Najlepšie bežecké topánky Asics 2022: Top topánky Asics pre každého bežca

Ste veľkým fanúšikom bežeckej obuvi Asics? Tu sú naše obľúbené páry od tejto značky pre každý typ bežca. Ak sa do behu púšťate prvýkrát, je veľká pravdepodobnosť, že vám niekto spomenul značku Asics ako potenciálnu bežeckú obuv. Táto japonská značka už veľmi dlho vyrába jedny z najlepších bežeckých topánok a vyrába skvelé topánky pre všetky bežecké schopnosti a úrovne.

Najlepšie bežecké topánky Asics

Najkvalitnejšie produkty značky Asics:

Najlepšie bežecké topánky Asics 2022

V posledných rokoch sa viac venuje pomoci najrýchlejším bežcom, ale naďalej vyrába aj topánky pre tých, ktorí potrebujú trochu viac podpory, alebo pre všetkých, ktorí potrebujú niečo, čo je určené na veľa šliapania po chodníku. V aktuálnej kolekcii značky Asics je veľa možností, takže ak si nie ste istí, ktoré z nich si obujete, vybrali sme pre vás najlepšie bežecké topánky Asics, ktoré si teraz môžete kúpiť pre všetky typy bežcov.

recenzie bezecke topanky Asics

Ako beháte vy?

Keď hovoríme o tom, ako beháte, máme na mysli predovšetkým pronáciu – spôsob, akým sa vaše chodidlo pri behu odvaľuje. Rôzne topánky sú navrhnuté pre rôzne stupne pronácie, takže je to dôležitá vec, ktorú je potrebné určiť pred tým, ako miniete nejaké peniaze. Spôsob, ako pochopiť svoju úroveň pronácie, je nechať si urobiť analýzu chôdze; môžete ju urobiť v mnohých špecializovaných predajniach bežeckej obuvi. Keď budete vedieť viac o svojej pronácii – či ste nadmerne pronačný, nedostatočne pronačný alebo neutrálny – budete vyzbrojení lepšími informáciami na výber ideálnej obuvi Asics.

Máte úzke alebo široké chodidlo?

Fit je všetko. Ak si nekúpite topánku, ktorá vám dobre padne, nebudete v nej chcieť veľa behať. Jednou z oblastí, ktorej treba venovať pozornosť, je, či je akákoľvek topánka, ktorú si vyhliadnete, dostupná v rôznych strihoch. Nie vždy je to tak, ale ak máte obzvlášť široké chodidlá, je rozumné hľadať topánku, ktorá ponúka možnosť širokého strihu.

Asics najlepsie topanky na beh

Medzi ďalšie veci, na ktoré sa treba zamerať, pokiaľ ide o prispôsobenie a celkové pohodlie, patrí konštrukcia prvkov, ako je jazyk, šnúrky a polstrovanie v oblasti pätného goliera. Tie vám poskytnú silný pocit, čo vám topánka môže ponúknuť, ak sa držíte týchto krátkych behov alebo plánujete dlhé trate.

Asics Metaspeed Sky+: Najlepšia bežecká obuv Asics na rýchle maratóny

Model Asics Metaspeed Sky+ je skonštruovaný tak, aby pomohol rýchlym bežcom ísť ešte rýchlejšie; a to už od 5 km po maratónsku vzdialenosť. Podľa nášho názoru sú priamo na úrovni super topánok Nike s karbónovou doskou. Pokračovanie pôvodného modelu Metaspeed Sky pridáva viac odrazovej a citlivej medzipodrážky Asics FF Blast Turbo, aby bola vhodnejšia na dlhšie vzdialenosti. Asics tiež upravil polohu karbónovej dosky a zaviedol viac zakrivenú podrážku, ktorá ponúka lepšiu návratnosť energie.

najlepsia bezecka obuv na maraton

Asics zostal pri rovnakej gumovej podrážke ako pri prvom modeli Sky, aby ponúkol silnú priľnavosť na cestách, aj keď sú trate mokré a kľukaté. K dispozícii sú tenšie šnúrky, aby sa znížila celková hmotnosť, zatiaľ čo prepracovaný zvršok “Motion Wrap” ponúka lepšiu priedušnosť a ventiláciu. Na podrážke je pomerne veľa odhalenej peny, čo znamená, že si ju určite nechajte na dni pretekov alebo keď trénujete v pretekárskom tempe. Ak si však nerozumiete so super topánkami Nike a hľadáte ľahkú, rýchlo sa nosiacu obuv, ktorá vydrží maratón, toto je skvelá alternatíva.

Asics Novablast 2: Najlepšia obuv Asics na príjemné každodenné behy

Model Asics Novablast 2 je stvorený na tie rýchlejšie týždenné alebo víkendové tréningové behy, ponúka dostatok odpruženia a príjemne skákavý pocit pri ľahkých a rýchlejších tempách. Tento odraz vytvára predovšetkým pena Flytefoam Blast od spoločnosti Asics, ktorá pomáha udržať celkovú hmotnosť topánky na nízkej úrovni a zároveň ponúka citlivý pocit pod nohami. Jej podrážka inšpirovaná trampolínou medzitým pomáha vytvárať ten príjemnejší pocit, keď idete trochu rýchlejšie.

najlepsia obuv na kazdodenne behanie

Nezanedbáva ani svoje ochranné povinnosti, v päte je umiestnený stabilizátor TPU, ktorý poskytuje oporu ďalej vzadu, a pevný zvršok zo sieťoviny vyrobený z 30 % recyklovaných materiálov, ktorý poskytuje štruktúru na všetkých správnych miestach. Podrážka Asics AHARP Plus je tiež vyrobená s ohľadom na odolnosť, čo zaručuje, že táto obuv je vhodná na to, aby strávila veľa času na ceste.

Asics Gel Nimbus 24: Najlepšia bežecká obuv Asics pre mäkké odpruženie

Ak hľadáte topánku na krátke alebo dlhé behy, ktorá ponúka dostatok mäkkého tlmenia, aby ste sa pri týchto behoch cítili pohodlne a dobre chránení, Asics Gel Nimbus 24 je topánka pre vás. Model 24 signalizuje určitý odklon od predchádzajúcich modelov, pričom Asics používa svoju penu FF Blast+ v medzipodrážke a kombinuje ju s pevnejším tlmením Flytefoam, aby vytvoril topánku, ktorá je mäkká, pružná a citlivá, ale zároveň využíva výhody dodatočnej ochrany.

najlepšia bežecká obuv

Táto kombinácia jej rozhodne dodáva mäkký pocit pod nohami, a hoci pri rýchlejšom tempe neexploduje, je skvelá na stredne dlhé a pomalšie behy a je to topánka, ktorá si tento pocit udrží aj na dlhšiu vzdialenosť. Zvršok je priestranný a prispôsobí sa úzkym aj širším nohám. Jazyk bežeckej topánky pevne sedí na hornej časti chodidla. V zadnej časti topánky je veľkorysé polstrovanie a guma Asics Lite poskytuje dobrú trakciu a zväčšuje ochranu v kľúčových oblastiach dopadu na podrážke.

Neprehliadnite:

Asics Gel Kayano 28: Najlepšia stabilná bežecká obuv Asics

Model Kayano je tak trochu ikonou v rodine bežeckých topánok Asics. Je skonštruovaná tak, aby zhltla veľa kilometrov, a jej konštrukcia poskytuje skvelú podporu pre bežcov s nadmernou pronoziou. Túto podporu poskytuje predovšetkým technológia odpruženia Asics Gel, ktorá je zabalená v prednej a zadnej časti topánky a absorbuje nárazy pri opakovaných dopadoch nohy na zem. V medzipodrážke medzitým Asics FF Blast poskytuje dobrú úroveň odozvy.

najlepšie bežecké topánky

Spoločnosť Asics prevzala svoju technológiu Trusstic, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala väčšiu stabilitu, a premiestnila ju do stredu modelu Kayano 28, aby zlepšila túto podporu a pomohla vytvoriť plynulejší pohyb pri behu. K sieťovinovému zvršku sa pripája vložka Ortholite sockliner, aby bolo v topánke pohodlne, zatiaľ čo navrhnutý sieťovinový zvršok poskytuje priedušnejšie prostredie ako predchádzajúci model Kayano. K dispozícii je gumová podrážka Asics AHARP Plus, ktorá sa zameriava na zabezpečenie silnej odolnosti proti oderu – od tejto topánky Asics očakáva, že v nej nabeháte poriadnu porciu kilometrov. Ak chcete stabilizačnú obuv, ktorá vám poskytne túto ochranu, kontrolu a odolnosť, model Kayano 28 je najlepšou voľbou.

4.5/5 - (6 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Šport. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *