Najlepšie dámske smart hodinky 2023, porovnanie, test, odborné recenzie

Inteligentné hodinky (smartwatch) už dávno nie sú záležitosťou, ktorú si môže dovoliť len málokto. Postupom času sa začalo objavovať niekoľko značiek a teraz sú inteligentné hodinky k dispozícii v rôznych radoch a prevedeniach. Ale vo finále je aj tak väčšina inteligentných hodiniek veľká a robustná a často sa tak nehodia na malé zápästia. Najmä ak ich chcete nosiť na formálne príležitosti. Dámske smart hodinky sú aj ideálnou voľbou ako darček na Vianoce, k narodeninám alebo k akémukoľvek sviatku.

najlepšie dámske smart hodinky porovnanie test recenzie

Najlepšie smart hodinky pre ženy

Našťastie sa veci za posledných pár rokov zmenili a mnoho inteligentných hodiniek je vyrábaných priamo pre ženy. Takže bez ďalších okolkov sa pozrime na niektoré z našich odporúčaní, ako  si vybrať najlepšie dámske inteligentné hodinky. Porovnali sme pre vás najlepších 5 druhov dámskych smart hodiniek.

Apple Watch Series 8 recenzia

Do obchodu

Apple Watch Series 8 sa síce venujú tréningu serióznejšie, ale pre tých, ktorí vlastnia Series 6 alebo Series 7, môžu mať obmedzený dosah. Pre všetkých ostatných je to skvelá kúpa.
Plusy

  • Vylepšenia softvéru, ktoré si zamilujú fitnes maniaci
  • Dobrá presnosť GPS a srdcovej frekvencie
  • Sledovanie ovulácie je premyslený doplnok

Mínusy

  • Kratšia výdrž batérie
  • Nie veľa zmien oproti predchádzajúcim verziám
  • Cena je vyššia ako u väčšiny konkurenčných smart hodiniek

Hodinky Apple Watch sú najlepším radom inteligentných hodiniek od svojho vzniku v roku 2015. Smart Apple Watch hodinky Series 8 majú najpokročilejší dizajn displeja, dobrú presnosť fitness meraní a najlepší ekosystém aplikácií zo všetkých. Nové funkcie pre tento rok sú však prinajlepšom slabé.

Snímač teploty slúži na sledovanie ovulácie a pokročilejší gyroskop dokáže zistiť, kedy spadnete z bicykla. Naše obľúbené nové časti nie sú v hardvéri, ale v softvéri. Apple Watch Series 8 vám počas behu umožňujú zobraziť kopec ďalších stránok štatistík. A keďže primárna obrazovka je rovnaká ako doteraz, môžeš ich ignorovať, ak nechceš mať neporiadok.
Existujú však dôvody, prečo zostať pri týchto obľúbených hodinkách pre fanúšikov cvičenia. Výdrž batérie hodiniek Apple Watch je stále veľmi krátka a na to, aby ste hodinky Apple Watch Series 8 vôbec nastavili, potrebujete iPhone.
Apple Watch Series 8 vyzerajú takmer rovnako ako Apple Watch Series 7. Podľa vlastných údajov spoločnosti Apple je v ich hmotnosti rozdiel zlomku gramu, ale je príliš jemný na to, aby ho zachytila naša vlastná váha. Ak ste majiteľom hodiniek Apple Watch Series 7 a premýšľate, či by ste mali upgradovať, odpoveď znie “pravdepodobne nie”. A nielen preto, že tieto dve hodinky vyzerajú a pôsobia prakticky identicky.

K hodinkám Watch Series 8 však neprichádzame čerstvo po nosení Series 7, ale po používaní Fitbit Versa 4, Garmin Venu 2 Sq a Google Pixel Watch. Tu je potrebné uviesť niekoľko ďalších zaujímavých postrehov.
Apple má s veľkým náskokom najpokročilejšie vyzerajúci displej zo všetkých. V generácii Series 7 zväčšil plochu displeja na 1143 štvorcových milimetrov, a preto majú hodinky Apple Watch Series 8 oveľa menšie okraje obrazovky ako ktorýkoľvek iný konkurent.

Prečítajte si aj:

Vďaka tomu 45 mm Apple Watch Series 8 pôsobia ako skutočný počítač na zápästí, čo je vlastne dobrý argument pre 41 mm model, keď táto séria má patriť medzi menej fádne nositeľné zariadenia. Z čisto technického hľadiska je dominantná obrazovka pôsobivá, aj keď nie je nová.
Rovnaká zostáva aj odolnosť. Apple Watch Series 8 majú 50M vodotesnosť, ktorej môžete veriť pri povrchovom plávaní. Sú odolné voči prachu podľa normy IP6X, čo znamená, že sú úplne prachotesné.
Hodinky sú celkom pohodlné na takmer nepretržité nosenie a fluoroelastomerový športový remienok, ktorý tu vidíte, je oveľa príjemnejší ako priemerný silikónový remienok na nosenie. Je vyrobený z odolného materiálu.

Funkcie

Apple Watch Series 8 majú len pár nových hardvérových funkcií. Tou najväčšou je snímač teploty. Ten slúži na sledovanie ovulačného cyklu. Hodinky môžete nosiť mesiac a tým, ktorí majú menštruačný cyklus, sa začnú zobrazovať “spätné” časy ovulácie. To by sa mohlo hodiť tým, ktorí chcú otehotnieť.
Ďalšou čerstvou hardvérovou funkciou hodiniek Apple Watch Series 8 je vylepšený gyroskop, ktorý režim detekcie incidentov využíva napríklad na zistenie, či ste mali autonehodu. Detekcia incidentov nie je novinkou, ale jej schopnosť určiť pohyb s veľkou silou g je nová. Pre mnohých ľudí nebudú tieto funkcie príliš užitočné.

Na strane fitnes však došlo k významným softvérovým zmenám. Ak začnete behať s hodinkami Apple Watch Series 7 pomocou softvéru pred sériou 8, môžete si počas sledovania pozrieť jednu stránku štatistík. Ponúka všetko, čo väčšina ľudí potrebuje (čas, HR, vzdialenosť, priebežné km tempo, priemerné km tempo), ale nie je to nič, čo by sa dalo porovnať so skúsenosťami Garminu.
Apple Watch Series 8 sa chcú oveľa viac priblížiť pocitu zo špecializovaných bežeckých hodiniek. Táto základná stránka zostáva, ale ak si ju prelistujete, nájdete toho viac. Zobrazí sa špecializovaná stránka s tepovou frekvenciou a vizuálnym znázornením zóny, v ktorej sa nachádzate, časom v tejto zóne a priemernou tepovou frekvenciou. Je tu aj stránka zobrazujúca nadmorskú výšku a ďalšia so známymi krúžkami aktivity Apple.
Apple tieto zobrazenia nazýva tréningové a môžete si vybrať, ktoré z nich prejdú do skutočného tréningového zoznamu pre každý režim. Ten, ktorý nie je súčasťou štandardnej výbavy, je pre tých, ktorí chcú preniknúť hlbšie do nových funkcií, najzaujímavejší. Ide o Running Power, ktorý meria vašu námahu vo wattoch (metrika používaná skôr pri cyklistike). V praxi je to trochu podobné, ako keď sa snažíte bežať na určitú tepovú frekvenciu, pretože obidve indikujú určitú úroveň námahy bez ohľadu na terén.
Nový softvér vám tiež umožňuje vytvárať vlastné tréningy pre ľubovoľný režim. Môže to byť napríklad vzor piatich minút vysokej intenzity, po ktorých nasleduje minúta odpočinku, opakovaná päťkrát. Z hodiniek Apple Watch môžete urobiť virtuálneho trénera aj bez toho, aby ste si museli predplatiť vskutku skvelú službu Fitness+.
Vďaka týmto novým tréningovým zobrazeniam sa hodinky Apple Watch Series 8 oveľa viac podobajú cvičebnému počítaču na zápästí a grafika na obrazovke je ešte bohatšia ako v špičkovom Garmine. Všetci za to môžeme ďakovať hodinkám Apple Watch Ultra, ktoré sú špeciálne určené pre dobrodružné typy.
Odhliadnuc od týchto doplnkov, Apple Watch Series 8 pôsobia podobne ako predchádzajúce hodinky Apple Watch. Sú rýchle a svižné, možno trochu odstrašujúce pre tých, ktorí sú v tejto rodine hodiniek úplne noví. Jeho ponuka aplikácií je obrovská mapa bodových ikon bez pripojených názvov, takže nováčikom môže chvíľu trvať, kým si uvedomia, čo ktorá aplikácia vlastne robí.
Hodinky dokážu merať hodnoty kyslíka v krvi, čo by sa nemalo brať ako evanjelium, určite nie na základe jediného merania, ale hodinky budú automaticky zaznamenávať výsledky na pozadí, viditeľné prostredníctvom aplikácie Apple Health. A vráti sa aj EKG. Priložíte prst na korunku, čím sa uzavrie obvod, ktorý umožní hodinkám prepustiť slabý elektrický signál cez vaše telo, aby vyhodnotili váš srdcový rytmus.

Výdrž batérie Applie Smart Watch 8

Rovnaký problém s výdržou batérie ako v predchádzajúcich generáciách pretrváva aj v hodinkách Series 8. Apple hodnotí batériu na 18 hodín používania a upozorňuje, že pred spaním budete potrebovať 30 % nabitie, aby ste mohli bezpečne sledovať svoj spánok bez rizika, že sa hodinky vybijú. Zistili sme, že medzi jednotlivými nabitiami môžete získať aspoň o pár hodín viac ako pri celodennom používaní vrátane 45 minút behu sledovaného pomocou GPS a sledovania spánku. A to v režime “stále zapnutého” displeja, ktorý udržiava čas na obrazovke po celý deň. To však bolo bez toho, aby ste hodinky používali na prijímanie oznámení z e-mailového klienta alebo aplikácie WhatsApp, čo túto vyrovnávaciu pamäť batérie zhltne.

Do obchodu

Apple však zaviedol režim nízkej spotreby, ktorý vypína Wi-FI/4G, vypína režim displeja “Always-on” a obmedzuje, ako často hodinky kontrolujú notifikácie s iPhonom. To môže zdvojnásobiť výdrž batérie pri nabíjaní každý druhý deň, ale strácate tým veľa z toho, čo robí inteligentné hodinky atraktívnymi.
Výdrž batérie je o niečo lepšia ako pri hodinkách Pixel Watch, ale kratšia ako pri Fitbit Versa 4, Samsung Galaxy Watch 5 Pro alebo pri hodinkách Garmin.
Ostatné oblasti výkonu sú však skvelé. Apple Watch Series 8 majú kvalitné GPS, ktoré sa pomerne rýchlo pripája a ponúka dobré údaje o vzdialenosti. V obvyklom móde Apple majú mapy behov tendenciu “prichytávať” sa na známe trasy a cesty tak, ako to Garmin nerobí, ale údaje a presnosť vzdialenosti sú stále silné.
Aj čítačka tepovej frekvencie hodiniek Apple Watch Series 8 patrí medzi najspoľahlivejšie. V tomto roku nedošlo k žiadnym zmenám. Hodinky stále používajú rovnakú tretiu generáciu snímača tepovej frekvencie, ktorá sa v hodinkách Apple používa od roku 2020 v hodinkách Watch Series 6. A hlavnou zmenou v tomto roku bolo umožnenie merania kyslíka v krvi.
Verdikt
Majitelia hodiniek Watch Series 7 majú len veľmi málo dôvodov, aby prešli na Apple Watch Series 8. Dokonca ani hodinky Watch Series 6 v skutočnosti za tohtoročným modelom po obsahovej stránke príliš nezaostávajú. To však neznamená, že by Apple neurobil pokrok. Ide len o to, že nové veci dostávajú aj staré modely. Čerstvé softvérové funkcie vidia, že Apple pristupuje k sledovaniu telesnej kondície tvrdšie, čo túto sériu povyšuje o ligu vyššie.
Hodinky Apple Watch už mali skvelý hardvér GPS a tepovej frekvencie a teraz majú ešte šprtavejšie zobrazovanie štatistík uprostred cvičenia a rýchly a jednoduchý spôsob vytvárania vlastných tréningov bez použitia aplikácií tretích strán. Ide o skvelé hodinky pre zdravie a fitness, ale niektorí ľudia si ich ťažko zamilujú vďaka stále rovnakému problému, že hodinky musíte každý deň nabíjať.

SAMSUNG GALAXY WATCH 3 41MM recenzia

Do obchodu
SAMSUNG GALAXY WATCH 3 41MM

Ak vlastníte smartfón od Samsungu, sú pre vás hodinky 2020 Galaxy Watch 3 dobrou voľbou. Vďaka tomu že sú menšie, vyzerajú dobre na zápästí a prinášajú trochu iný dizajn. Kruhový ciferník a otočná luneta im dodávajú výrazný vzhľad. Vyzerajú tradične, ale zároveň moderne. Grafika je ostrá, na rozdiel od novších Galaxy Watch 4.

Jedná sa o prémiové inteligentné hodinky, ktoré robia každodenné veci s ľahkosťou, či už ide o sledovanie tepu, počet krokov alebo cvičenie. Zároveň ponúkajú dobrú kombináciu inteligentných prvkov a na niektoré oznámenia je možné ľahko odpovedať priamo z telefónu. Navyše, možnosť ovládať hudbu priamo z vašeho zápästia je čerešničkou na torte. Aplikácia Samsung Health vám okrem mnohých vecí umožňuje sledovať aj vaše cykly. A šikovný widget vám veci ešte viac zjednoduší.

SAMSUNG GALAXY inteligentné hodinky

Zmena oproti hodinkám Apple Watch spočíva v tom, že Samsung Galaxy Watch 3 ponúkajú mnoho prispôsobení. V skutočnosti vás ohromí počet ciferníkov. Navyše stojí za zmienku aj to, že ide o posledné inteligentné hodinky od spoločnosti Samsung založené na operačnom systéme Tizen. Majú dobrú synchronizáciu s telefónom. Keďže je to staršia generácia, dá sa očakávať, že počas prázdnin nájdete na ne aj rôzne zľavy.

Fossil Gen 6 GEN recenzia

Do obchodu

Hodinky Fossil Gen 6 sú oproti svojim predchodcom krokom vpred a prinášajú dobre vyzerajúce hodinky, ktoré sú teraz rýchlejšie a svižnejšie vďaka najnovšiemu hardvéru Qualcomm. Ale zatiaľ čo hardvér tu je, najnovší softvér Wear OS nie. Nedostanete operačný systém, v ktorom všetci spievajú a tancujú, aký nájdete v hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 – aspoň zatiaľ nie.

Používanie starého softvéru nie je vo svojej podstate zlé – starý softvér je často testovaný, spoľahlivý a rýchly. Bohužiaľ, ani jedno z týchto prídavných mien tu neplatí a spoločnosť Fossil problémy systému Wear OS 2 ešte znásobila tým, že doň vtesnala funkcie, ktoré nie je schopná podporovať. Je to škaredá situácia pre pekné hodinky.
Taktiež nedostanete najpokročilejšie dostupné sledovanie telesnej kondície – a GPS je na základe nášho používania nepresné – takže ak hľadáte fitnes hodinky, odporúčame vám poobzerať sa inde. Ako správne inteligentné hodinky však Fossil Gen 6 spája atraktívny dizajn za slušnú cenu.

GARMIN LILY SPORT recenzia

Do obchodu
Garmin Lily Sport smart hodinky

Medzi ďalšie inteligentné hodinky určené pre ženy patria hodinky Gramin Lily. Ide o plnohodnotné inteligentné hodinky, ktoré sú kompatibilné so systémom Android aj iPhone. Vrcholom týchto inteligentných hodiniek je ich dámsky dizajn. S 34 mm sú oveľa tenšie ako hodinky uvádzané vyššie, čo je obrovské plus.

Tieto smart hodinky fungujú tak, ako sú inzerované, a spájajú všetky základné funkcie, ako sú krokomer, monitorovanie úrovne stresu a sledovanie srdcového tepu. Okrem toho je funkcia sledovania menštruácie pokročilá a obsahuje aj funkcie súvisiace s plánovaním tehotenstva. Ešte dôležitejšie je, že disponujú v šikovnou funkciou s názvom Live tracking, ktorá umožňuje vašim blízkym sledovať vašu polohu.

najlepšie Garmin hodinky pre ženu

Hodinky Lily sú vybavené monochromatickým dotykovým displejom LCD. A keďže ide o obrazovku LCD, nie je možné nastaviť, aby sa určité funkcie vždy ponechali na obrazovke. Namiesto toho sa vypne celá obrazovka. A vzorované sklo udržuje dizajn zaujímavým, aj keď je displej vypnutý. Podľa ľudí z The Wareable dokázali hodinky Lily zaznamenať spánok a cvičenie pomerne s presnosťou.

FITBIT VERSA 3 recenzia

Do obchodu

Ak nechcete minúť tonu peňazí na inteligentné hodinky, Fitbit Versa 3 je skvelým miestom pre začiatok. Jedná sa o celkom nové inteligentné hodinky, ktoré majú elegantný a tenký dizajn. Zároveň značka Garmin je garanciou veľkej kvality. Rovnako ako Apple Watch, aj tieto hodinky majú hranatý dizajn v kombinácii s tenkým remienkom. Kúzlo Versa 3 nie je v ich dizajne, ale spočíva v tréningových a fitness funkciách.

Napriek nízkej cene má Versa 3 vstavaný systém GPS a umožňuje vám sledovať vašu polohu počas cvičenia. Hodinky sú navyše navrhnuté tak, aby sledovali zhruba 20 aktivít, od základnej prechádzky po plávanie. Na rozdiel od Garmin Lily má Versa 3 obrazovku AMOLED. Farby pôsobia sýto a živo a sú zreteľne viditeľné pod silným slnečným žiarením.

Najväčšou výhodou je ich výdrž batérie. Pri priemernom používaní môže batéria vydržať až 6 dní. Je zaujímavé, že sa nabíjajú veľmi rýchlo a stačí vám iba 12-minútové nabitie, aby ste udržali batériu v chode na ďalších 24 hodín.

Neprichádzajú však bez nevýhod. Rozhranie Fitbit môže byť trochu oneskorené, najmä v porovnaní s vyššie uvedenými inteligentnými hodinkami. Niektoré funkcie sú v telefónoch iPhone navyše obmedzené. Napríklad odpovedanie na správy z inteligentných hodiniek. V tomto zozname sme si uviedli 5 najobľúbenejších inteligentných (smart) hodiniek pre ženy. Vďaka tomu, že sú tenké, elegantné a ľahké, sa skvele hodia na dámske zápästie.

4.8/5 - (18 votes)
Tento článok bol uverejnený v kategórii Elektronika. Pridaj odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.