Práčka BOSCH WAU28R60BY recenzia, cena, návod a manuál

Nemeckú kvalitu Bosch cítiť aj pri práčkach, takže ak hľadáte výkonnú práčku, ktorá vás nesklame a môžete ju používať na plný výkon aj po 10 rokoch, potom odporúčame spredu plnenú práčku Bosch WAU28R60BY, ktorá patrí do radu 6. Dizajn je v modernej lotosovo bielej farbe, príjemná na pohľad, ktorý nenecháva priestor na kompromisy, dokonale sa zmestí do pomerne malého priestoru. Je vybavená množstvom užitočných programov, ktoré vám uľahčia pranie bielizne.

recenzia práčka BOSCH WAU28R60BY
Práčka BOSCH WAU28R60BY

BOSCH WAU28R60BY recenzia

Práčka Bosch WAU28R60BY je vybavená motorom BLDC Eco Silence Drive, ktorý využíva silný magnet. Počas prevádzky pri čiastočnom zaťažení (30-45 Hz) sa účinnosť motora zariadenia výrazne zvyšuje v porovnaní so súčasnými AC motormi, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, čo zaručuje mimoriadne tichú prevádzku 48 dB pri praní, 72 dB pri odstreďovaní, čím sa zvyšuje na najvyššie štandardy energetickej účinnosti. V tomto prípade máme do činenia s úspornou práčkou a z hľadiska spotreby energie je zaradená do triedy energetickej účinnosti C pri praní a triedy B pri odstreďovaní, so zvyškovou vlhkosťou 53 % podľa nového energetického štítku.

Bosch je veľkokapacitná práčka odporúčaná pre veľkú rodinu, ktorá podporuje množstvo bielizne až do 9 Kg . Takto budete môcť vyprať väčšie množstvo bielizne, ktoré zvyčajne periete v 2-3 dávkach, čím ušetríte čas aj elektrickú energiu a prací prostriedok. Bosch disponuje technológiou variabilných otáčok alebo vylúčenia odstreďovania, kde si môžete zvoliť počet otáčok podľa typu použitého oblečenia a preferovaného programu, od minimálnych 400 otáčok/min až po maximálne 1400 otáčok/min . Pri prístupe bez záverečného odstreďovania sa vypustí len voda. Počas tohto programu zostáva bielizeň v bubne mokrá, napr. pri bielizni, ktorú nie je potrebné odstreďovať. Ak je bielizeň veľmi nerovnomerne rozložená, znížia sa otáčky alebo sa z bezpečnostných dôvodov neuskutoční.

Ovládací panel umiestnený v hornej časti je vybavený otočným voličom pre všetky pracie programy. Veľký LED displej zobrazuje vývoj prebiehajúceho pracieho programu, zvolené možnosti, úroveň teploty, rýchlosť otáčania, zostávajúci čas prania, odklad spustenia pracieho programu o 1-24 hodín. Okolo otočného voliča sa nachádzajú sugestívne ikony pre každý typ programu a pomocou ovládačov s tlačidlami dotykového ovládania môžeme vykonávať akékoľvek zmeny parametrov zapojených do pracieho cyklu.

najlepšia spredu plnená práčka
Spredu plnená práčka BOSCH WAU28R60BY

Návod na práčku BOSCH WAU28R60BY

Mriežka sa teda skladá zo 14 pracích programov, je ľahko prístupná a intuitívna a zahŕňa väčšinu možností dostupných na práčke. Na ovládacom paneli sa nachádza aj 7 dotykových tlačidiel s funkciami: Štart / Opätovné vloženie; Proti škvrnám; Proti pokrčeniu; Nočné pranie; Speed Perfect; Prídavné plákanie s maximálne 3 plákaniami; Odstreďovanie a Hotovo; Demo modul; Spotreba vody.

Keď sa rozhodneme pre funkciu Speed Perfect, aktivuje sa pranie v kratšom čase. Túto funkciu je možné aktivovať len pre pracie programy: Bavlna; Bavlna Color; Easy Care, Quick / Mix, Dark Wash a Super Quick. Tlačidlom Anti Stain (Proti škvrnám) aktivujeme funkciu prania s výberom 4 druhov škvŕn: (olej, červené víno, krv a tráva). Pri aktivácii tejto funkcie sa upraví teplota vody, otáčky a množstvo pracieho prostriedku, aby sa lepšie vyčistili náročné škvrny.

Prístupom k funkcii Anti-Crease na konci pracieho programu sa aktivuje funkcia proti pokrčeniu, ktorá umožňuje zabrániť pokrčeniu tkanín. Časovač dáva tomuto modelu vysokú mieru autonómie, ktorá umožňuje prevádzku v prednastavených časových intervaloch. To je výhodné najmä vtedy, ak máte inteligentný elektromer a chcete využívať energetické tarify v noci alebo ak sa program musí dokončiť v určitom čase, napríklad keď prídete domov z práce. Na displeji sa tiež zobrazuje, kedy sa aktuálny program skončí. Prístupom k špeciálnej funkcii prania v noci je prací program tichší, pretože sa odstránili kroky odstreďovania, ale má dlhšie trvanie. čo zabraňuje tvorbe záhybov na tkaninách.

Prístupom k špeciálnej funkcii prania v noci je prací program tichší, pretože sa odstránili kroky odstreďovania, ale má dlhšie trvanie. čo zabraňuje tvorbe záhybov na tkaninách.

Prístupom k funkcii prídavného oplachovania sa v závislosti od možností pridajú 3 ďalšie cykly oplachovania v porovnaní s prednastaveným cyklom oplachovania v umývacom programe. Túto funkciu používame, ak chceme odstrániť akékoľvek stopy pracieho prostriedku, v pracích programoch určených pre alergikov alebo pre malé deti.

Funkcia “Obľúbené” môžete uložiť svoj obľúbený prací program alebo ten, ktorý používate najčastejšie. Nižšie sa na obrazovke zobrazia všetky užitočné informácie. Takto budete vždy informovaní, ako dlho zvolený prací program trvá, koľko času zostáva do jeho ukončenia a v akej fáze prania sa zvolený program nachádza. Koniec umývacieho programu práčka BOSCH WAU28R60BY signalizuje zvukovým signálom.

Ak pristupujeme k možnosti, ktorá nie je kompatibilná so zvoleným umývacím programom, táto možnosť sa neaktivuje. V tomto modeli máme možnosť odstrániť alebo pridať bielizeň počas pracieho programu. Na tento účel prepneme prčku do režimu pozastavenia počas pracieho programu, stlačením tlačidla “Štart/Pauza” a svetelný indikátor bude signalizovať fázu, v ktorej sa prací cyklus nachádza. Taktiež, keď sú servisné dvierka pripravené na otvorenie, indikátor bude signalizovať nepretržitou kontrolkou a my môžeme vybrať alebo pridať bielizeň do bubna práčky. Okrem toho môžete v prípade potreby vykonať akékoľvek zmeny prídavných funkcií, teploty a rýchlosti odstreďovania. Ak chcete znovu spustiť prací program, opätovne stlačte to isté tlačidlo “Štart/Pauza”.

Rozmery práčky BOSCH WAU28R60BY

Program Dafety First umožňuje zablokovať tlačidlá práčky spolu s mechanickým uzamknutím háčika dvierok, aby sa zabezpečila bezpečnosť pri používaní. Deti sa môžu hrať v blízkosti práčky bez toho, aby boli pod neustálym dohľadom. Budete tiež poznať kroky prania. Táto práčka je určená na dlhú prevádzku na displeji sa zobrazia aj chybové kódy. V tomto zmysle má tento model vďaka poskytovanej funkcii inteligentnej diagnostiky úlohu predchádzať závažným poruchám, ktoré sa môžu vyskytnúť. Táto funkcia od začiatku identifikuje akúkoľvek chybu, ktorá sa vyskytla pri bežnej prevádzke, a okamžite práčku vypne, pričom na jej displeji sa zobrazí kód špecifický pre každú chybu. V závislosti od týchto zobrazených kódov, ktoré sú uvedené aj v návode na obsluhu, budete môcť nájsť najrýchlejšie a najbezpečnejšie spôsoby opravy.

V režime Demo môže práčka vykonať demonštráciu bez vody. Táto funkcia je užitočná pri prezentácii tohto modelu v obchode. Práčka Práčka BOSCH WAU28R60BY využíva pokročilú senzorovú technológiu Active Water Plus, zariadenie predovšetkým zisťuje množstvo bielizne v primárnej fáze pracieho cyklu. Po zistení množstva bielizne tak spotrebič automaticky upraví trvanie pracieho programu. Okrem toho funkcia automatickej detekcie náplne tiež reguluje spotrebu vody pre každý program v závislosti od typu tkaniny a množstva bielizne. V tomto modeli sa teda ikona snímača náplne rozsvieti, keď vyberiete cyklus, ktorý akceptuje detekciu náplne. Niektoré pracie cykly nemusia akceptovať detekciu náplne.

najlepšia práčka Bosch skúsenosti cena
Bubon práčky BOSCH WAU28R60BY

Po spustení pracieho cyklu sa ikona s vyhradenou funkciou rozsvieti prerušovane alebo nepretržite počas procesu detekcie náplne a po ukončení procesu zhasne. V tomto zmysle pred prvým použitím vykonajte funkciu kalibrácie práčky. Najprv skontrolujte, či je bubon prázdny, potom zapnite práčku a vstúpte do ponuky Kalibrácia. A potom sa na obrazovke “Cb” zobrazí vizuálne hlásenie, že funkcia bola aktivovaná. Keď je funkcia aktivovaná, bubon sa bude otáčať v smere a proti smeru hodinových ručičiek približne 3 minúty a na konci cyklu sa na obrazovke “0” objaví aj vizuálna správa a práčka sa automaticky zastaví. Od tohto momentu je možné práčku používať.

Na zvýšenie bezpečnosti a na ochranu elektronických a elektrických zariadení sa práčka automaticky vypne, keď zistí zvýšenie napätia z elektrickej siete. Keď sa elektrické napätie vráti na normálne parametre, práčka sa automaticky znovu spustí. V tomto prípade sa doba trvania pracieho programu nepredlžuje.

Naľavo od ovládacieho panela sa nachádza zásuvka s 3 priehradkami na tuhý prací prostriedok, tekutý prací prostriedok a kondicionér s indikátorom nadbytočného množstva pracieho prostriedku. Tento priestor má oddeľovaciu priehradku na tekuté pracie prostriedky, ponúka možnosť použiť na pranie tekutý alebo koncentrovaný prací prostriedok v závislosti od preferencií používateľa. Nádrž je vyrobená z tepelne odolného polypropylénového materiálu a bubon práčky Bosch je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele s objemom 63 litrov, s priemerom priezoru 32 cm. Otvor bránky je vyhotovený v uhle 171 stupňov, pričom je vybavený kovovým uzamykacím hákom.

Práčka sa dá naplniť bielizňou v závislosti od objemu alebo typu tkaniny. Špeciálna konštrukcia bubna Vario Soft vytvára optimálne podmienky pre pranie bielizne a zabezpečuje účinné, ale šetrné pranie bez pohybov, ktoré by mohli ovplyvniť tkaninu. V závislosti od zvoleného programu štruktúra bubna tvarovaná do podoby kvapiek a asymetrických lopatiek upravuje pohyby bubna, od silných až po jemné. Bielizeň sa jemne otáča v strede bubna bez ohľadu na smer otáčania. Všetky odevy zaradené do procesu prania sú v každom okamihu vyčistené šetrnejšie a rýchlejšie. Bubon s kapacitou 9 kg zároveň chráni bielizeň a znižuje jej pokrčenie.

Tento model s inteligentnou technológiou Active Water vďaka zabudovanému procesoru a senzorom vo výbave automaticky rozpozná množstvo bielizne v dvoch stupňoch, dávkuje správne množstvo vody, pracieho prostriedku a čas prania. Takže bez ohľadu na to, čo perieme, vždy dostaneme tú najlepšiu starostlivosť o bielizeň. A technológia Speed Perfect zo zariadení práčiek Bosch, to je špeciálna funkcia vyvinutá pre situácie, v ktorých záleží na čase. Voliteľným použitím tejto technológie vo väčšine pracích programov môžete skrátiť čas prania až o 65 % bez toho, aby ste ohrozili dobré výsledky prania. Ak napríklad voliteľne sprístupníte túto funkciu v programe Pranie zmiešaných odevov, môžete vyprať až 4 kg bielizne len za 30 minút.

Bosch má dva systémy, ktoré pomáhajú znižovať vibrácie a hluk:  Špeciálna konštrukcia bočných stien práčky výrazne znižuje hluk a vibrácie počas prania a elektronický systém kontroly vyváženia rovnomerne rozdeľuje bielizeň vo vnútri, čím ďalej znižuje hluk a vibrácie. Okrem technológie Vario Drum , tento model zabezpečuje jemné a účinné pranie tkanín. Tento typ práčky má systém detekcie zvyškovej peny v prípade predávkovania pracím prostriedkom alebo čistiacimi roztokmi, ktorý v prípade potreby aktivuje program dodatočného plákania. Špeciálny systém proti úniku vody s hadicou Aqua Stop, ktorý obsahuje elektroventil, chráni práčku pred nepríjemným zaplavením, ktoré si od modernej práčky neželá žiadna žena.

BOSCH WAU28R60BY manuál

Môžete si vybrať zo 14 preddefinovaných programov pre čo najefektívnejšie pranie: zmiešané, jemné, syntetické, bavlna, vlna, ručné pranie, rýchle pranie, antialergické, páperové bundy, tmavé farby atď. Špeciálne programy práčky Bosch sú: Program Super Quick 30, pri ktorom sa oblečenie s nízkou úrovňou znečistenia môže osviežiť za 30 minút. Tento prací program prebieha pri maximálnej kapacite 2 Kg.

BOSCH WAU28R60BY manuál programy
 • Program zmiešaného prania pri 40 °C, ktorý umožňuje pranie syntetických a bavlnených materiálov v tom istom cykle práčky. Tento prací program prebieha pri maximálnej kapacite 4 Kg.
 • Program prania bavlny so štyrmi možnosťami prednastavenej teploty: (20 °C, 40 °C, eco 60 °C, 90 °C). Tento prací program prebieha pri maximálnej kapacite. V tomto pracom programe, ak je aktivovaná aj možnosť Rýchlosť, je množstvo bielizne maximálne 5 Kg.
 • Prací program Farebná bavlna so štyrmi možnosťami prednastavenej teploty: (20 °C, 40 °C, eco 60 °C, 90 °C) a tento prací program prebieha pri maximálnej kapacite. Program Bavlna s predpieraním 40 °C. Tento program je vhodný na pranie bavlnených tkanín s vysokým stupňom znečistenia. Tento program prebieha pri plnej kapacite.
 • Program ECO Cotton, ktorý spotrebuje malé množstvo vody a energie pri teplote prania 40 °C a 60 °C od náplne 2,25 až 4,5 alebo 9 kg bielizne v závislosti od stupňa znečistenia. Tento prací program je naopak dlhší ako normálny program. Keď do práčky vložíte menšie množstvo bielizne (napr. polovicu maximálnej kapacity alebo menej), prací program sa skráti. V tomto prípade sa spotreba energie a vody viac zníži, čo zabezpečí úspornejšie pranie. Tento ECO program je testovaný podľa normy EN 60456 s energetickou klasifikáciou podľa smernice 1061/2010.
 • Program ECO je vhodný na pranie bavlnených tkanín s bežným stupňom znečistenia, pričom ide o najúčinnejší program z hľadiska spotreby energetických zdrojov, vody a elektrickej energie. Pri tejto kombinácii sa skutočná teplota môže líšiť od uvedených programov. Čas prania sa predĺži v prospech nižšej spotreby energie a účinnosť prania v triede C je trvalo zaručená. Trvanie programu (ECO bavlna 40-60 ºC pri maximálnej náplni) je 3 hodiny a 37 minút. Trvanie programu (ECO bavlna 40-60ºC s čiastočnou náplňou) je 2 hodiny a 52 minút. A trvanie programu (ECO 40-60ºC bavlna s naložením na štvrtinu maximálnej záťaže) je 2 hodiny a 30 minút.
 • Prací program Easy Care s teplotou prania 30 alebo 40 °C v závislosti od úrovne znečistenia, ktorý sa používa pre syntetické predmety alebo zmes do 4 kg bielizne.
 • Program prania jemnej bielizne je ideálny na pranie jemnej bielizne, ako sú pletené bavlnené odevy / zmes bavlny alebo ponožky. Tento program perie s jemnejším pohybom bubna. V tomto programe môžete nastaviť maximálnu teplotu 60 °C, a to buď výberom možnosti prania so studenšou vodou, aby sa zachovala farba oblečenia. Tento program pracuje pri maximálnej kapacite 2 Kg.
 • Program Tmavé pranie, ktorý je špeciálne vytvorený pre tmavé oblečenie. Tento prací program má teplotu studenej vody 40 °C pri maximálnom množstve 4 Kg bielizne.
 • Program ručné pranie je určený na pranie vlneného/chúlostivého oblečenia, ktoré má označenie “neperte v práčke”, pre ktoré sa odporúča ručné pranie. Tento prací program využíva maximálne množstvo 2 Kg bielizne.
 • Krátky prací program Quick Mix vhodný pre oblečenie zo syntetických alebo zmiešaných bavlnených vlákien. Tento program prebieha v závislosti od úrovne znečistenia pri maximálnej kapacite 4 Kg.
 • Program Košele, je prací program, ktorý používa vodu pri 60 °C určený pre bavlnené košele, výrobky zo syntetických alebo kombinovaných materiálov, v maximálnom množstve 2 Kg. Tento prací program vám pomôže prezentovať sa v kancelárii s bezchybným oblečením. Ak ste osoba, ktorá veľa športuje, táto spredu plnená práčka má špeciálny program Šport (studená – 40 °C určený na pranie športového vybavenia a obuvi, v maximálnom množstve 2 Kg.
 • Pri programe prania Super Quick 15´/30´s dvoma možnosťami trvanlivosti v závislosti od úrovne znečistenia môžeme prať syntetické bavlnené alebo zmesové odevy, pri maximálnej kapacite 4 Kg, keď sa rozhodneme pre trvanie 30 minút. Ak pristúpime k možnosti Rýchlosť, čas prania sa skráti na 15 minút a maximálne množstvo bielizne sa zníži na polovicu. Predpieranie je potrebné len v prípade veľmi znečisteného oblečenia. Vzdanie sa predpierania šetrí energiu, vodu, prací prostriedok a čas.
 • Špeciálne programy tohto modelu sú:  S funkciou Plákanie žmýkanie a vypúšťanie, sa pridá ďalší cyklus plákania, po ktorom nasleduje odstreďovanie, ktoré zabezpečí úplné vypustenie vody z práčky. S funkciou dodatočného oplachovania táto funkcia umožňuje práčke vykonať tri dodatočné oplachovania v porovnaní s prednastaveným oplachovaním, ktoré už bolo vykonané po hlavnom praní. Na tento účel sa znižuje riziko zasiahnutia citlivej pokožky (detí, alergickej pokožky atď.) pracím prostriedkom. Ak vyberiete iba funkciu Vypúšťanie, vylúčte žmýkanie a práčka vykoná iba vypúšťanie.
 • Pomocou technológie Eco Drum Clean s vodou s teplotou 90 °C bude možné udržiavať práčku čistú, bez použitia silných chemických látok. Okrem toho je táto funkcia vybavená aplikáciou pripomienok, ktorá po 20 pracích cykloch s vodou s teplotou nižšou ako 40 °C zobrazí na LED displeji, kedy je potrebné bubon vyčistiť.
Návod práčka BOSCH WAU28R60BY
10-ročná záruka na práčku BOSCH WAU28R60BY

Práčka BOSCH WAU28R60BY – energetická trieda

Práčka Bosch WAU28R60BY s inštalovaným výkonom 2,3 kW má podľa starého energetického štítku vysokú triedu energetickej účinnosti A +++ a nízku spotrebu energetických zdrojov. Spotreba energetických zdrojov zostáva rovnaká, zmenila sa len trieda energetického štítku a spôsob výpočtu. Spotreba energie bavlny ECO 60 °C pri maximálnom zaťažení je 1 250 kWh/cyklus . Spotreba energie bavlny ECO 60 °C pri čiastočnom zaťažení je 0,610 kWh/cyklus . A spotreba energie bavlny ECO 60 °C pri zaťažení na úrovni štvrtiny maximálneho zaťaženia je 0,180 kWh / cyklus . Spotreba energie bavlny ECO 40 °C pri maximálnej náplni v režime prania je 0,66 kWh / cyklus. Tieto technické údaje nám tiež ukazujú, ako môžeme práčku používať, čo najbližšie k maximálnej náplni, kde je účinnosť a spotreba energetických zdrojov na kilogram povolenej náplne maximálna.

Naš názor: Je to ideálna voľba, ak chcete vysoko výkonnú práčku s najnovšími technológiami, ktorá spĺňa všetky vaše každodenné potreby za veľmi nízku cenu. Je pomerne priestranná a účinná pri starostlivom odstraňovaní škvŕn. Dizajn je pozoruhodný a predajná cena dosahuje priemernú úroveň sortimentu.

4.7/5 - (6 votes)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *