší, ktoré sa vkladajú priamo do uší, slúchadlá na uši, ktoré sedia na ušiach a slúchadlá cez uši, ktoré majú veľké slúchadlá, ktoré sedia cez cele uši.

Pretože slúchadlá do uší sú najmenšou možnosťou, sú všeobecne najpopulárnejšou voľbou pri cvičení – viac informácií v druhej časti tohto článku, ktoré by ste mali brať do úvahy. Avšak sú tu aj niektoré slúchadlá na uši a cez uši, ktoré by ste mali vziať do úvahy pre ďalší tréning alebo beh.

bezdrôtové slúchadlá

Vodotesné hodnotenie

Skutočnosť, že sa pri cvičení potíte je jasná. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa potíte, slúchadlá, ktoré nosíte, by mali byť schopné zvládnuť určitú vlhkosť bez poškodenia.

Polstrované náušníky na slúchadlách, ktoré odporúčame, poskytujú dostatočný nárazník medzi vašou hlavou a elektronikou vo vnútri, takže by to nemal byť problém.

Po každom použití odporúčame slúchadlá utrieť dezinfekčným obrúskom, pretože náušníky a čelenka môžu absorbovať pot.

Hmotnosť

Cvičenie si vyžaduje veľa pohybu, vďaka čomu ste si veľmi dobre vedomí toho, čo máte na tele. Slúchadlá, ktoré sa Vám bežne nemuseli zdať ťažké, môžu byť veľkým rozptýlením, keď sa neustále odrážajú hore a dole na vašej hlave.

Bluetooth

Drôty sú ďalším potenciálnym rušivým prvkom počas cvičenia – môžu sa zamotať do fitnes vybavenia, vytiahnuť slúchadlá z uší a byť všeobecnou nepríjemnosťou – takže všetky možnosti v tejto príručke fungujú bezdrôtovo cez Bluetooth.

Tu sú štyri páry bezdrôtových slúchadiel na uši, ktoré poskytujú odolnosť a stabilitu bez toho, aby skĺzavali.

eTip (celkovo najlepšie slúchadlá): Sony WHXB700.

bezdrôtové slúchadlá Sony WHXB700


➡ Slúchadlá Sony WHXB700 poskytujú vynikajúci zvuk, majú dlhú výdrž batérie a sú mimoriadne ľahké, čo z nich robí ideálny pár slúchadiel na cvičenie.

➡ Zvýraznenie nízkych frekvencií vyváži vysoké výšky stôp a ešte viac zlepší hudbu s množstvom basových zvukov. Ich ekvalizér môžete upraviť pomocou aplikácie Sony Connect (Android a iPhone) pomocou ktorej môžete prispôsobiť svoj zvuk.

➡ S hmotnosťou 195 gramov sú WHXB700 najľahšie slúchadlá v našom sprievodcovi slúchadiel na uši, čo je obrovské plus. Pri cvičení sa nebudú zdať ťažko na hlave, čo by inak mohlo pôsobiť rušivo. Napriek svojej relatívnej malej veľkosti majú tieto slúchadlá na jedno nabitie až 30 hodín výdrže batérie.

bezdrôtové slúchadlá Sony WHXB700


➡ Nakoniec, spoločnosť Sony uzavrela partnerstvo s Amazonom, aby zabudovala Alexu (ich inteligentnú asistentku) priamo do slúchadiel. Po pripojení slúchadiel k účtu Amazon môžete pomocou hlasu požadovať skladby, preskakovať ich alebo upravovať ich hlasitosť.

Siahnutie po telefóne každých pár minút vás môže odradiť od cvičenia, takže používanie WHXB700s úplne bez rúk je vynikajúcou funkciou, pokiaľ cvičíte.

➡ WHXB700 od spoločnosti Sony sú vynikajúce slúchadlá na uši pre všeobecné počúvanie hudby, ale tiež majú všetky funkcie, ktoré by ste od cvičebných slúchadiel požadovali.

eTip (najlepšia možnosť vzhľadom na rozpočet): Mpow 059+.

najlacnejšie bezdrôtové slúchadlá Mpow 059+


➡ Slúchadlá Mpow 059+ stoja zhruba 40 EUR a nie je im moc čo vytknúť.

➡ Tieto slúchadlá cez uši podporujú jednu z najnovších verzií Bluetooth, ktorá im poskytujú vynikajúci dosah. Majú skladaciu konštrukciu pre ľahké skladovanie a na jedno nabitie dostanete až 100 hodín výdrž batérie. Mpow hovorí, že chrániče sluchu 059+ sú vyrobené z pamäťového proteínu, ktorý poskytuje dostatok pohodlia.

najlacnejšie bezdrôtové slúchadlá Mpow 059+


➡ S hmotnosťou 310 gramov sú určite ťažšie, ako bežné slúchadlá na uši, ktoré odporúčame, ale to je kompromis, ktorí urobíte, keď sa rozhodnete pre pár cez ucho. Väčšie slúchadlá vytvárajú pohlcujúcejší zážitok z počúvania, blokovaním väčšieho množstva vonkajších zvukov, čo kompenzuje ich nedostatok aktívneho potlačenia hluku.

➡ Možno nemajú žiaden extra doplnok, ale slúchadlá Mpow 059+ pokryjú všetky základne potreby veľmi dobre. Ak by ste si chceli zacvičiť s párom slúchadiel cez uši, s týmto rozhodne nemôžete urobiť chybu.

eTip (najlepšie pre Apple zariadenia): Beats Solo3.

najlepšie bezdrôtové slúchadlá pre Apple zariadenia Beats Solo3

➡ Ak pri tréningu používate iPhone, sú tu pre vás slúchadlá Beats ‘Pros.

➡ Využívajú vlastný čip H1 od spoločnosti Apple, ktorý im umožňuje okamžité spárovanie s akýmkoľvek zariadením iPhone, iPad alebo Mac bez nutnosti prechádzať nastavenia Bluetooth. Stále ich môžete spárovať so zariadením Android alebo Windows, ale nebudete môcť využívať silné stránky modelu H1.

najlepšie bezdrôtové slúchadlá pre Apple zariadenia Beats Solo3


➡ Vlastný čip spoločnosti Apple znižuje latenciu (oneskorenie) medzi vaším iPhone a slúchadlami a vytvára pevnejšie a energeticky efektívnejšie pripojenie. Umožňuje vám tiež spustiť Siri bez použitia rúk vyslovením „Hey Siri. Je to vynikajúca funkcia, ak sa chcete namiesto zmeny skladby, ktorú počúvate sústrediť na svoje cvičenie.

➡ Beats tvrdí, že Solo Pros majú až 40 hodín výdrže batérie s vypnutým aktívnym potlačením hluku alebo 22 hodín, ak je tato funkcia zapnutá. Potlačenie hluku je skvelá funkcia, ktorú môžete používať, keď cvičíte alebo beháte doma (na bežeckom páse), ale odporúčame vám ponechať ju vypnutú počas vonkajších behov. Je dôležité uvedomovať si svoje okolie.

ako vybrať bezdrôtové slúchadlá

➡ Jediné, čo treba pri Beats Sólo Pro vziať do úvahy, je ich hmotnosť. 215 gramov nie je veľa, ale určite je to výraznejšie viac ako slúchadlá Sony, ktoré sme vám odporučili na začiatku. Rozhodne by Vás to nemalo odradiť od kúpy, ale je to niečo, čo treba mať na pamäti.

➡ Ak chcete pri cvičený zážitok ako z AirPods, ale uprednostňujete slúchadlá do uší pred slúchadlami na uši, sú tou najlepšou voľbou pre vás Beats Solo Pros.

eTip (najlepšie pre zvukové súbory): Slúchadlá BOSE 700 s potlačením hluku.

najlepšie pre zvukové súbory Bezdrôtové slúchadlá BOSE 700 s potlačením hluku

➡ Ak sa chystáte udržiavať vernosť zvukovým súborom aj počas cvičenia, Bose’s 700 je vaším najlepším riešením. Slúchadlá cez uši stavajú na základoch svojho legendárneho modelu QC35, ktorý bol na niekoľko rokov najviac odporúčaním modelom slúchadiel na potlačenie hluku.

➡ Dôvod, prečo odporúčame 700-ky namiesto iných je, že majú režim priehľadnosti rovnako ako AirPod Pro. Tieto slúchadlá majú osem mikrofónov, ktoré dokážu spolu s hudbou prenášať zvuky z vonkajšieho sveta do uší. Tento režim umožňuje bezpečnejšie použitie Bose 700s pri cvičení vonku.

Bezdrôtové slúchadlá BOSE 700

➡ Okrem toho vám zostáva kompromis: jedná sa o najlepšie znejúce slúchadlá na tomto zozname z dlhodobého hľadiska (majú 43 mm meniče), ale sú tiež 250 gramov ťažké, čiže nepatria medzi tie najľahšie.

Ak robíte statickejšie cviky, ako napríklad zdvihy nôh alebo tlaky na lavičke, váhu si až tak nevšimnete, ale bude zrejmá ak budete 700-ky nosiť na beh.

➡ BOSE neudeľuje modelu 700 hodnotenie IPX, ale to je menší problém pre slúchadlá na alebo cez uši, pretože sa nevkladajú do ucha.

➡ Ak si naozaj chcete svoju hudobnú knižnicu vychutnať pri cvičení naplno, toto je vaše najlepšie riešenie, ale uistite sa, že ich hmotnosť vám stojí za to.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší na beh a cvičenie

Či už ste príležitostný bežec alebo si pravidelne dáte poriadny tréning, minimalizujte rozptýlenie pomocou slúchadiel do uší, ktoré sa nevyťahujú a nevypadávajú.

Už vlastníte dobrý pár bežeckých topánok, oblečenie odvádzajúce vlhkosť a možno i tie svetelné spony, ktoré vám umožnia behať v tme. Tak a teraz je čas investovať do poriadnych slúchadiel do uší.

Nezáleží na tom či ste príležitostný bežec alebo beháte niekoľko kilometrov ako tréning, odborníci tvrdia, že najlepšie je minimalizovať akékoľvek rušenie pri vydaní sa na cestu. To zahŕňa aj spoľahlivé slúchadlá do uší, ktoré sa nevyťahujú – doslova – ide o pohodlie a výkon.

Aké sú najlepšie slúchadlá do uší pri športovej aktivite?

Pred výberom najlepšieho páru bežeckých slúchadiel do uší je potrebné vziať do úvahy veľa faktorov, ale všeobecne by mali byť ľahké, vydržať bez vypadnutia, byť odolné voči potu a neočakávaným situáciám ako vietor alebo dážď. Tu je, čo by ste mali ešte vedieť.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší na beh a cvičenieŠtýl a tvar

Najlepšie slúchadlá Bluetooth pre bežcov majú tri štýly: do uší, za ucho a úplne bezdrôtové. Všetky tri sú navrhnuté tak, aby zostali v ušiach, ale majú rôzne tvary.

Slúchadlá do uší sú podobné tým ktoré väčšinaz nás používa na príležitostné počúvanie hudby. Rozdiel je v tom, že prichádzajú s takzvanými „krídlami”, malým zakrivením kúskom, ktorý sa zasúva do hrebeňov vášho ucha a udržuje ich v bezpečí pri pohybe. Sú ľahké, nenápadné a navzájom sa spájajú pomocou kábla.

Slúchadlá za uši majú za ušami sponku, ktorá sa omotáva okolo zadnej časti ucha a zaisťuje tak ďalšiu stabilitu. Sú o niečo ťažšie ako slúchadlá do uší, takže si ich viac všimnete a taktiež sa navzájom spájajú pomocou kábla.

Úplne bezdrôtové slúchadlá do uší sú navzájom prepojené bez akéhokoľvek kábla. Sú ľahšie, ale doplatila na to životnosť batérie a taktiež môžu mať nepravidelnejšie pripojenie.

Výdrž batérie

Ak idete von na dlhší beh, budete chcieť pár slúchadiel, ktorý sa v polovici nevybije.

Slúchadlá do uší sú menšie ako iné štýly slúchadiel, čo znamená, že majú menšie batérie (najmä úplne bezdrôtové páry) ale naše vyššie predstavené možnosti na jedno nabitie vydržia najmenej päť hodín.

Najnovšie bezdrôtové slúchadlá do uší ponúkajú možnosti rýchleho nabíjania, takže batériu môžete nabiť už za 15 minút.

Hodnotenie IPX

Hodnotenie IPX elektroniky znamená jeho odolnosť voči prachu a vode. Všetky slúchadlá do uší v tejto príručke majú minimálne hodnotenie IPX6, čo znamená, že sú odolné voči prachu, potu a vode.

Čipová súprava Bluetooth

Beh vyžaduje veľa pohybu, preto sme vybrali slúchadlá, ktoré podporujú Bluetooth 5.0. Je to nový bezdrôtový štandard, ktorý je priateľský k batérii a vytvára silné spojenie medzi vašimi slúchadlami a telefónom.

Kvalita zvuku

Účelom nosenia slúchadiel pri behu je odvrátiť vašu pozornosť od bolesti z kardia, nemalo by to však ísť na úkor možnosti užitia si hudby. Všetky naše tipy poskytujú bohatý a plný zvuk – aj keď ste v pohybe.


Zatiaľ čo slúchadlá na uši sa dajú ľahko upraviť, nájsť správne zapadajúce slúchadlá do uší si vyžaduje trochu viac práce.

Našli sme niekoľko párov slúchadiel do uší určených na to, aby ste zostali v kontakte, motivovaní a nabudení pri behu, či už sa blížite k cieľovej čiare maratónu, alebo len podnikáte prvé kroky v posilňovni.

eTip (celkovo najlepšie): Apple AirPods.

Apple AirPods najlepšie bezdrôtové slúchadlá

➡ AirPods sa od svojho pôvodného vydania pred tromi rokmi stali úplne najobľúbenejšími bezdrôtovými slúchadlami.

➡ Na rozdiel od väčšiny štupľov do uší majú slúchadlá AirPods pevné telo, čo znamená, že nie sú také mäkké ako gumové špičky. Znamená to tiež, že neexistuje spôsob, ako prispôsobiť tvar.

AirPods najlepšie bezdrôtové slúchadlá do ušé

➡ Najnovší model Apple AirPods Pro je odolný voči vode, takže ak je to pre vás dôležité, je to vynikajúci pár, na ktorý je možné upgradovať.

➡ AirPods sa dobíjajú kedykoľvek sú vo svojom obale a celkovo tak vydržia 24 hodín, čo je viac ako dosť na hodinové denné cvičenie. Môžeme tiež osobne zaručiť päťhodinovú výdrž batérie AirPods.

Apple AirPods najlepšie bezdrôtové slúchadlá na šport, beh a cvičenie

➡ Zistili sme tiež, že AirPods sú vynikajúco znejúce slúchadlá do uší. Sú dostatočne vyvážené a neutrálne, takže sme si vďaka nim užili niekoľko hudobných žánrov.

➡ Je potrebné vziať do úvahy jednu dôležitú vec: AirPods sa dajú spárovať s akýmkoľvek telefónom, počítačom alebo tabletom, najlepšie však fungujú so zariadeniami Apple.

Apple má vlastný čip, ktorý umožňuje funkcie, ako je aktivácia Siri hlasom alebo optimalizácia napájania. Tieto funkcie nie sú k dispozícii u iných zariadení ako Apple.

eTip (ergonomicky dokonalé): Jabra Elite 85t-60 bezdrôtové slúchadlá – Porovnanie cien a viac informácií.

bezdrôtové slúchadlá Jabra Elite 85t na šport

➡ Ak si idete zabehať alebo vyrazíte do posilňovne, pre oba prípady odporúčame štuple do uší Jabra Elite, ktoré sú mapované tak, aby vyhovovali tvaru a obrysom vašich uší.

➡ S týmito slúchadlami sme boli na dosť intenzívnych behoch a vždy zostali na svojom mieste bez toho, aby sa pohli.

➡ Spoločnosť Jabra tiež pridala technológiu 6 mikrofónov a ochranu pred vetrom, takže sa nemusíte báť telefonovať uprostred behu.

bezdrôtové slúchadlá Jabra Elite 85t, bezkáblové nabíjanie

➡ Tieto slúchadlá sú odolné proti potu, prachu a zostanú zapnuté aj v prípade, že vás zastihne dážď. Získate až 5,5 hodiny prehrávania na jedno nabitie (pribalené nabíjacie puzdro vám poskytne až 25 hodín).

➡ Technológia redukcie šumu od spoločnosti Jabra udržuje váš zvuk ostrý a čistý, aj keď ste v pohybe. Šikovná aplikácia Jabra Sound + je skutočne veľmi užitočná na prispôsobenie vašich preferovaných nastavení zvuku.

najlepšie slúchadlá na beh, cvičenie a šport

eTip (najlepší zvuk): Bang & Olufsen Beoplay E8 – Porovnanie cien a viac informácií.

slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay E8

➡ Bang & Olufen E8 sú špičkou úplne bezdrôtových slúchadiel do uší a sú skutočne luxusnou voľbou pre bežcov, ktorí chcú to najlepšie.

➡ Slúchadlá sú dodávané so štyrmi veľkosťami gumovitých ušných koncoviek, ale nemajú už spomínané „krídla”, čo znamená, že nebudú vo vašich ušiach také bezpečné ako Jaybird Vista.

➡ Model E8 má na jedno nabitie výdrž batérie 7 hodín a jeho nabíjacie puzdro prináša celkový čas prehrávania až 28 hodín. To znamená, že v tomto zozname majú jednu z najlepších výdrží batérie na jedno nabitie vôbec. Model E8 dostal nedávno nový vzhľad a podporuje bezdrôtové nabíjanie, čo je určite veľkým plusom.

➡ Tieto slúchadlá podporujú Bluetooth 5.1, čo znamená, že ich pripojenie k telefónu by malo byť lepšie ako väčšina slúchadiel v tejto príručke (Jaybird a Apple používajú vlastné čipy, ktoré sa ťažko porovnávajú s bežnými).

➡ Spoločnosť Bang & Olufsen tvrdí, že na model E8 uplatnila svoj „signature zvuk“, čo je veľká chvála. Slúchadlá a reproduktory spoločnosti sú vo svete audio dobre známe, takže ak hľadáte slúchadlá do uší na beh a všeobecné počúvanie hudby, sú tou správnou voľbou.

➡ Zatiaľ čo ich slúchadlá v minulosti bojovali s odolnosťou voči vode, najnovšia generácia telefónu E8 má solídne krytie IP57. To znamená, že je slušne prachotesný, odolný voči striekajúcej vode a potu, ale nemusí byť pripravený na drsnejšie podmienky. Napriek trochu vyššej cene, ide naozaj o luxusne vyzerajúce slúchadlá s množstvom skvelých vlastností.

2 thoughts on “Najlepšie bezdrôtové slúchadlá na behanie a cvičenie, porovnanie, tipy a recenzie

  1. Beats Solo3 – super sluchadla. Pekny dizajn, dobre mi sedia na hlave, radost cvicit v posilke.. clovek sa zahlti do pocuvania hudby a aspon ja vydam aspon o 20% lepsi vykon ako bez sluchadiel, urcite odporucam dobru hudbu pocas treningu!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *